ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pivní stezky Belgie a Lucemburska

Krajem belgických speciálů v pohodě
dovolená na kole2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Belgie, Lucembursko

Na co se můžete těšit?

  • Belgicko-lucembursko-německé pomezí
  • Řeky, kopce a jeskyně pohoří Ardeny
  • Hrady, zámky i historická bojiště 1. a 2. světové války
  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v hotelech se snídaní

Popis

Češi a Belgičané jsou po celém světě proslulí především jednou věcí – svým pivem. Vydejte se prozkoumat, co na té slávě belgického piva je. Možná nakonec uznáte, že jste na tom pomyslném stupni vítězů ve skutečně vybrané společnosti. A i kdybyste nadále trvali na tom, že se tomu našemu zlatému moku prostě nic nevyrovná, určitě si značně rozšíříte své "pivní" obzory. A nejen ty. Zájezd vás zavede do oblastí, které už od středověku patří mezi jedny z kulturně nejbohatších částí Evropy. A možná se budete divit, že i v těchto lidnatých oblastech najdete spoustu krásné přírody a že se občas svezete i z docela příjemných kopečků.

Program

1. - 2. den

Večerní odjezd, noční přejezd do lucemburského Echternachu, cyklovýlet v národním parku Petite Suisse (Malé Švýcarsko) zakončený v muzeu diekirchského pivovaru (lucemburské národní muzeum vojenské historie) (30-45 km).

3. den

Lázeňské město Spa, cykloetapa srdcem přírodní rezervace Hautes Fagnes přes vodopády Coo; Stavelot - muzeum věnované historii Velké ceny Belgie Formule 1 a ochutnávka v pivovaru Bellevaux (35-55 km).

4. den

Údolím řeky Sûre do Wiltzu, malebné městečko Esch-sur-Sûre sevřené meandrem řeky a nádherná vyhlídka ze zámku Bourscheid na lucemburské Ardeny; prohlídka vojenského muzea a památníku Mardasson v Bastogne (30-50 km).

5. den

Přesun přes Roche-en-Ardenne, města proslaveného výrobou ardenské šunky, na kole přes krasovou jeskyni Grotte de Han do Rochefortu s proslulým trapistickým pivovarem a po náspu zrušené železnice do Houyetu; ochutnávka v pivovaru Caracole (asi 40 km).

6. den

Den bez kol, celodenní prohlídka Bruselu (muzea, památky, instituce EU), ochutnávka spontánně kvašeného piva typu Lambic v pivovaru Cantillon.

7. den

Pivní stezka okolo Dinantu, zámek Château-Ferme ve Falaënu, benediktinský klášter Abbaye de Maredsous (ochutnávka mnišského piva a oranžového sýra), ruiny hradu Montaigle a dále po cyklostezce po zrušené železnici podél řeky Montaigle do Purnode, sídla pivovaru Bocq (ochutnávka) (asi 35 km).

8. den

Dopolední prohlídka Dinantu, lanovkou nebo pěšky ke středověké citadele, muzeum pivovaru Leffe s možností ochutnávky, jeskyně Merveilleuse, skála Rocher Bayard - nejzápadnější bod, kterého dosáhla německá armáda během bitvy v Ardenách; odpolední cyklovýlet podél řeky Maasy k zámku Château de Freyr k vesnici Hastière Lavaux (25-45 km) .

9. - 10. den

Ranní odjezd do lucemburského Alzingenu, na kole podél řeky Alzette do Lucemburku (prohlídka) (asi 25 km); v podvečer odjezd a brzký ranní příjezd.

Podmínky