Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Španělsko – rozkvetlou Kastilií a Extremadurou

Třešňovými háji (nejen) za památkami UNESCO
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 3. – 22. 3. 20209 dní-3%35 502 Kč36 600 Kč15171000
Základní cena -3%35 502 Kč36 600 KčFirst-minute sleva do 14.10.2019.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný3 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Města UNESCO centrálního Španělska
  • Salamanca, Toledo, Segovia aj.
  • Rozkvetlé třešňové háje v Jerte
  • Památky i procházka v přírodě

Popis

V Madridu projdeme krásný park Retiro, V Toledu se pokocháme výhledy na krajinu, v Alcalá se seznámíme s rodištěm Miguela de Cervantes, v Cáceres zabloudíme do uliček starého města, Salamanca nám představí nejstarší univerzitu a v Segovii můžeme ochutnat místní specialitu - mléčné prasátko. To vše vám nabídneme během zájezdu po centrálním Španělsku. Uvidíte ale mnohem více. Méně známá malebná městečka jako Pedraza, Turégano nebo Sepúlveda, ale také to, co je možné vidět v této oblasti pouze v březnu: rozkvetlé třešňové háje. Květy třešní září v oblasti Valle del Jerte doslova všude. Romantickou krajinou se projdete i k přírodnímu unikátu - Los Pilones. Skalní útvary, které zde vytvořila voda jsou velice fotogenické, turisty ale ještě téměř neobjevené. Kombinaci známých i méně známých míst španělského středozemí vám naši průvodci rádi představí. 

Program

1. den

Letecky Praha – Madrid.

2. den

Madrid – prohlídka hlavního města Španělska. Puerta del Sol –  jedno z nejznámějších a nejrušnějších míst v Madridu; hlavní náměstí Plaza Mayor; tržiště San Miguel; ochutnávka šunky jamón; procházka promenádou Gran Vía; královský palác Palacio Real. Volné odpoledne v parku z 19. století Retiro, možnost projížďky na lodičkách po jezeře nebo posezení v některé z kaváren či barů, fakultativně návštěva muzea Prado.

3. den

Toledo  –  vlakem z Madridu do Toleda; procházka starým městem; Alcázar – královské opevnění ze 16. století,  gotická katedrála Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století; synagoga Santa María la Blanca; muzeum sýrů s ochutnávkou. Návrat do Madridu.

4. den

Cáceres   – cestou zastávka ve starém středověkém městě Trujillo; v Cáceres procházka starým historickým centrem města; symbol města Torre Bujaco, odkud je krásný výhled na město, katedrála Svaté Marie. Odjezd do údolí Jerte

5. den

Valle del Jerte – dopolední nenáročná procházka přírodní rezervací Garganta de los Infiernos k ukrytému pokladu v podobě malých jezírek Los Pilones, kde je možné se v případě hezkého počasí vykoupat. Odpolední panoramatická projížďka vesničkami v údolí Jerte s výhledy do rozkvetlých třešňových hájů

6. den

Salamanca  – procházka historickým centrem města, které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, Catedral de Salamanca; budova knihovny zdobená mušlemi Casa de las Conchas; hlavní náměstí Plaza Mayor s krásnou radnicí. Odjezd do Segovie.

7. den

Segovia  – prohlídka starého centra města, procházka kolem známého Acuaducto de Segovia; městské hradby Alcazár s výhledem na celé město; volné odpoledne.

8. den

Pedraza – procházka středověkým městem; možnost prohlídky Castillo de Pedraza s výhledy na okolí; Turégano – malebné náměstí Plaza Espaňa, vyhlídka z hradu Castillo de TuréganoSepúlvedaPlaza Mayor a prohlídka města; návrat do Madridu

9. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky