ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Namibie off-road – pouští a divočinou

V terénních autech, která si budeme sami řídit
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Namibie

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Safari v NP Etosha, plavba na lodi po řece Okavango
  • Návštěva domorodých kmenů – Sanů, Himba a Damaro
  • Terénní průjezd pouštěmi Namib a Kalahari
  • Auta 4x4 s komfortní výbavou pro pobyt v divočině

Popis

Vydejme se spolu do míst nepřístupných běžným turistům a zažijme Afriku, na kterou se nezapomíná. Objevme s naší výpravou magický svět Namibie. Společně nahlédneme do života místních domorodých kmenů, užijeme si pozorování divokých zvířat v NP Etosha a nespoutané krajiny Kaokolandu. Zlatým hřebem programu bude přejezd až 300 metrů vysokých dun v NP Namib Naukluft. To vše absolvujeme pronajatými terénními auty, která si budeme sami řídit. Auta jsou perfektně vybavena pro táboření v divoké přírodě včetně ledničky, kuchyně a safari stanů na střeše. V každém autě pojede 2–4členná posádka a postupně se budeme pod vedením zkušeného doprovodu zdokonalovat v dovednosti řízení v terénu či písečných dunách, protože velká část trasy vede mimo zpevněné silnice. Pojedeme společně podle předem zvolené trasy, ale např. v NP Etosha budeme jezdit individuálně, abychom si safari a pozorování zvířat opravdu užili.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Windhoek; převzetí vozů, nákup potravin a všeho potřebného, ubytování v lodži.

3. den

Přesun z Windhoeku přes Otjinene a Tsumkwe na území Sanů (Křováků), první kontakt s pouští Kalahari.

4. – 5. den

Dopoledne mezi Křováky – seznámíme se s jedním z nejstarších kmenů světa, poznáme, jak Křováci žiji a loví, odpoledne průjezd zřídka navštěvovaným NP Khaudam, pověstným zejména četnými stády slonů a smečkami psů hyenových; fakultativně odpolední výlet loďkou po řece Okavango – vodopády Popa: hroši, krokodýli, vodní buvoli, mnoho druhů ptáků.

6. den

Jízda offroadovými cestami do NP Etosha.

7. – 8. den

NP Etosha – jedno z nejlepších afrických safari; nosorožci, sloni, žirafy, lvi, hyeny i početná stáda zeber, antilop, pakoňů; denní i noční pozorování zvěře u napajedel.

9. – 10. den

Odjezd do Kaokolandu – země Himbů, návštěva autentických domorodých vesnic; přes Opuwo k vodopádům Epupa Falls; podvečer nebo ráno safari na pramici po řece Kunene; termální prameny Ongongo s přírodním jezírkem a koupáním.

11. den

Kaňon řeky Hoanib – pozorování pouštních slonů, adaptovaných na drsné přírodní podmínky, a také opic, žiraf, zeber, oryxů a při troše štěstí i lvů a nosorožců.

12. den

Průjezd územím Damaraland Petrified forest (zkamenělý les) – araukarity staré přes 280 milionů let; vzácná endemická rostlina Welwitschie podivná, kterou můžeme směle nazvat živoucí fosilií; Oragn Pipes – čedičové sloupy.

13. den

Twyfelfontein – místo s jednou z největších koncentrací skalních rytin v Africe z různých historických období; dojezd k Atlantickému oceánu a podél Pobřeží koster do Swakopmundu podivuhodnou krajinou na hranici pouště a moře s vraky lodí; zastávka na pozorování lachtanů v rezervaci Cape Cross.

14. den

Solný důl s jezerem; dojezd do přímořského letoviska Swakopmund; fakultativně možnost návštěvy místního mořského akvária nebo muzea krystalů.

15. den

Zátoka Walvis Bay – lodní výlet s pozorováním lachtanů, pelikánů a plameňáků; v podvečer odjezd do  do oblasti Sandwich Harbour – až 300 metrů vysoké písečné duny padající do Atlantiku; nocleh pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou.

16. den

NP Namib Naukluft – poušť rozprostírající se podél pobřeží Atlantiku v délce 1600 km, kterou řeka Kuiseb rozděluje na jižní písčitou a severní kamenitou / štěrkovou část; Sussusvlei – oblast monumentálních písečných dun saharského typu, vysokých mnohdy přes 300 metrů; Deadvlei – až surrealisticky působící pánev, kde se na bílém podkladu obklopeném oranžovými dunami vyjímají staleté uschlé akácie; v poušti uvidíme i několik pozoruhodných zvířat, např. přímorožce jihoafrického, jenž je dokonale přizpůsoben životu na poušti, pštrosy, šakaly čabrakové, surikaty atd.; procházka působivým kaňonem Sesriem.

17. – 18. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky