ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vydejte se za poznáním

Vydejte se za poznáním

8. červenec 2024

Vzhůru za poznáním
 
 
Vážení přátelé, cestovatelé!

S nadcházejícím letním časem přichází také okamžik rozhodování pro ty, kteří pro své výlety a cesty volí raději poklidnější podzim. V naší nabídce na vás čekají už opravdu jen poslední volná místa, a to jak v evropské „exotice“ napříč Středomořím či Atlantikem, tak v exotice světové na všech kontinentech naší krásné planety. Všude dobře, tak co doma?!


S přáním šťastných návratů

Miloš Podpěra
vedoucí týmu poznávacích a turistických zájezdů
 
 
 
Evropa a Středomoří
Podzimní Středomoří – to jsou výlety za již nežhnoucím sluncem, ale vyhřátým mořem a výborným jídlem i vínem. V Řecku se můžete toulat po Kykladách, vydat se na Výlet na Krétu, nebo Za kouzlem pevninského Řecka. Jeho balkánští sousedé Bosna a Černá Hora jsou též pověstní svou pohostinností a srdečností, a ještě o něco východněji na vás čeká řecká i turecká část Kypru. Letošní veleúspěšná novinka Turecko – Lýkijská stezka nabízí unikátní kombinaci turistiky nalehko podél pobřeží Středozemního moře se spaním v poklidných zátokách na soukromé lodi se vším zaopatřením. Poslední volná místa zbývají také na Sicílii, dále na Sardinii a na Stezkách Toskánska a pobřeží Cinque Terre.
 
 
Atlantik: Azorské, Kanárské a Kapverdské ostrovy
Atlantické ostrovy jsou nikoli náhodu přezdívány ostrovy věčného jara, a i zde se pohybujeme v malých mikrobusových skupinkách. Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a Gomera – nabízejí poznávací program s pěšími výlety i odpočinek na pláži, Azorské ostrovy jsou kombinací poznávání a lehké turistiky na ostrovech Terceira a São Miguel, kde si užijete unikátní výhledy na Atlantik, pestrou gastronomii i vynikající portugalské víno. Ty nejkrásnější z  Kapverdských ostrovů – Afrikou provoněný ostrov Santiago a vulkanický, stále živý ostrov Fogo – můžete s námi poznat během nenáročných pěších výletů v přírodě i při posezení u sklenky dobrého vína Chã přímo z místních vinic a za poslechu tradiční živé hudby.
 
 
Afrika severní i jižní
V severní Africe vás čekají dvě poznáváním nabité trasy. Okruh Tuniskem míří od pobřeží Středozemního moře až do saharského vnitrozemí. Prohlédneme si památky starověkých civilizací, pouštní krajiny i zajímavá pohoří, spočineme na písečných plážích a ochutnáme skvělou arabskou kuchyni. V Maroku se setkáme s exotickým islámským světem, navštívíme královská města, náhorní planiny, divoké kaňony i berberské vesnice v horách, pokocháme se neopakovatelnou krásou pouště v dunách a oázách. O Jižní Africe nikdo nepochybuje, že je velmi rozmanitá – divoká i civilizovaná. Výlet do unikátních Dračích hor i na safari počítá s nenáročnou pěší turistikou a v závěru i s návštěvou proslaveného NP Kruger plného exotické zvěře. Máme i turisticky méně náročnou cestu do Kapského města a jeho okolí, kde nás čekají vyhlášené vinice i zajímavé národní parky, zavítáme až k nejjižnějším břehům Afriky včetně mysu Dobré naděje a Střelkového mysu.
 
 
Ostrovy v Indickém oceánu
Madagaskar je novinka v naší nabídce, kde během dvou týdnů navštívíme národní parky, proslavené populacemi jedinečných lemurů i chameleonů a monumentálními skalními útvary, kaňony a vodopády. V každém z nich si uděláme nenáročný pěší výlet nalehko, projdeme se i alejemi ikonických baobabů. Přidali jsme také druhý listopadový termín oblíbeného programu na Seychelách! Základnou pro lehké turistické výlety a koupání nám budou dva ostrovy – Mahé a Praslin, aktivní program nám umožní poznat jedinečnou místní flóru, faunu i kulturu mnohem podrobněji než na běžném pobytu. Toulky po Maledivách vám zprostředkují neopakovatelné zážitky z podmořského světa a plnohodnotný relax v poklidu lokálního života na třech různých ostrovech.
 
