Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Bavorské perly a Francké Švýcarsko na kole

Norimberk, Bamberg a Würzburg - trojhvězdí UNESCO
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
10. 6. – 13. 6. 20214 dny49222110
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Ubytování v hotelu se snídaní
  • Cyklostezkou po stopách Karla IV.
  • Nejkrásnější úsek vinné cyklostezky podél Mohanu
  • Malebná údolí s hrázděnými domky

Popis

Užijte si bavorskou kombinaci lehké cykloturistiky, historie a typických kulinářských zastávek. Projedeme krásnou krajinu Franckého Švýcarska s rázovitými vesnicemi podél řek Pegnitz, Mohan a podél kanálu Mohan-Dunaj. Příjemně vás překvapí, jak oblíbené a zároveň bezpečné jsou cyklostezky v historických městech Norimberk, Bamberg a Würzburg. Naše trasy budou lemovat malé soukromé pivovárky u Bambergu a nekonečné vinohrady podél Mohanu u Würzburgu.

Program

1. den

Po ranním přesunu busem (Praha asi 7:00) do Bavorska etapa z Lauf an der Pegnitz s hradem Karla IV. po cyklostezce do rodiště syna Karla IV., Václava IV., a bydliště renesančního umělce Albrechta Dürera - do Norimberka (28 km); přesun busem do hotelu.

2. den

Nejkrásnějším úsekem Mohanské cyklostezky přes nádherné hrázděné vesnice Volkach, Kitzlingen, Ochsenfurt úbočím vinohradů do Würzburgu (46/67 km).

2. den

Etapa z „Vinných Frank“ do „Pivních Frank“: od hradu Lisberg po cyklostezce zčásti po bývalé železnici přírodním parkem Steigerwald k řece Mohan a podél ní po Vinné cyklostezce a přes pohádkově krásný Bamberg do hotelu (31/40/70 km).

4. den

Po cyklostezce podél dvou řek Franckým Švýcarskem přes Buttenheim (Muzeum Leviho Strausse), historický Ebermannstadt, úhledné vesnice, kolem hradů i hospůdek (50 km) nebo relaxace ve Franken Lagune a na kole 15 km (nebo 0 km); příjezd do Prahy večer (cca 22:00).

Podmínky