Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Náročnost zájezdu

Náročnost zájezdu

Jednotlivé zájezdy rozdělujeme do několika kategorií obtížnosti podle nároků, které jsou kladeny na účastníky zájezdu.

Aktivní zájezdy: náročnost plánovaného sportovního programu

1 = nenáročný sportovní program Nenáročný sportovní program:

 • turistika - pěší výlety do 15 km, bez velkého převýšení 
 • kola - převážně rovinatý terén, základní etapy do 30 km s velkou časovou rezervou
 • voda vhodná pro začátečníky do stupně vodácké obtížnosti WW II.

2 = středně náročný sportovní program Středně náročný sportovní program

 • turistika - delší horské túry, případně i vícedenní s přenocováním na trase
 • kola - zvlněný až mírně kopcovitý terén, etapy cca 60 km vždy s dostatečnou časovou rezervou, vhodné i pro občasné rekreační cyklisty
 • voda vhodná pro odhodlané začátečníky i pokročilé do obtížnosti WW III.

3 = náročný sportovní program Náročný sportovní program, ale zvládnutelný bez předchozích zkušeností:

 • turistika - fyzicky náročné túry, případně ve velké nadmořské výšce nebo v náročném terénu, často s obtížnou možností samostatného návratu
 • kola - kopcovitý až horský terén, v případě horských kol s technicky báročnějšími pasážemi, někdy i klimaticky náročnější nebo ve větších nadmořských výškách
 • voda vhodná pro pokročilé do WW III na kanoích nebo do WW IV na raftech

4 = velmi náročný sportovní program Velmi náročný sportovní program
vhodný pouze pro zdatné účastníky s kvalitním vybavením a předchozími zkušenostmi, často spojený i s náročnými vnějšími podmínkami.

Poznámky:

 Při uvedení více náročností u aktivního zájezdu je program z hlediska obtížnosti volitelný, případně kombinovaný nebo na pomezí dvou stupňů náročnosti.

Hodnocení náročnosti vždy odpovídá standardním podmínkám. Nepříznivé počasí, vysoký stav vody či jiné nečekané okolnosti mohou samozřejmě momentální obtížnost výrazně posunout směrem nahoru.CK si v těchto případech vyhrazuje právo přizpůsobit či zrušit program z důvodu bezpečnosti účastníků (viz Všeobecné smluvní podmínky, odst. 5.1.).

HODNOCENÍ OBTÍŽNOSTI – upřesnění pro vodácké programy

1 = nenáročný sportovní program Proudící a lehčí peřejnaté řeky do vodácké obtížnosti WW II, vhodné pro začátečníky. Minimální věk 10 let, případně i méně dle poznámek u zájezdu (týká se hlavně zájezdů typu Lehké kanoe – dovolená na vodě).

2 = středně náročný sportovní program Převládají peřejnaté řeky střední obtížnosti do WW III, vhodné pro odhodlané začátečníky i pro pokročilé. Minimální věk 14 let.

3 = náročný sportovní program Převládají peřejnaté řeky střední obtížnosti, místy s náročnými úseky. Obtížnost do WW III na kanoích nebo do WW IV na raftech. Nedoporučujeme pro začátečníky, případně pouze pro všeobecně sportovně zdatné. Minimální věk 18 let.

Výše uvedené hodnocení odpovídá průměrným vodním stavům. Je třeba ale počítat s tím, že obtížnost řek většinou značně kolísá podle množství vody. Nejvodnatější bývají obvykle jarní termíny, proto je přednostně doporučujeme náročným raftařům.

Při extrémních vodních stavech si vyhrazujeme právo omezit nebo úplně zrušit vodácký program. Podmínkou účasti na každém vodáckém programu je umět plavat. Výjimkou mohou být děti s plovacími vestami pod dohledem rodičů na některých lehčích akcích obtížnosti.

V případě dětí a mládeže, na něž budou na zájezdech dohlížet rodiče, lze případně konzultovat možnost mírného snížení výše uvedených věkových limitů. Ale zejména u malých dětí do 10 let na kanoích je žádoucí, aby rodiče uměli řídit loď na běžných tuzemských řekách (např. Vltava, Sázava).

Další informace o aktivitě rafting a vodní turistika.

Děti na zájezdu

pro rodiny s dětmi Nenáročné zájezdy, vhodné i pro rodiny s dětmi do 10 let.

Trasy i ubytování jsou voleny s přihlédnutím k bezpečnosti a vyplnění volného času dětí – dle možností ubytování s koupáním či s dětskými hřišti , možnost uplatnění dětské kreativity apod. 

Dolní věkovou hranici doporučujeme z hlediska programových aktivit přibližně takto: Zájezdy vhodné pro rodiny i s dětmi předškolního věku od 4 let jsou maximálně obtížnosti a poznáte je podle nabízené slevy do 6 let D6

Doporučené dolní věkové limity pro děti školního věku:  od 6 až od 10 let,  od 14 let,  od 16 let,  od 18 let.

Záleží samozřejmě hodně na konkrétním zájezdu i typu programu. A ještě více na zkušenosti rodičů i dětí s příslušnou aktivitou. Rádi vám samozřejmě poradíme.

Při nižším věku dítěte oproti uvedeným limitům a při variantně uvedeném věkovém limitu u dětí do 10 let, kdy obzvlášť záleží na konkrétním zájezdu a dítěti, vás žádáme o konzultaci s prodejní kanceláří Adventury! Rádi vám samozřejmě poradíme i v případech, kdy věk dítěte věkové limity splňuje.

Mládež bez doprovodu zodpovědné osoby se může zájezdu zúčastnit od 15 let, ale pouze se souhlasem zákonného zástupce. U náročnějších zájezdů si CK vyhrazuje právo účast nezletilého odmítnout.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.