ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si kouzelné Maroko

Užijte si kouzelné Maroko

12. červenec 2022

Užijte si kouzelné Maroko
Vážení přátelé, cestovatelé!

Rád bych vás osobně pozval do země, která mě poprvé oslovila před 30 lety a kam se dodnes rád vracím. Maroko je země s historií sahající až do období, kdy se po saharských pláních proháněla stáda slonů a nosorožců. Země, jež prodělala tisíciletý rozvoj transsaharského obchodu po karavanních stezkách až do Timbuktu, a z té doby zde zůstaly architektonické skvosty – kasby a ksary neboli opevněné vesnice. Země, kde najdeme čtyřtisícové zasněžené hory Atlasu, nejvyššího pohoří severní Afriky, ale také rozsáhlé cedrové lesy. Je to země proslulá milými lidmi, vynikající kuchyní a – což se málo ví – výborným červeným vínem.

Maroko určitě uspokojí každého, ať je to milovník památek, cyklista nebo horal. Volná místa v některých zájezdech do Maroka máme i na letošní podzim, další pojedou na jaře příštího roku.

Za celý kolektiv CK Adventura
Jaroslav Lhota


Maroko – velký jižní okruh Tatrabusem
Cílem výpravy naším osvědčeným terénním speciálem je objevit kromě nejznámějších památek i některá místa jinak obtížně dostupná, jež leží stranou tradičních turistických tras. Zaměříme se zejména na poznávání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení.
 
 
Jižní Maroko na kole
Východiskem našeho okruhu v saharské části Maroka bude filmy proslavené město Ouarzazatte. Projedeme divukrásnou krajinu hlubokých kaňonů, zelených palmérií a stolových hor, dekorovanou kasbami a ksary, a na vlastní oči se přesvědčíme, že poušť není zdaleka jen písek a pustina.
 
 
Maroko – Atlas na kole
Na kole projedeme mnohotvárnou krajinu od unikátních cedrových lesů Středního Atlasu, přes sedla Vysokého Atlasu až tam, kde se horské řeky vsakují do písku Sahary. Cyklistický program si obohatíme o poznávání tradičního života Arabů a Berberů i dlouhé historie Maroka.
 
 
Maroko – treking ve Vysokém Atlasu
Pěší putování přes Vysoký Atlas po dávných a dodnes využívaných karavanních stezkách se právem řadí mezi nejhezčí treky světa. Půjdeme nalehko, protože naše zavazadla nám ponesou muly, a užijeme si také pestré marocké kuchyně, kterou nám připraví místní kuchař.
 
 
Maroko – královská města, Sahara a Atlantik
Průřezový poznávací zájezd nám ukáže bohatou historii Maroka od antiky přes příchod islámu až po současnost a zároveň nás provede mnoha mimořádnými přírodními lokalitami. Setkáme se jak s exotickým islámským světem, tak s kulturou původních Berberů.