ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turistika s Adventurou 2024

Turistika s Adventurou 2024

23. listopad 2023

Dovolená s turistikou 2024
Vážení přátelé, fanoušci našich zájezdů s pěší turistikou!

Venku již začal opravdový podzim, za oknem je nevlídno a sychravo a do hor za turistikou vyráží opravdu jen ti nejodvážnější z nás. Nastal čas vzpomínání, prohlížení fotek a vyprávění o zážitcích letošního roku. A samozřejmě plánování těch dalších. A pokud ve vašich plánech bude figurovat Adventura, budeme jedině rádi.

Svou turistickou dovolenou pro příští rok můžete vybírat z celkem 25 titulů ve 32 termínech. Celou naši nabídku není samozřejmě možné obsáhnout na pár řádcích, ale najdete ji přehledně uspořádanou na stránce Turistika a outdoor. Dovolte mi však níže vypíchnout novinky či jiné akce, které by v následujícím roce neměly uniknout vaší pozornosti.

Přeji vám klidný podzim a těším se na viděnou na některém z našich turistických zájezdů.


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí Aktivního oddělení CK Adventura
Nejkrásnější treky Evropy a atlantických ostrovů
Velmi oblíbený Tour du Mont Blanc v příštím roce doplní novinka Tour de Monte Rosa, kde uvidíte to nejlepší z Walliských Alp a zavítáte i do Zermattu. Již několik posledních sezon v naší nabídce nechybí Královská turistická cesta Kungsleden ve švédském Laponsku. Do stejné kategorie severských treků patří i islandský Landmannalaugar, který je stěžejní částí programu Island Tatrabusem i pěšky napříč divočinou. V malé skupince se můžete vydat na přechod Madeiry či na Kapverdy. Celou jednu skupinu "komfortních" turistických zájezdů jsme vytvořili pro ty z vás, kteří upřednostňují ubytování v penzionech.
Treky krajem horských vesnic
Letošní novinkou v této skupině zájezdů je pouštní treking v Jordánsku – nabízíme ho v silvestrovském či jarním termínu. Projdeme Vádí Ram a samozřejmě nevynecháme ani Petru. Další perlou Arabského poloostrova je Omán – při našem trekovém programu vystoupáte např. na nejvyšší ománskou horu třítisícový Džabal Šams. Gruzínský Kavkaz je současnou mekkou evropských horských turistů. V této unikátní, téměř sousedské zemi nabízíme nepřeberné množství programů s pěší turistikou, např. Turistika v horní Svanetii. A pokud plánujete svoji velkou dovolenou až do období podzimních deštivých dnů, pak se nechte zlákat trekařským rájem na Réunionu.
Výstupy na atraktivní horské vrcholy
Splňte si svůj horský sen, vystoupejte na některý z nejznámějších vrcholů světa a nechte se za svou námahu odměnit kouzelným pohledem z ptačí perspektivy na exotické kraje. Při naší cestě se můžete spolehnout na maximální podporu našich zkušených doprovodných týmů. Naší prioritou je vždy bezpečnost všech účastníků a poskytnutí kvalitního zázemí. Na vás pak bude užít si cestu nahoru i dolů a přivézt si z dovolené nezapomenutelné zážitky. A kam se tedy můžete vydat? Na marocký Džebel Toubkal, tanzanské Mount Meru a Kilimandžáro, turecký Ararat a nepálský Kala Pattar.
Treky nedotčenou horskou přírodou
Pobyt a pohyb v divoké panenské přírodě, jen málo dotčené lidskou přítomností, je těžištěm programu následujících zájezdů. Tradičně se o prázdninách můžete vydat do hor Kyrgyzstánu či Tádžikistánu na oblíbené treky středoasijskými pohořími Ťan-šan a Fanské hory. Pokud toužíte po opravdu exluzivních zážitcích, objevte krásy arktického Grónska. Další autentické dobrodružství na vás čeká v Patagonii a Ohňové zemi.
Himálaj – mekka všech trekařů
Naše mozaika himálajských výprav obsahuje pestrou nabídku zájezdů pro všechny zájemce, kteří touží na vlastní kůži zažít opravdový pocit z nejvyššího horstva naší planety. V Nepálu se příští rok kromě oblíbeného treku k Everestu, můžete vydat i na jarní trek květinovým údolím Langtang. Mnoho z vás by rádo doplnilo svoji sbírku o trek kolem Manaslu. Pokud se necítíte na dlouhý výšlap, pak zvolte snadnější variantu Nepál s turistikou, který nabízíme i ve vánočním termínu. Novinkou pro příští rok je naprosto unikátní výprava do Pákistánu – treking pod K2 a Nanga Parbat. V tajemném království Bhútán skrytém mezi dvěma obry Čínou a Indií naleznete pověstnou Šangri-La – ať už sami v horách na pomezí Tibetu při Laya Gasa Treku či fenomenálním Snowman Treku, nebo v nižších polohách při na míru sestaveném programu Bhútán s turistikou.
Vánoce s Adventurou
Opět jsme pro vás připravili speciální vánoční akci, kdy všechny klienty přihlášené na zájezd v daném období (viz dále) slosujeme, 10 šťastných obdrží cestovatelský dárek a 11. vylosovaný pak vyhraje zpět svou zaplacenou zálohu na zájezd.

Do slosování "vložíme" všechny klienty, kteří se přihlásí na zájezd Adventury v termínu od 1. 11. do 22. 12. 2023. Samotné losování výherců proběhne v pátek 5. 1. 2023 a bude provedeno elektronicky.