ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rumunsko –⁠ putování pestrým Sedmihradskem

Po stopách legendárního hraběte Drákuly
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Rumunsko

Na co se můžete těšit?

  • Tajemné karpatské hrady v malebné krajině lesů a hor
  • Strhující výhledy při přejezdu mohutného pohoří Fagaraš
  • Bizarní solný důl s pouťovými atrakcemi
  • Sýry, škvarky, polenta, zelí a víno – vydatná lidová kuchyně

Popis

Rumunsko – tak blízko, a přece tak daleko. Země, která je prakticky na dosah ruky, navzdory tomu mnohými zůstává nedoceněná. Zaslouží si nejednu návštěvu, v našem zcela novém zájezdovém programu se však zaměříme na centrální oblast ve stínu jižních Karpat, historickou zemi Transylvánie neboli Sedmihradsko. Etnicky rozmanitá oblast, kterou v průběhu let prošli Římané, Slované, Němci i Maďaři, zaručuje spoustu historických pamětihodností, neméně přitažlivá je však i místní příroda, která rozhodně patří mezi nejdivočejší v Evropě. Vyražme spolu na výlet v malé skupince a užijme si příjemné a inspirativní kombinace památek, hor i gastronomie. 

Program

1. den

Letecky z Prahy do Bukurešti, večerní přejezd do Brašova.

3. den

Peleš – malebný novorenesanční zámek někdejší rumunské královské rodiny obklopený hlubokými lesy, opevněný kostelík ve vesničce Viscri , který je pod patronací britského korunního prince Charlese, Sasko-maďarská metropole Segešvár – hodinová věž, rodný dům knížete Vlada III. Tepeše, který se stal předobrazem Drákuly, katedrála v byzantském slohu.   

2. den

Brašov – hradbami částečně obehnaná metropole jižních Karpat, gotický Černý kostel, nejužší, tzv. Lanová ulička, Černá a Bílá věž s výhledy na město; pevnost v Rašnově založená německými rytíři, která evokuje málé opevněné město na vrcholu kopce, ikonický „Drákulův hrad“ Bran opředený mnoha legendami.

4. den

Biertan – nejkrásnější a největší z opevněných, původně saských kostelú v Sedmihradsku s trojím opevněním, bránami a baštami tyčící se nad vinicemi, Salina Turda – bizarní zábavní park v útrobách někdejšího solného dolu, dnes největší podzemní důlní muzeum na světě, vyhlídka na soutěsku Turda, přejezd do Alba Iulia. 

5. den

Hunedoara – největší gotická stavba v Rumunsku – pohádkový Korvínův hrad zdobený mnoha sochami, balkony a okny, velkolepý Rytířský a Jídelní sál,  majestátní pevnost Deva na osamělém sopečném kopci na který vyjedeme lanovkou, historická metropole Alba Iulia přestavěna na opevněnou barokní pevnost. 

6. den

Sibiu – historické hlavní město Sedmihradska na úpatí pohoří Fagaraš s příjemnou atmosférou a velkou kulturní tradicí, Velké náměstí s Radniční věží a Brukenthalským palácem, litinový most Lží, skanzen Astra – největší etnografické muzeum pod širým nebem v Evropě, staré farmářské domky se šindelovými a doškovými střechami, dřevěné kostelíky a starobylé mlýny. 

7. den

Transfagarašská silnice – 90 km dlouhá ikonická cesta s mnoha zákrutami překonávající pohoří Fagaraš, cestou vodopád Balea, jezero Balea v blízkosti průsmyku (2042 m), pevnost Poenari – skutečné sídlo knížete Vlada Tepéše, zvaného Napichovač, přejezd do Bukurešti, možnost okusit bouřlivý noční život 4. největší metropole EU. 

8. den

Bukurešť – krátká procházka městem, někdejší monumentální Ceausescův Palác Parlamentu, odlet do Prahy. 

Podmínky