ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zima na kole s Adventurou

Zima na kole s Adventurou

13. říjen 2023

ZIMA NA KOLE
Vážení klienti, milí cyklisté,

léto nám pomalu končí a my v tuto chvíli pilně pracujeme na přípravě evropské cyklosezóny 2024. Pokud ovšem nechcete své bicykly odkládat ani v zimě, níže najdete souhrn našich „zimních“ cyklistických zájezdů, na kterých jsou ještě volná místa. Ať už se vydáte s kolem do světa (jak ho zabalit, si můžete prohlédnou v našem zbrusu novém videu s matadorem Jardou) či po Evropě (v Evropě jsou místa, kde léto nikdy nekončí a zima nikdy nezačne), přeji vám mnoho originálních cestovatelských zážitků.

PS: Pokud se už nemůžete dočkat dalšího léta, vězte, že to cyklistické začíná v Adventuře již 26. dubna naší novinkou Srdce Provence na kole, na niž volně navazuje cyklopobyt na francouzské Riviéře, zvané Azurové pobřeží. Kompletní nabídku našich letních cyklistických programů (bude jich více než 50) najdete na našem webu po 1. 11. 2023.


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí týmu Adventura Active
Na kole za etnografickými zážitky
Hned zkraje roku pořádáme originální akci v jižní Indii – na kole přejedeme z východindického Pondičéri až do centra Kéraly Kóčinu, objevíme zcela neturistický indický venkov včetně všech jeho krás, ale i nešvarů. Zájezd průvodcuje Prokop Jouza a máte se opravdu na co těšit. Stejně přitažlivá jako jižní Indie je i jihovietnamská Delta Mekongu se svými trhy na vodě, úzkými chodníčky a neskutečnou vietnamskou kuchyní. Náš cyklistický program na Šrí Lance nabízí kromě pozorování venkovského života také množství kulturně-historických památek včetně Anurádhapury, Sígiriji či Dambully.
Pohoda na kole u moře
Filipíny, Kuba či Drominikánská republika. Co mají společného? Z pohledu Adventury ideální příležitost pro báječné poježdění v tropických kulisách, vůni moře na každém kroku, laskavé obyvatele, teplé dny i noci. Zatímco na Filipínách si můžete prohlédnout nártouny, želvy či žraloky velrybí, v Dominikáně na vás čekají nejkrásnější a nejopuštěnější mořské zátoky a pláže světa. Kuba si pak nese atraktivní nádech sama o sobě a my jsme pro letošní sezonu upgradovali náš program tak, že i ti, kteří ji již někdy navštívili, zde najdou místa dosud neobjevená.
Evropské Středomoří – Valentýn na Azúru
Pokud nechcete cestovat daleko, balit kolo do letadla či máte elektrokolo, můžete si v únoru vychutnat naši novinku Po Azurovém pobřeží za vůní mimózy na kole. Po cyklotrase Route du Mimosa, lemované žlutě kvetoucími akáciemi, lidově přezdívanými mimóza, projedeme přes dovolenkové Saint-Tropez a festivalové Cannes do Grasse, kde zájezd zakončíme parfumérským ateliérem zaměřeným právě na mimózu. Cestou jistě ochutnáme i stejnojmenný lahodný drink! Třešničkou je ubytování v příjemných hotelech – dva z nich jsou navíc na pláži a jeden nabízí vyhřívaný bazén s mořskou vodou! Tak neváhejte, tahle mimořádná mimosezónní „mimózní“ příležitost bude jen jedna – mimóza totiž kvete jen v lednu a v únoru!
Evropské Středomoří – Velikonoce ve francouzsko-katalánském přímoří
Využijte celoročně příjemného podnebí, jež nabízí okolí jihofrancouzského Perpignanu, a užijte si pohodovou cyklistiku v okolí katarských hradů včetně slavného opevněného města Carcassonne. Některé výlety nás zavedou i do španělské Katalánie – navštívíme muzeum Salvadora Dalího ve Figueres a ochutnáme i výbornou španělskou kuchyni.