ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si jaro a léto na kole

Užijte si jaro a léto na kole

22. červen 2024

Jaro a začátek léta na kole s Adventurou
Vážení přátelé, milí cyklisté,

jaro už otevřelo svoje dveře a první teplé sluneční paprsky nás lákají na kolo. My v Adventuře netrpělivě vyhlížíme začátek naší autobusové cyklistické sezony, kterou zahájí 26. dubna Váva a jeho tým cestou do samého srdce Provence. Tento zájezd stejně jako mnoho dalších je už beznadějně vyprodaný. Nabídku těch, na kterých jsou ještě volná místa, najdete níže. Věřím, že se společně potkáme na některém z našich zájezdů, nebo o víkendu 27.–28. dubna na cyklistickém festivalu Prague Bike Fest na pražském Výstavišti, kam vás srdečně zveme.

Přeji příjemné jaro a spoustu bezpečně a zábavně naježděných cyklistických kilometrů!


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí Aktivního oddělení CK Adventura
Jarní rozježdění
Posledních pár volných míst zbývá na květnové Korsice na kole. Z naší přímořské základny skryté v piniovém háji u městečka Porto-Vecchio vyrážíme denně na cyklistické výlety v jižní části Korsiky. V programu nechybí takové perly, jako je Bonifacio, Sartene, sedlo Bavella. Budete mít mnoho příležitostí ke koupání v moři či proslulých horských kaskádách. Ubytováni budeme ve velmi komfortních zastíněných bungalovech v příjemném klidném kempu u moře a samozřejmostí je naše polopenze z převážně místních surovin.
Francouzská Provence levandulová
V červnu již tradičně nabízíme program do nejkouzelnější části Francie – voňavé, prosluněné, zkrátka fenomenální Provence! Splňte si sen a vyfoťte se v lánech rozkvetlé levandule! Cyklistické výlety v rámci Provence levandulové vás zavedou do kaňonu Verdonu, na Mount Ventoux (samozřejmě s podporou autobusu) nebo do překrásného provensálského městečka Gordes. Zázemí pro naše cyklotoulky najdeme v příjemném venkovském kempu městečka Saint-Saturnin-lès-Apt s osvěžujícím bazénem a kulisami malebného provensálského vnitrozemí.
Západní Francie
Hned dvě skupiny pojedou letos do francouzské Bretaně. Ze základny v blízkosti městečka Penmarch na severu Biskajského zálivu budeme podnikat jednodenní výlety s podporou autobusu. V programu samozřejmě nesmí chybět majestátní Mont-Saint-Michel. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, i zde budete mít k dispozici adventurní polopenzi a kvalitní zázemí kempu s mobilhomy.

Odlehlá Normandie s historickými přístavy, památníkem vylodění spojenců či románskou architekturou z doby Viléma Dobyvatele láká milovníky divokých vln Atlantiku. Naše základna v kempu s mobilhomy se nachází na břehu Lamanšského průlivu mezi Le Havre a pláží Omaha u města Merville-Franceville. I na tomto zájezdu máte k dispozici adventurní polopenzi.
Prázdninová dovolená pro celou rodinu
Vezměte své ratolesti a vydejte se o prázdninách do středomořské Provence na kole v pohodě. Přímořské francouzské letovisko Palavas-les-Flots je ideální místo, kde se vyřádí děti i dospělí. Na každý den jsou pro vás připraveny výlety do malebných koutů Provence, které ujedou i děti od 8 let. Naše palavaská základna poskytuje kvalitní zázemí a navíc k moři je to, co by petanqovu koulí dohodil. Všechny výlety jsou realizovány s podporou autobusu a za doprovodu našich zkušených průvodců, což umožňuje vybrat si z různých variant tras a náročnosti. Zastávka v bonbonárně Haribo, koupání pod Pont du Gard, polodivocí bělouši a plameňáci v NP Camargue, Van Goghovo Arles či papežský Avignon – na své si přijdou děti, milovníci přírody, umění či středověké architektury.
Náročnější cyklistika v majestátních kulisách
Vaše horské kolo řádně provětráte v severní Albánii. Během programu postupně projedeme pohoří Prokletie, NP Thet, údolí Valbony a kolem Skadarského jezera se přehoupneme do Fushë-Arrëz. Závěrečné etapy nás zavedou i do černohorského národního parku Durmitor. Ubytováni budeme v místních penzionech a zajištěna je pro nás výborná albánská polopenze.

Mezi alpské velikány se můžete podívat na Cyklotoulkách Savojskem. Program je koncipován velmi variantně, můžete vybírat z různých stupňů náročnosti, zájezd je velmi vhodný pro silniční kola. Ubytováni budeme v hotelech na dvou místech – ve švýcarském Bex a v italské Aostě.

Pro milovníky přírody a plynulého romantického putování bude jistě zážitkem Francouzské Baskicko na kole. Podél severního hřebene Pyrenejí postupně projedeme území obývané Basky již několik tisíc let. Ubytování pod stanem je vybalancováno naší skvělou polopenzí a hlavně pobytem v přírodě od rána do večera. Pro zvýšení komfortu můžete využít letecké dopravy.
Italské Toskánsko na kole
Jeden z nejmalebnějších koutů Itálie detailně prozkoumáme na zájezdu Toskánsko na kole v pohodě. Naše základna se nachází v příjemném zastíněném kempu na břehu moře u letoviska Marina di Bibbona. Odtud se každý den vydáváme na cyklistické výlety s podporou autobusu, jenž umožňuje trasy individuálně přizpůsobovat chuti všech účastníků. V programu jsou zařazeny takové perly jako Volterra, Lucca, Massa Maritima, výlet na Elbu či poloostrov Monte Argentario a samozřejmě nesmí chybět úchvatná Florencie.