ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Gesäuse – prodloužený skialpový víkend

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně!
lyžování a skialpinismus2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 2. – 25. 2. 20243 dny13711401

Aktuálně plno!

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicovité skialpové túry v malebné oblasti NP Gesäuse
  • Vhodné pro mírně a středně pokročilé skialpinisty
  • Krásné prostředí modřínových lesů a vápencových skal
  • Ubytování v rodinném alpském penzionu s polopenzí

Popis

Přijměte pozvání na skialpový prodloužený víkend do malebného a téměř neznámého národního parku Gesäuse. Tento překrásný národní park se nachází v masivu Ennstálských Alp pouhých 200 km od česko-rakouské hranice. Díky kombinaci rozumné míry ochrany přírody a podpory udržitelného turistického ruchu jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Srdcem NP Gesäuse je obec Johnsbach (753 m) ležící na začátku údolí, které se postupně zdvihá v délce několika kilometrů až k samotě Gscheideggerhof (1016 m), kde končí silnice. Celé údolí je z obou stran ohraničeno mohutnou hradbou hor. Skialpové túry jsou zde velice rozmanité – nejzajímavější a nejčastější jsou výstupy na Leobner (2036 m), Blaseneck (1969 m) či Festkogel. Dokonalou horskou kulisu zde vytvářejí výhledy na nejvyšší vrchol oblasti Hochtor (2369 m) či překrásný Lugauer (2217 m), připomínající svým tvarem ikonický Matterhorn.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Johnsbachu; příjezd po poledni, ubytování. Kratší odpolední túra s opakováním základních dovedností – pohyb na skialpových lyžích a zacházení se záchrannými lavinovými prostředky. Večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Středně náročná skialpová túra jižní stranou údolí na Stadelfedscheid (2092 m) (11 km/ ↑ 1110 m) či Gsuchmauer (2116 m) (13 km/ ↑ 1130 m). Odměnou nám budou překrásné výhledy i parádní sjezd zpět do údolí. Večer možnost relaxace v sauně.

3. den

Snazší skialpová túra severní stranou údolí na oblíbené vrcholy Leobner (2036 m) (12 km/ ↑ 1060 m) či Blaseneck (1969 m) (13 km/ ↑ 990 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA