ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Mauricius – turistika a koupání v ráji

Aktivní týden
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromnějidovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Na co se můžete těšit?

  • NP Black River Gorges, Le Morne Brabant 
  • Vodopády Chamarel a vulkanická vyvřelina Sedmibarevná země
  • Koupání v Indickém oceánu
  • Botanická zahrada Pamplemousse
  • Bohatá hinduistická chrámová kultura

Popis

Proč se s námi vydat na Mauricius? To je jednoduché. Víme, že vy, naši klienti máte rádi zajímavý aktivní program s plnohodnotným poznáním místní kultury i přírodních zajímavostí. Když jsem se letos vydala průvodcovat na Mauricius a strávila zde i nějaký čas soukromě, uvědomila jsme si, že dosud nabízíme Mauricius jen jako „doplněk“ k Réunionu či Madagaskaru. Kde doplňuje hlavní program zejména skvělými možnostmi koupání. Mauricius mi však přijde sám o sobě natolik zajímavý kulturně-historicky i přírodně, že by bylo škoda mu nevěnovat samostatný zájezd. Když si k tomu přidáte ještě vynikající a velmi pestrou gastronomii, není o čem spekulovat.
Doufám, že tento zájezd bude následovat naše úspěšné zájezdy na Seychely, kde se nám již podařilo změnit pohled na tyto ostrovy jako jen na luxusní plážovou destinaci.
Pestrý program zde doplníme skvělou kuchyní, koupání v tyrkysových vodách Indického oceánu a relaxací na bělostných písečných plážích. Doufám, že se na Mauriciu s námi co nejdříve vypravíte! Sheila Singhová, garant zájezdů do Afriky a na střední východ

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Mauricius; přesun na jihozápadní pobřeží, ubytování, seznámení se s okolím.

3. den

Výstup na nejvyšší vrchol ostrova Piton de la Petite Rivière Noire (828 m, cca 9 km, začíná se ve výšce cca 650 m); vodopády Chamarel s viditelnými vrstvami lávových proudů; jedinečný geologický útvar – vulkanická vyvřelina Sedmibarevná země; návštěva malebné destilerie na výrobu rumu z cukrové třtiny s ochutnávkou 8 vzorků třtinového rumu.

4. den

Výlet na poloostrov Le Morne Brabant; výstup na stejnojmennou horu (556 m, cca 7 km, 3 – 4 hod), jež je dominantou celého ostrova a ze které je překrásný výhled na okolní azurové moře; koupání na plážích pod horou.

5. den

Port Louis – hlavní město Mauriciu: Citadela Adelaide s vyhlídkou na celé město; sestup od citadely přes čínskou čtvrť, kolem vládních budov postavených v koloniálním stylu až na moderní nábřežní promenádu Le Caudan; slavné Blue Penny Muzeum, kde můžete spatřit nejslavnější známky světa – modrého a červeného Mauricia; přistěhovalecké shromaždiště Aaprovashi gháty; pestrobarevná tržnice (exotické ovoce, zelenina, tradiční rukodělné výrobky, koření … ); muzeum přírodní historie s rekonstruovaným vyhynulým dorontem mauricijským, tzv. dodem.

6. den

Bois Cheričajová plantáž s továrnou na zpracování čaje, ochutnávka čajů; Ganga Talao (Grand Bassin) – posvátné poutní místo pro hinduisty s mnoha chrámy, kde se každoročně koná druhý nejvýznamnější hinduistický svátek mimo Indii; pěší výlet v NP Black River Gorges s posledními pozůstatky původního ostrovního pralesa – jeden z výletů Macchabée (několik možných tras od 8 - 14 km, 3 – 5 hod) .

7. den

Pamplemousse – návštěva druhé nejzdařilejší botanické zahrady na světě; fakultativně cyklistický výlet po severozápadní části ostrova s návštěvou místních vesniček a hlavně mnoha zajímavých hinduistických chrámů, zejména tamilských s pestrobarevnými gópurami.

8. den

Pěší výlet na další dominantu ostrova – kopec Pieter Both (cca 11 km, 2 - 3 hodiny); Mokakoloniální sídlo Eureka, jedna z nejzachovalejších ukázek kreolské a koloniální architektury s výletem k přilehlým vodopádům Ravin; pěší procházka kolem kráteru vyhaslé sopky Trou aux Cerfs.

9. den

Možnost mnoha fakultativních aktivit – výlet katamaránem s koupáním a šnorchlováním na Jelení či na Gabrielův ostrov; výlet do Blue Bay – prvním mořském NP na ostrově (koupání / šnorchlování), Národní historické muzeum v Mahébourgu atd..

10. – 11. den

Odpočinek a relaxace na plážích; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU