Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azory

tzv. Jestřábí ostrovy uprostřed Atlantiku
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 9. – 29. 9. 201810 dní43 600 Kč22190803

Aktuálně plno!

Základní cena 43 600 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný7 800 Kč
18. 5. – 27. 5. 201810 dní43 600 Kč22190801

Aktuálně plno!

18. 5. – 27. 5. 201810 dní43 600 Kč22190802

AKTUÁLNĚ PLNO!

20. 9. – 29. 9. 201810 dní43 600 Kč22190804

Nově otevřený termín

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

polovina května – září

Nevyhovuje vám termín? Ve vámi zvoleném termínu vám na místě zajistíme následující služby: ubytování, pronájem auta, zpracování itineráře.

Popis

Azory jsou malebné sopečné souostroví ležící na půli cesty mezi Evropou a Amerikou, uprostřed Atlantiku. Jejich klima je silně ovlivněno Golfským proudem. Spolu s dalšími ostrovy jsou součástí tzv. Atlantického hřbetu a fakticky jde o vrcholky sopek vyčnívajících z oceánu. Tato výspa Evropy dlouhá léta sloužila jako poslední zastávka na transatlantických letech.

S námi navštívíte dva nejpřitažlivější ostrovy, které nám umožní poznat nejen zdejší nedotčenou přírodu (sopečné krátery a jezera, horké gejzíry, tajemné jeskyně, čisté pláže), ale i malebná městečka, jejich přátelské obyvatele a místní kulturu. Využijeme zdejší ideální podmínky pro turistiku, jež nebude nijak exponovaná, půjde o příjemné pěší výlety. 

 

Na co se můžete těšit?

 • Subtropický ráj v Atlantiku
 • Vulkány a smaragdová jezera
 • Poznávací program s nenáročnými pěšími výlety
 • Aktivní pobyt s ubytováním v hotelu ***

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Lisabon , ubytování; prohlídka Castelo de São Jorge a křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama; Praça do Comércio, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo. Přelet na ostrov Terceira.

 • 3. den

  Ostrov Terceira – Serra do Cume, panoramatický výhled na východní pobřeží i vnitrozemí ostrova; Caldeira de Gulherme Moniz – největší kráter souostroví; Furnas do Enxofre – vývěry sopečných plynů ze země; přesun do přírodní rezervace Biscoito da Ferraria, pěší výlet na hranu kráteru Pico Alto (9km; 3 h, převýšení cca 200 m); silnicí Doza Ribeiras (cedrové lesy a všudypřítomné hortenzie) na nejvyšší vrchol ostrova Santa Barbara; večerní návštěva rybářské vesničky Sao Mateus

 • 4. den

  Přesun na západ ostrova do vesničky Serreta; okružní pěší výlet přírodní rezervací Serreta (cca 7 km; 2,5 h, převýšení cca 450 m, krajinou nádherných zelených lesů, endemické druhy rostlin); malebná vesnička Biscoitos – vinice, muzeum vína, možnost koupání v lávových jezírcích; prohlídka městečko Praia da Vitória (jedna z prvních osad na ostrově); Algar do Carvão – vulkanická jeskyně s podzemním jezerem.

 • 5. den

  Angra do Heroísmo  - návštěva hlavního města ostrova; historické centrum města, pevnost São João Baptista, přístav, kostel Alto da Memoria. V odpoledních hodinách přelet do Ponta Delgady, ubytování; prohlídka historického centra Sao Miguel.

 • 6. den

  Ostrov Sao Miguel – Túra na západním konci ostrova v oblasti kráteru sopky Sete Cidades, v jejíž kaldeře leží Modré a Zelené jezero (cca 11 km; 3,5 hod, převýšení cca 100 m nahoru 500 m dolů), cesta chráněnou krajinnou oblastí s monumentálními výhledy; odpoledne zastávka na Ponta de Ferrario (koupání v moři v termálních pramenech).

 • 7. den

  Túra k Ohnivému jezeru – Lagoa do Fogo, vzniklého sopečnou erupcí v roce 1563 (převýšení cca 400 m), cestou úžasné přírodní útvary, výhledy, část cesty podél levády (cca 13 km; 4,5 hod); vyhlídka na jezero Fogo z Pico da Barrosa, návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech.

 • 8. den

  Furnas – výlet kolem jezera (cca 9 km; 3 hod) s podívanou na stále unikající fumaroly; pozdní oběd: místní kulinářská specialita kozído, jež je zde připravována zcela jedinečným způsobem – v dírách v zemi je jídlo v hrncích vařeno sopečnými parami; koupání v přírodním termálním jezeru v botanické zahradě Terra Nostra; prohlídka jediné čajové plantáže a továrny na zpracování čaje v Evropě.

 • 9.–10. den

  Výlet na východní pobřeží; divočejší a hornatější část ostrova; městečko Nordeste, návštěva NP dos Caldeiroes. Následující den přesun na letiště, odlet přes Lisabon zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Terceira–Sao Miguel–Praha, doprava pronajatými mikrobusy na Azorech, 8x hotel *** se snídaní na Azorech, 1x hotel** se snídaní v Lisabonu, transfery hotel/letiště v Lisabonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

potápění a pozorování delfínů (65 EUR)

Klima:

Na Azorských ostrovech panuje mírné klima celý rok. Během celého roku nepřicházejí výraznější výkyvy počasí. V období května a září, na okrajích letní sezony, během níž nejsou ostrovy přeplněny turisty, zde panují nejlepší podmínky pro pěší turistiku . V této době se teploty pohybují v průměru mezi 18–22°C s možností krátkých dešťových přeháněk.

Velikost skupiny:

od 8 účastníků

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.