Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 9. – 13. 9. 201913 dní-1%39 402 Kč39 800 Kč15583901

Pro občany EU neplatí vízová povinnost

Základní cena -1%39 402 Kč39 800 KčFirst-minute sleva do 1.6.2019.
Služby za příplatek
9x jednolůžkový pokoj - nepovinný4 700 Kč
Celodenní exkurze do Černobylu2 000 Kč

Popis

Přijměte pozvání na cestu do tří východoevropských zemí, které ještě v nedávné minulosti byly součástí Sovětského svazu. Jejich společná minulost jim vtiskla nesmazatelnou stopu, s níž se každá z nich snaží vypořádat jinak. Během naší cesty budete mít možnost poznat výběr z nejpozoruhodnějších míst celého tohoto velkého regionu, poznat rozdílnou gastronomii a porovnat životy místních lidí. Z důvodu velkých vzdáleností mezi přitažlivými místy překonáme v zájmu vašeho pohodlí tyto úseky letecky.  

Na co se můžete těšit?

 • Tři východoevropské státy v jedné cestě
 • Minsk, Kyjev, Oděsa, Bukovina a Moldavsko 
 • Pestrá gastronomie a kultura
 • Černobyl a Pripjať

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Minsk, první seznámení s městem a s Běloruskem. 

 • 2. den

  Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel, například příprava sýrů nebo kovářská výroba, ochutnávka tradičních pokrmů

 • 3. den

  Zámek Mir – nejkrásnější zámek Běloruska, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Nasviži   – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku, zahrnující několik paláců, kostel a opevnění.

 • 4. den

  Přelet z Minsku do Kyjeva, prohlídka hlavního města Ukrajiny, třída Chreščatyk, Náměstí Nezávislosti – tzv. Majdan, pozůstatky opevnění Kyjeva z 11. století, Zlatá brána, chrám svaté Sofie, chrám svatého Michala, malebná ulička Andrejevský spusk a další.

 • 5. den

  Fakultativně celodenní výlet do Černobylu – uzavřené zóny jaderné katastrofy z dubna roku 1986, nebo plavba výletní lodí po Dněpru, případně volno v Kyjevě.

 • 6. den

  Dokončení prohlídky Kyjeva, Kyjevopečorská lavra  – unikátní klášter, založený v 11. století knížetem Jaroslavem Moudrým, dodnes centrum pravoslaví na Ukrajině, Matka vlast volá – monumentální 102 metrů vysoký památník obětem II. světové války, večer přelet do Černivců na jihozápadě Ukrajiny.

 • 7. den

  Prohlídka Černivců – města, které bylo součástí Rakousko-uherské monarchie a dochovalo si směs tradic a architektury celého středoevropského prostoru; přejezd do Kamence Podolského, prohlídka historicky nejzajímavějšího města Ukrajiny s impozantním hradem a starým městem obklopeným kaňonem řeky Smotryč.

 • 8. den

  Dokončení prohlídky Kamence Podolskeho a výlet na mohutný hrad Chotyn – pevnost ze 14. století na břehu řeky Dněstr, svědek mnoha válek s Turky.

 • 9. den

  Příjezd do Moldavska, prohlídka starobylého Orheiul Vechi – středověkého skalního kláštera a pozůstatků starobylého města nad meandry řeky Raut; hlavní město Kišiněv.

 • 10. den

  Capriána, typická moldavská vesnice s malovanými domy a proslaveným pravoslavným pouštním klášterem, návštěva monumentálních podzemních vinných sklepů ve vesnici Cricova, spojená s ochutnávkou zdejších vín.

 • 11. den

  Návštěva separatistické Podněsterské republiky a jejího hlavního města Tiraspolu s architekturou někdejšího Sovětského svazu, stará pevnost Bender, přejezd na Ukrajinu do Oděsy.

 • 12 - 13. den

  Oděsa, kosmopolitní město na břehu Černého moře, klasicistní paláce v centru města, slavné Potěmkinovy schody, unikátní labyrint podzemních katakomb pod městem, promenády a ochutnávka zdejší gastronomie. Druhý den volno ve městě a následně odlet a návrat do Prahy. 

   

Podmínky