ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vezměte svoje kolo na exotickou dovolenou

Vezměte svoje kolo na exotickou dovolenou

6. červen 2024

Vezměte svoje kolo na dovolenou
 
 
Milí adventurní cyklisté,

před definitivním začátkem léta vás oslovujeme s nabídkou posledních volných míst na leteckých cyklistických zájezdech, přikládáme tipy na podzim v exotice a také na to, co se právě vaří v adventurní kuchyni pro rok 2025. Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že i letos si ze svých cest s Adventurou přivezete spoustu atraktivních zážitků.

Za celý kolektiv CK Adventura
Katka Jablonská Lhotová
vedoucí Aktivního oddělení CK Adventura
 
 
 
S horským kolem do exotiky
Stále ještě máte možnost zúčastnit se srpnových výprav v kyrgyzském Ťan-šanu, indickém Ladákhu či gruzínské Svanetii. Všechny zájezdy se konají během léta a zavedou vás do mimořádně atraktivních horských terénů, kde si vychutnáte všechna pozitiva, jaká pobyt v horské přírodě přináší. Při svém putování budete mít podporu našich zkušených místních týmů vč. excelentních průvodců. A pokud plánujete hlavní dovolenou na podzim, můžete svůj "mountain bike" vzít na dovolenou do jižního Maroka.
 
 
Podzim ve znamení exotické cyklistiky
Říjen a listopad patří již tradičně k oblíbeným měsícům vhodným k prodloužení cyklistické sezony v teplých krajinách. V tuto chvíli je mnoho zájezdů již vyprodaných, nicméně stále ještě máte z čeho vybírat. Pokud nechcete cestovat daleko a na příliš dlouhou dobu, doporučujeme 11denní Tureckou riviéru na kole. Karibskou energii načerpáte při putování v Dominikánské republice – na pohodovém zájezdu spojujícím kolo a nejkrásnější pláže světa. Jste-li milovníky zvířat a přírody, nechte se zlákat k cyklotoulkám za tučňáky v blízkosti mysu Dobré naděje v Jihoafrické republice. Dva listopadové týdny patří již tradičně Šrí Lance a její excelentní směsi exotické kuchyně, pestré krajiny, neskutečně milých obyvatel a atraktivních cyklistických tras.
 
 
Vánoce na kole
Letošní nabídka cyklistických zájezdů na konci roku je opravdu široká a pestrá, neboť počet dnů pracovního volna nám o letošních vánočních svátcích výrazně hraje do karet. Absolutní novinkou je Indonéský Lombok na kole – v pohodovém tempu objedeme téměř celý tento tropický ostrov, budeme mít dost času na přímořské radovánky vč. šnorchlování, potápění či surfování i na ochutnávání pestré indonéské kuchyně. K osvědčeným „vánočním“ klasikám patří i letos Šrí Lanka, Filipíny, Kuba a nově jsme přidali i Madagaskar.
 
 
Silvestr na kole
Vánoční svátky si užijete v pohodlí domova a 28. 12. můžete vyrazit na jeden z našich dvou evropských cyklistických zájezdů – do srdce Provence či na italsko-francouzskou Riviéru. Důmyslně poskládané itineráře umožňují absolvovat zájezdy i bez kola. Obě destinace nabízí koncem prosince příjemné denní teploty, ubytování je zajištěno ve vytápěných mobilhomech a výborná polopenze od našich kuchařů je samozřejmostí. A hlavně budete mít možnost zažít středomořskou riviéru, Monako či Marseille v pohodové netradiční vánoční atmosféře.
 
 
Jarní prázdniny na kole? Proč ne!
V atraktivním termínu jarních prázdnin nabízíme hned několik cyklistických programů. Opravdovou exotiku zažijete v jižním Vietnamu. Během našeho putování budete křižovat deltu Mekongu, navštívíte Saigon a samozřejmě nesmí chybět závěrečný relax u moře na ostrově Phu Quoc. V únoru ale nemusíte jen do exotiky. Absolutně netypickou dovolenou je týdenní cykloputování podél Azurového pobřeží, při němž navštívíte francouzské perly Cannes a Saint Tropez, zavítáte do pravé výrobny parfémů, relaxovat budete v zázemí přímořských hotelů a to vše proběhne za omamné vůně právě kvetoucí mimózy.
 
 
Splňte si svůj cyklistický sen v roce 2025
Některé naše cyklistické výpravy jsou takové speciality, že je potřeba začít je chystat opravdu dlouho dopředu. V tuto chvíli již můžeme prozradit, že začátkem roku 2025 budeme opět realizovat překrásnou Patagonii na kole. Na přelomu dubna a května odjede skupina do Bhútánu na kole (můžete vybírat z lehčí či náročnější varianty). V létě bychom se rádi znovu po 25 letech vrátili do Pákistánu na legendární Karakoram Highway a v září podnikli náročnou cestu ze Lhasy do Káthmándú na zájezdu Tibet na kole. A pevně věříme, že horkou novinkou příštího podzimu bude Jižní Kalifornie na kole.