 
Blízký východ a Střední Asie
Největší kontinent toho skýtá na výběr tolik, že jsme jej rozdělili do dvou bloků… Z těch bližších zemí nabízíme To nejlepší z Jordánska, kde můžete zažít nezapomenutelný východ slunce v poušti Wádí Rum, monumentální antické památky i koupání v nejslanějším moři světa. Již za měsíc startuje Kazachstán a Kyrgyzstán – zájezd, který přináší pestrý koktejl přírodních scenérií a zážitků v turisty stále opomíjených končinách Střední Asie. Několik volných míst potěší milovníky středověkých památek a pískem zavátých časů v Uzbekistánu – křižovatce Hedvábné stezky. Naše kavkazská nabídka je téměř vyprodaná – zbývá posledních pár míst na poznávací Gruzii a Arménii a na podzimními barvami hýřícím zájezdu s pěšími výlety Gruzie – turistika ve Svanetii. Parádní turistické trasy, dobré víno a starobylé kláštery skoro na každém kroku nabídne i příjemná Arménie – kláštery a turistika pod Araratem.
 
 
Jihovýchodní Asie a Dálný východ
Ve vzdálenější Asii máme volná místa na zájezdech Laos a Kambodža či Thajsko, Laos, Kambodža, přičemž oba nabízejí chrámový areál Angkor Wat, druhý pak i relax u moře. Za ostrovní pohodou se lze vydat na Filipíny, kde se ukrývají starobylé rýžové terasy, mumie, tropické pralesy i exotická zvířata, bude prostor i na (pod)mořský život. Pro zájemce o tajuplnou Čínu jsou připraveny Skvosty Říše středu se Zakázaným městem, Dlouhou zdí, pohádkovou krasovou krajinou, chrámy a kláštery i mrakodrapy. Od letoška jezdíme opět na Střechu světa, kam se v zájezdu Tibetem do Nepálu dopravíme po unikátní železniční trati a dotkneme se nejvyšších hor světa (BC Everestu). Indie je země neuvěřitelných kontrastů, barev, chutí a vůní. Nabízíme poznávací kombinaci Indie a Nepál, nebo romantickou cestu s výmluvným názvem – Pohádkový Rádžasthán po stopách mahárádžů. V podzimní nabídce cest do Japonska můžete vybírat z tematicky různorodých zájezdů: Japonsko – země samurajů, Magická zákoutí Japonska či Toulavé Japonsko a Japonsko nejen pro gurmány.
 
 
Karibik, Latinská Amerika i Oceánie
Kuba – to je koloniální architektura i pestrá příroda, poznávání i koupání u Karibského moře a večery v rytmu podmanivé salsy. Variantní Dominikánskou republiku si užijí jak příznivci pohodového poznávání, tak zájemci o aktivní zážitky v tropické přírodě. Veleoblíbená cesta do Mexika míří po stopách aztécké, mayské a olmécké civilizace i na pláže Mexického zálivu, Pacifiku i Karibiku, ukrývá kaňony, vodopády i kaktusová pole, koloniální městečka i památky UNESCO. Kostarika je také jedinečná! Nabízí výlety do různorodých národních parků, bujnou zeleň pralesa s pozorováním papoušků, opic, tukanů, leguánů i romantiku odlehlých pláží. Rozmanitá a tajuplná je Kolumbie – čekají tu pozůstatky španělské kolonizace, kávové plantáže, nejvyšší palmy světa, korálové ostrovy i pláže Karibiku. Barvité Peru a Peru a Bolívie slibuje tajemnou atmosféru Machu Picchu, západ slunce nad jezerem Titicaca, autentický La Paz i poutní Copacabanu, lze si přidat i pobyt Amazonii. Havajské ostrovy nejsou jen kokosové palmy a průzračné moře. Najdeme tu také tropické pralesy, zátoky s korálovými útesy, savany a činné vulkány.