ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si svou cyklodovolenou

Užijte si svou cyklodovolenou

15. únor 2024

Dovolená na kole s Adventurou
Vážení přátelé, cyklisté,

také máte pocit, že se již zima blíží neúprosně ke svému konci, a začínáte se těšit na první cyklistické kilometry? My v Adventuře finalizujeme přípravy již 34. cyklistické sezony a nemůžeme se dočkat, až se naše autobusy, vleky a týmy znovu rozjedou do světa. Loni jste nám opět potvrdili, že dovolená na kole má pevné místo ve vašich plánech, a děkujeme, že jste si pro ni opět vybrali Adventuru. A pokud patříte mezi váhavce, sestavili jsme pro vás níže výběr zájezdů, na které se ještě stále můžete přihlásit.

Přeji vám šťastnou volbu a těším se na viděnou na některém z našich letošních cyklistických programů.


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí Aktivního oddělení CK Adventura
Poslední šance na jarní cyklistické rozježdění
Květen je ideální měsíc na zahájení cyklistické sezony nejenom pro příjemné počasí, ale i kvůli využití květnových svátků. Letos jsme na tento termín připravili Azurové pobřeží na kole, kde si kromě příjemné cyklistiky užijete i Monako, Cannes či Antibes. Tradiční předsezonní destinací je úchvatný středomořský ostrov Korsika. V jarním období nabízí příjemné klima, liduprázdné pláže a dokonalou atmosféru ospalých městeček. Pokud hledáte kratší dovolenou, pak zkuste prodloužený květnový víkend na cyklostezkách kolem Balatonu. Vychutnáte si výbornou maďarskou kuchyni, termální lázně a samozřejmě návštěvu vinařství. Koncem května vyráží osvědčený adventurní tým do jihoitalského Gargana, na pobřeží Jadranu.
Pobytové a pohodové zájezdy pro rodiny s dětmi
Náš tým pro vás letos opět připravil originální nabídku rodinné cyklistické dovolené s komfortním zázemím v mobilhomech a naší skvělou kuchyní. Léty osvědčené úchvatné programy v Provence a Toskánsku jsme doplnili o novinku v oblasti jezera St. Croix a soutěsek kaňonu Verdon. Skryté kouty Provence objevíte na zájezdech Francouzské Středomoří na kole či Provence levandulová. Nezanedbáváme ani severní Evropu, která je pro rekreační cyklistiku více než vhodná – vyzkoušet si to můžete v Dánsku, Holandsku či Švédsku. Uvidíte, že vaše děti budou nadšené.
Nechte se unést Francií
Chcete plně zažít a prožít Francii, ztratit se na chvíli v zapomenutých koutech této originální evropské země? Náš francouzský tým pro vás na letošní sezonu připravil opravdové lahůdky. Mlžnou a zádumčivou Bretaň s monumentálním Mont-Saint-Michel můžete ochutnat hned ve dvou červnových termínech. Odlehlá Normandie s historickými přístavy, památníkem vylodění spojenců či románskou architekturou z doby Viléma Dobyvatele láká milovníky divokých vln Atlantiku. Koncem července jedeme do francouzského Baskicka, jež zdobí poutní Lourdy či obávaný Col de Tourmalet. Na cyklotoulkách Savojskem objedete Ženevské jezero a zavítáte hned do tří zemí – Švýcarska, Itálie a Francie. Poslední prázdninový týden můžete objevit kouzlo Dordogne na zájezdu Gaskoňsko na kole.
Cyklotoulky Balkánem
Zářijové Balkánské trojmezí na kole, jež projíždí Severní Makedonií, Albánií a Řeckem, je znovu po roce beznadějně vyprodané. Nicméně kouzlo Albánie můžete objevit i na červnovém zájezdu Albánie na kole, který vás zavede mimo jiné do národního parku Thet a Valbona. Fanoušci Černé Hory mohou letos vybírat hned ze dvou cyklistických programů – nabízejí se červnové Národní parky Černé Hory a zářijové Cyklotoulky pěti pohořími. A náš balkánský výběr letos doplňuje rumunská Bukovina, kde na kole projedeme pohoří Maramureš a národní park Ceahlau a ochutnáme pověstné rumunské lahůdky.
Září ve znamení vinařské cykloturistiky
Na letošní babí léto jsme přichystali cyklistické programy v Champagne, v Alsasku a kolem řeky Loiry. Na všech těchto zájezdech nabízíme ubytování v hotelech s polopenzí a během cyklistického programu máte dostatek času na ochutnávání a degustování místních specialit a vín. Mimo Francii se za vinařskou cykloturistikou můžete také vydat na maďarské cyklostezky kolem Neziderského jezera či do jihoitalské Apulie.
Cyklistické léto v exotice
Letní letecké cyklistické zájezdy letos ovládá neopakovatelná a pohostinná gruzínská Svanetie. Během 13 cyklistických dní projedeme pod celým hřebenem gruzínského Kavkazu, uvidíme ledovce i dominantní vrcholy Ušba a Šchara, ochutnáme výtečnou gruzínskou kuchyni a pokocháme se famózní horskou krajinou. K letním cyklistickým klasikám patří také výborná horská cyklistika pod kyrgyzským Ťan-šanem či v indickém himálajském Ladákhu, přezdívaném Malý Tibet.