ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národními parky Austrálie

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Austrálie

Na co se můžete těšit?

  • Pouště a kaňony Rudého vnitrozemí
  • Sydney – jedno z nejkrásnějších měst světa
  • Blue Mountains  a národní parky na Waterfall Way
  • Horský tropický prales v NP Lamington
  • Plážové pobřeží Pacifiku

Popis

Užijte si unikátní přírodu Austrálie, tak odlišnou od ostatního světa! Tato cesta, zaměřená na nenáročnou turistiku v nejkrásnějších národních parcích kontinentu, vám to nabízí plnou měrou. První týden věnujeme Rudému vnitrozemí, nejatraktivnější pouštní oblasti bohaté na soutěsky s ukrytými koupacími jezírky a s jedinečnými skalními útvary v čele s masivem Uluru. Pak přeletíme do Sydney a užijeme si zde panoramatické výhledy na elegantní mrakodrapy, slavnou Operu i mohutný oblouk Harbour Bridge. Dále se vydáme k severu podél východního pobřeží Nového jižního Walesu a budeme střídat útesy a malebné pláže Pacifiku s odbočkami do horských národních parků s eukalyptovými lesy a hlubokými kaňony s celou řadou vodopádů. Pestrý program zakončíme v jižním Queenslandu, kde subtropickou vegetaci předchozích národních parků vystřídá horský tropický prales a příboj na proslulých písečných plážích nás osvěží před odletem domů. Pozemní část trasy absolvujeme pronajatými minibusy a nocovat budeme ve stanech – střídavě v pohodlně zařízených kempech i na skromnějších, ale krásných přírodních tábořištích. Zejména díky táboření budeme mít jistotu, že si bohatě užijeme exotickou australskou přírodu a její obyvatele, protože většina zdejších zvířat je aktivní zejména v noci a na přelomu dne.

Program

.

RUDÉ VNITROZEMÍ

1.–3. den

Letecky Praha – centrální Austrálie, Alice Springs – odpočinek a prohlídka města, které je centrem rozsáhlé oblasti rudě zbarvených pouští, hor a skalních masivů.

4.–5. den

West MacDonnel Ranges NP – soutěsky, vyhlídky a romantická koupací jezírka mezi skalami výrazného vnitrozemského pohoří – Simpsons Gap, Standley Chasm, Ellery Creek Big Hole, Ormiston Gorge, Glen Helen Gorge aj.

6.–7. den

Wattarka NP a Kings Canyon - vycházka do nitra kaňonu a ranní vrcholový okruh po jeho okrajích; přejezd paradoxně „lesnatou“ pouští do Yulary.

8.–9. den

Uluru-Kata Tjuta NP – úžasné západy a východy slunce u jedinečných skalních masivů Ayers Rock (Uluru) a Olgas (Kata Tjuta), dopolední pěší okruh okolo Uluru a v podvečer vycházka do Olga Gorge; druhý den přelet do Sydney.  Tentýž den přílet účastníků zkrácené verze bez vnitrozemí do Sydney.

.

POBŘEŽÍ A HORY VÝCHODNÍ AUSTRÁLIE

10.–11. den

Sydney – Opera , stará přístavní čtvrť The Rocks i mrakodrapové centrum, vycházka po Harbour Bridge přes členitý mořský záliv, Darling Harbour s mořským akváriem, botanická zahrada, čínská čtvrť s tradiční čínskou zahradou, aj.; odjezd do horského letoviska Katoomba.

12. den

Blue Mountains NP – vyhlídky do rozlehlého kaňonu, alternativně vycházky po jeho horním okraji či celodenní túra dolů.

13.–14. den

Podél Pacifiku k severu do Port Macquarie, nocleh přímo u pláže, prohlídka města a vycházka nad útesy, australská zoo a koala park, odjezd do hor.

15.–16. den

Program podél horské silnice Waterfall Way – kaňony a vodopády v Oxley Wild Rivers NP a Guy Fawkes River NP (Tia Falls, Aspley Falls, Wollomonbi Falls, Ebor Falls), žulové hřebeny v Cathedral Rock NP, příjemné vnitrozemské město Armidale a historický Grafton.

17. den

Byron Bay – sympatické přímořské město s krásnými plážemi, okružní vycházka k majáku a na nejvýchodnější mys kontinentu.

18.–19. den

Krátký přejezd do Queenslandu a přes Gold Coast do horského Lamington NP se spoustou zvířat a bujným tropickým pralesem, túra podél vodopádů horského potoka a na okrajové vyhlídky náhorní plošiny, visuté lávky v korunách pralesa, horská botanická zahrada.

20. den

Návrat k moři, závěrečné plážování na Surfers Paradise.

21.–22. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky