ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zakarpatská Ukrajina a Lvov

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Ukrajina

Na co se můžete těšit?

  • Kouzlo horského venkova, dřevěné kostelíky, tradiční trhy
  • Koločava – ves Nikoly Šuhaje
  • Užgorod - dochovalá architektura první republiky
  • Historický Lvov a zámky v jeho okolí

Popis

Zveme vás k cestě za poznáním západní Ukrajiny, jejíž část, zvaná Podkarpatská Rus, byla součástí někdejšího Československa. Náš zájezd vám ale chce ukázat víc než známá místa této oblasti, proto jsme ho rozšířili o Lvov a o jeho velmi podmanivé okolí. Uvidíte vesničky, kde se zastavil čas, projdete se po poloninách, navštívíme známou Koločavu a budete moci vystoupit na Hoverlu, nejvyšší horu Ukrajiny. V druhé části našeho zájezdu se přesuneme do historického Lvova, kde se prolíná bohatá historie s mnoha památkami. Navštívíme také okolí města s hrady, zámky a kláštery, které byly svědky mnoha historických událostí v tomto neklidném kraji. Na zájezdu se budeme na krátké vzdálenosti pohybovat pronajatým mikrobusem a na dlouhé přesuny použijeme vlak a letadlo.

Program

1. – 2. den

Noční přejezd lůžkovým vlakem do Košic a na Ukrajinu; Mukačevo – návštěva hradu Palanok, prohlídka města, přejezd do Karpat a ubytování.

3. den

Výlet na poloninu Boržava (pastviny na vrcholcích hřebenů hor), považovanou za nejhezčí poloninu v oblasti; výlet lze zkrátit lanovkou; návštěva 24 metrů vysokého vodopádu Šipot.

4. den

Siněvirský národní park – pěší výlet údolím říčky Ozerjanky k bývalé klauzuře a muzeu dřevoplavby, výlet kolem původem ledovcového Siněvirského jezera v nadmořské výšce 927 metrů, rázovité vesničky s lidovou architekturou, večer posezení ve stylové kolibě.

5. den

Koločava – vesnice spojená s Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hrob Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, oběd v četnické hospodě; přejezd autobusem do Jasině a cestou zastávka u geografického středu Evropy.

6. den

Jasiňa – karpatské horské městečko, dřevěný kostelík Strukivská cerkva , huculské muzeum, tradiční dřevěná architektura, nenáročný výlet v malebném okolí Jablonického průsmyku.

7. den

Hoverla – nejvyšší vrchol Ukrajiny (2061 m); kombinovaný výlet autem a pěšky s výstupem na vrchol, náročnost turistiky volená dle výkonosti klientů.

8. den

Solotvino – zastávka u ukrajinského „Mrtvého moře“ se solnými jezírky; přesun do Užhorodu, mnohokrát přestavovaný hrad, skanzen lidové architektury, katedrála, architektura první Československé republiky a další zajímavosti. 

9. den

Lvov – ranní přejezd vlakem do Lvova, největšího města západní Ukrajiny; prohlídka města a nejdůležitějších pamětihodností včetně hlavního čtvercového náměstí s renesanční radnicí , palác Kornyakt, budovy národní opery a lvovské univerzity.

10. den

Zámek Oleško, pocházející z 16.–17. století, stojící na osamělém pahorku, je specifický svým neobvyklým oválným půdorysem, s úchvatným výhledem do okolí a také s přepychově vybaveným interiérem; poté navštívíme renesanční zámek Pidhirci s bohatě zdobenými interiéry, obklopený nízkým opevněním a rozsáhlým parkem se zahradami; návrat do Lvova.

11. den

Historické městečko Žovkva s někdejším královským zámkem, nacházejícím se přímo na náměstí; klášter Krechiv na ukrajinsko-polském pomezí (zachovalý opevněný klášterní komplex ze 17. století s většinou dřevěných, typicky ukrajinských staveb); návrat do Lvova.

12. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky