ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jarní poznávání s Adventurou

Jarní poznávání s Adventurou

15. únor 2024

Za poznáním s Adventurou
Vážení přátelé, cestovatelé,

letošní zima je taková nanicovatá a nutí spíše k přemýšlení, kam vyrazit za lepšími časy i místy. Velmi nás těší váš neutuchající zájem o naše poznávací i turistické cesty do celého světa. Pokud jste se ještě nerozhodli, kam zamíříte na svůj letošní dovolenkový výlet, máme tu pro vaši inspiraci přehled možných cest v prvním pololetí naší již 34. sezony. Ta poslední volná místa čekají možná právě na vás…

S přáním správné volby i šťastných návratů


Miloš Podpěra
vedoucí týmu poznávacích zájezdů Adventura Travel
Atlantické ostrovy a Iberský poloostrov
Stejně jako loni jsme pro vás i letos připravili pestrou škálu putování do všech světových stran Evropy v malých skupinkách mikrobusem, přidali jsme i pár zajímavých novinek! Země Iberského poloostrova, Portugalsko a Španělsko jsou rozkročené i do Atlantického hřbetu. Sopečné ostrovy Madeira, Azory i Kanáry se proslavily nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale především ideálními podmínkami pro pěší turistiku a poznávání. Oblíbenou portugalskou metropoli Lisabon můžete navštívit hned na několika našich poznávacích programech – Madeira, Porto Santo a Lisabon, Všechny barvy Portugalska nebo Z Andalusie až na konec světa. Na jih Pyrenejského poloostrova vás zveme i v rámci turisticko-poznávacího zájezdu Hory a pobřeží jarní Andalusie.
Středomoří a Balkán
Druhá část naší sítě cest v malých skupinkách míří do Středomoří a na Balkán. Výlety do Itálie povedou po stezkách Toskánska a pobřeží Cinque Terre, nebo po stopách Římanů (letošní novinka). Můžete se také s námi vypravit za první jarně-letní úrodou na Sicílii, nebo si užít soutěsky, gastronomické pochoutky i koupání v tom nejmodřejším moři na zájezdu Všechny barvy Korsiky. Balkánskou novinkou je cesta Chorvatskem po stopách Vinnetoua, ale lze se tradičně vydat do Bosny a Černé Hory, stejně jako na oblíbenou kombinaci Bosna, Srbsko, Kosovo a Severní Makedonie. Jen o kousek jižněji pak čekají řecké perly v turisticko-poznávacím duchu – novinka Za kouzlem pevninského Řecka, osvědčený Výlet na Krétu, případně ještě o něco aktivněji pojatá Turistika v soutěskách jarní Kréty. A do odlehlejších koutů Středomoří se můžete podívat na jarním poznávacím Kypru nebo v rámci objevování Toho nejlepšího z Tuniska.
Asie
Mezi naše stálice, jež se těší neutuchajícímu zájmu, patří oblast Kavkazu. Zdejší malebné hory, středověké křesťanské kláštery, vynikající gastronomie a pohostinní obyvatelé vás stoprocentně uchvátí. Můžete se o tom přesvědčit na poznávacím zájezdu Gruzie a Arménie, případně na turisticko-poznávacím Arménie – kláštery a turistika pod Araratem. Dál na východ vás zveme poznat unikátní zemi v Himálaji – Bhútán ze západu na východ, nebo se můžete vydat Za krásami vietnamského venkova či na Velkou cestu Indonésií. Máme také velkou radost, že nám ožívá Čína, a tak vám nabízíme posledních pár míst na tradičních cestách Skvosty Říše středu, Velká cesta Říší středu, nebo Sečuán – země hojnosti, chystáme se i do Tibetu na Kailás se svátkem Saga Dawa. Několik málo míst zbývá i na loni vesměs vyprodaných cestách do Japonska, konkrétně: Japonsko (nejen) pro gurmány, Toulavé Japonsko, Magická zákoutí Japonska, Japonsko – země samurajů.
A kam ještě s námi na jaře?
V první polovině roku se lze s námi podívat i do dalších koutů naší planety. Svou popularitu již řadu let neztrácí safari v Africe spojené s relaxací u moře na zájezdu Národní parky Tanzanie a ostrov Zanzibar, nebo netradiční, ale stále oblíbenější putování za turistikou a koupáním v ráji na Seychelách. A naši světovou nabídku zakončíme opravdu velkou „klasikou“ v Jižní Americe, kterou je Peru a Bolívie – země Slunce a zlata.