Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Jižní Omán

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 3. – 10. 3. 201910 dní-2%48 510 Kč49 500 Kč48262901
Základní cena -2%48 510 Kč49 500 KčFirst-minute sleva do 1. 11. 2018.

Popis

Dhofar – jižní Omán - je od severní části země oddělen rozsáhlými pouštními oblastmi. Liší se od severu v mnohém a v řadě směrů má blíže k nedalekému východnímu Jemenu. Úzký pás zeleného hornatého pobřeží zasahuje i do sousední jemenské Mahry, stará architektura připomíná stavby jemenského Hadramautu a jihojemenských přístavů. Místo datlových palem tu rostou kokosové. Ukrytým plážím Indického oceánu tu dramatické pozadí tvoří až 1800 metrů vysoké dhofarské hory. Každé léto tu tisíc metrů vysoké pobřežní útesy zachycují vlhkost z mraků tvořených letním monzunovým prouděním a lesy horských svahů se na několik měsíců mění v zelenou džungli. Oázy zeleně tu v některých vádích vydrží i po už suchý zbytek roku, pasou se tu stáda velbloudů a krav. Najdeme tu 60 endemických rostlinných druhů, fotogenické dracény, lahvovníky a samozřejmě kadidlovníky. Dhofar byl ve starověku jednou z hlavních produkčních oblastí kadidla a památkou na doby dávné prosperity jsou ruiny starověkých obchodních přístavů. Komplex archeologických vykopávek a kadidlovníkových porostů byl zapsán na seznam UNESCO pod názvem "Země kadidla".
V zimních měsících tu bývají vody Indického oceánu klidné, průzračné a tyrkysové. Během sedmidenního okruhu v teréních autech budeme mít možnost si vychutnat řadu odlehlých málo navštěvovaných pláží. Do programu poznávacího zájezdu je zařazeno několik nenáročných pěších výprav. Projedeme a projdeme pobřeží, hory i poušť a kromě centrální části Dhofaru v okolí města Salalah se vydáme i dále na východ po pobřeží až k vádí Shuwaymiyah s podivuhodnými travertinovými útvary a na sever do dun Rub al Chálí.

Na co se můžete těšit?

 • Sedmidenní okruh jižním Ománem v terénních autech
 • Pobřežní hory s bohatou endemickou florou
 • Památky starověké kadidlové stezky
 • Písečné duny pouště Rub al Chálí
 • Koupání na plážích Indického oceánu

Program

 • 1.–2. den

  Odlet z Prahy do Muscatu a přelet Muscat – Salalah, ubytování v Salalah, starobylé město Al Balid  s muzeem Kadidlové stezky, letní palác sultána Qabuse, pobřežní městská promenáda s pláží a ochutnávka čerstvého kokosového mléka na místních plantážích.

 • 3.–5. den

  Výprava do západního Dhofaru: pláž a skalnaté pobřeží Mughsayl s příbojovými gejzíry, po horské silnici k jemenským hranicím, bohatá flóra: krátký trek údolím s kadidlovníky, stráně s dracénami a lahvovníky, lesy přímořských svahů, rybářská vesnice Rakhyut, kratší pěší výlet podél moře, obrovský baobab, nocleh a dopoledne na pláži Fazayah, považované za nejkrásnější v Dhofaru, přejezd na východ do pobřežního městečka Taqa s pevností a háji kokosových palem.

 • 6.–7. den

  Cesta východním Dhofarem: ruiny starověkého přístavu Kadidlové stezky Sumhuram - Khor Ruri , zelené vádí Dirbat se sezónními vodopády, jezerem a stády velbloudů, "ptačí" propast Tawi Attayr, horským hřbetem Džabal al Qara s vyhlídkami, les baobabů, stara architektura v rybářském městečku Mirbat, hrobka Bin Aliho, novou silnicí podél skalnatého pobřeží s fantastickými výhledy až do rybářské vesnice Shuwaymiyah, nocleh ve vádí.

 • 8.–10. den

  Do pouštního vnitrozemí: dopoledne pěšky vádím Shuwaymiyah s oázami a jezírky pod bizarními travertinovými útvary, přejezd pouštním vnitrozemím do beduínského městečka Thumrayt, výprava písečnými dunami pouště Rub al-Chálí do legendárního ztraceného starověkého pouštního města Ubar. Návrat do Salalah a poslední chvíle u moře, noční odlet a návrat do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka Praha–Muscat–Praha a vnitrostátní zpáteční letenka Muscat–Salalah vč. všech poplatků ve výši do 15 500 Kč, doprava terénímy vozy, ubytování 6x v hotelech, 1x v bungalovech, a 2x ve vlastních stanech, snídaně.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vízum (cca 50 USD), spropitné pro ománského řidiče (dopor. cca 15 USD) , vstupné (cca 15 USD)

Náročnost:

 Každý zdravý člověk může zájezd absolvovat. Pěší trasy jsou lehké, do 4 hodin chůze, s malým převýšením. V případě indispozice vždy existuje možnost pěší program vynechat.

Klima:

V Dhofaru předpokládáme teploty kolem 25°C až 30°C.

Velikost skupiny:

6 – 12 účastníků.

Nástupní místa:
Praha

Salalah

Pořadatel:
RNDR. Pavel Kumpán - Geos travel
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.