ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za poznáním a lehkou turistikou

Za poznáním a lehkou turistikou

13. červenec 2023

Za poznáním a lehkou turistikou
 
 
Vážení přátelé, cestovatelé!

Léto nám naplno běží, v tuto chvíli možná až příliš intenzivně, a naše zájezdy jsou na tom stejně. Jenže cestovka, ta má trošku posunutý kalendář. Nečekáme, až se nás v zimě zeptáte, co jsme dělali v létě 😉, ale rovnou na tom pracujeme… Na našich webových stránkách tak najdete mimoevropské poznávací i turistické zájezdy na první pololetí příštího roku (a někdy i dále), programy „evropské exotiky“ zveřejníme nejpozději koncem srpna. No a pro ty, kteří si svou letošní dovolenou zatím nechtěli/nemohli/nestihli vybrat, tu máme i připomenutí ještě aktuálních podzimních cest.

S přáním šťastných návratů


Miloš Podpěra,
vedoucí týmu Adventura Travel
 
 
Podzim a zima 2023
 
 
Blízký východ a Evropa
V babím létě vás ještě můžeme pozvat na Blízký východ (náš unikátně přepracovaný Izrael a tradiční a oblíbená Persie) a na příjemnou turistiku do Zakavkazska (Gruzie – turistika ve Svanetii a Arménie – kláštery a turistika pod Araratem). Doslova posledních pár volných míst se také nachází i na našich mikrobusových výletech po Evropě s leteckou dopravou (Bosna a Černá Hora, Hory a jezera Severní Makedonie, Stezkami Toskánska a pobřeží Cinque Terre, Všechny barvy Sardinie, Řecko – toulky po Peloponésu, Madeira a Kypr).
 
 
Afrika a Latinská Amerika
Ve vzdálenějších destinacích na vás čekají velké poznávací cesty do všech kontinentů. Do Afriky můžete vyrazit na safari do NP Tanzanie s návštěvou Zanzibaru, nebo do Jižní Afriky s turistikou v Dračích horách. Tajemství Sahary můžete odhalit s naším terénním speciálem v expedici Maroko Tatrabusem. Latinská Amerika láká po celé své délce 😉 – nabízí poznávací výpravy do Mexika, autentické cesty na Kubu nebo do Kolumbie, vydat se lze do Dominikánské republiky či oblíbeného Peru. Velkou cestu můžete uskutečnit i po Chile (NP Patagonie, Velikonoční ostrov a poušť Atacama) a svým způsobem patří k Americe i oblíbená Havaj.
 
 
Asie
V Asii máme ještě několik zbývajících míst na zájezdech do konečně otevřené Číny a okolí (Skvosty Říše středu, Toulavý Taiwan, Tibetem do Nepálu), vydat se lze do oblíbené JV Asie (Myanmar, velká cesta Thajsko, Laos, Kambodža nebo speciálka Laos a Kambodža, velká cesta na Filipíny). V Indii vám rádi ukážeme nádherné paláce pohádkového Rádžasthánu či zelený jih a tropický ráj v Kérale. Asijskou mozaiku nám pak uzavírá Uzbekistán – křižovatka hedvábné stezky.
 
 
Vánoce a Silvestr 2023
Ve dvou destinacích můžete s námi strávit Vánoce i Silvestr – v zemi bohů a hor Nepálu či v Karibiku na Kubě – slibujeme, že to bude určitě bez zimních plískanic a svátečních stresů. Přelom letopočtu pak máte možnost oslavit v oblíbených "vyhřátých" destinacích – Ománu, Vietnamu, na Zanzibaru a na Madeiře. Jak vánoční, tak silvestrovský termín má také již výše zmíněná expedice Maroko Tatrabusem – za tajemstvím Sahary.
 
Jaro a léto 2024
 
 
Asie
Největší kontinent je vděčný objekt k jarnímu poznávání. Pojedeme pátrat po hedvábné stezce do Uzbekistánu a Turkmenistánu, prohlédneme si barvy jižní Indie nebo Indii neznámou a tajuplnou, a jen na jaře se můžete přesvědčit, že i Šrí Lanka je ráj jako stvořený pro pěší turistiku. Chybět nemohou ani jarní termíny do Vietnamu a sousedních zemí (Vietnam a Kambodža a Za krásami vietnamského venkova), k mání jsou i obnovené Pohodové Filipíny. Na jaře je také nejkrásnější Čína – dávná Říše středu (Velká cesta, Skvosty Říše středu, nabídku zájezdů ještě budeme průběžně rozšiřovat) i Japonsko (Země samurajů, Toulavé), unikátní je i předjarní Sněhobílé Japonsko.
 
 
Latinská Amerika a Afrika
Ve střední a jižní Americe máme připravenou žhavou novinku do severního Mexika (Barranca del Cobre a Baja California), věnovanou pokročilým cestovatelům, v nabídce najdete i oblíbenou Kostariku a Panamský průplav. Nově jsme oprášili cestu do Guatemaly, Hondurasu a Belize, a samozřejmě nemůže chybět pravidelně vyprodávané Peru a Bolívie – země Slunce a zlata. V Africe jsme také nezaháleli… Na jih Afriky se kromě JAR nově podíváme i do Namibie a samozřejmě se s námi můžete jako každý rok vydat i na nedaleké Seychely.