Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Madrid a Barcelona – za vínem a gastronomií

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Slavná Casa de Torrijas v Madridu a degustace tapas v Barceloně
  • Prohlídka galerie umění Prado, Gaudího Sagrada Familia
  • Jízda rychlovlakem AVE
  • Ubytování v centru Madridu a Barcelony

Popis

Španělsko je bezesporu gastronomická a vinařská velmoc. Zdejší strava patří svojí přípravou mezi jednodušší, ale přesto chutná velice pestře a regionálně rozmanitě. Během našeho výletu navštívíme dvě odlišné oblasti, vnitrozemský Madrid a přímořskou Barcelonu. Zatímco vnitrozemská gastronomie je založena především na pokrmech z masa v čele se sušenou šunkou z iberských prasat (jamón Iberico) a luštěninách, přímořská má základ v rybách a mořských plodech v čele s paellou. Všude narazíme na proslulé a rozmanité tapas, jež jsou určitou obdobou našich jednohubek. Vše zapijeme například lahodným vínem z kraje Rioja.

Program

1. den

Letecky do hlavního města Španělska Madridu, odjezd do centra města, lehký oběd, ubytování a pěší prohlídka historického centra města (Plaza Mayor a jeho okolí, monumentální barokní Královský palác, Královské divadlo a další). Večeře v restauraci Casa de Torrijas, která sluje více jak stoletou tradicí.

2. den

Pokračování prohlídky Madridu – půldenní okružní jízda zaměřená na umění a památky v širším okolí centra, slavná galerie umění Prado s expozicí výtvarného umění (Velazques, El Greco, Goya atd.), stadion Santiago Bernabau, Kastilské náměstí atd. Oběd v typické madridské restauraci La Catedral, transfer na nádraží Atosha a odjezd rychlovlakem AVE do Barcelony, příjezd do Barcelony, ubytování a večeře v restauraci Lonja de Tapas s degustací tapas.

3. den

Dopoledne prohlídka katalánské metropole Barcelony, návštěva proslavené katedrály Sagrada Familia, třída Rambla, Katalánské náměstí, lehký oběd a odpoledne pokračování pěší prohlídky města a jeho historické části, tržnice la Boqueria, večeře v  rodinné katalánské restauraci Can Lluis a nocleh.

4. den

Dokončení prohlídky Barcelony, nebo osobní volno, nákupy, transfer na letiště  a odlet do Prahy.

Podmínky