ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Saúdská Arábie – pokladnice zážitků

Blízkovýchodní perla nepolíbená masovým turismem
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Saudská Arábie

Na co se můžete těšit?

  • Donedávna uzavřená země bez davů cestovatelů
  • Kolébka muslimské civilizace s bohatou historií
  • Moderní stavby i historické památky UNESCO
  • Dva vnitrostátní přelety místo dlouhých autobusových přesunů
  • Komfortní klimatizované minibusy a hotely *** až ****

Popis

Zveme vás do země, která se donedávna pohybovala mimo hledáčky cestovatelů, neboť nevydávala turistická víza. Až nyní korunní princ Muhammad bin Salmán vyhlásil odvážné vize, aby Saúdskou Arábii otevřel světu a přilákal turisty do země, a ta se právě teď velice rychle mění doslova před očima. Máte tedy jedinečnou šanci být u toho a zažít autentickou Saúdskou Arábii, zatím nezasaženou masovým turismem.

A že je o co stát! Můžete se těšit na fascinující hrobky v Madáin Sálih, jež si nezadají s těmi v jordánské Petře, moderní velkoměsto Rijád, atmosférický přístav Džidda s labyrintem starých uliček s dřevěnými vyřezávanými balkóny a jemenskou architekturu na jihu země, zatím prakticky zcela mimo turistické radary. Samozřejmě vás čekají i pouštní oázy, koupání v Rudém moři či v osvěžujících horských vádí a přátelští místní obyvatelé, kteří se zájmem zapředou hovor s cizinci. 

K objevování fascinující a dosud pod rouškou tajemství zahalené Saúdské Arábie nebyla zatím lepší chvíle, než je právě teď!

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Rijád; druhý den přejezd terénními auty k působivému skalnímu masivu Džabal Tuwaiq s nezapomenutelnými výhledy do pouštní krajiny při západu slunce a večeří připravenou na místě.

3. den

RijádNárodní muzeum s expozicí představující kulturu a historii Arabského poloostrova, vyhlídková plošina Sky Bridge v 99. patře mrakodrapu Kingdom Centre, hliněná pevnost al-Masmak, tradiční súk neboli bazar ve čtvrti Dírah, proslulý svou nabídkou výrobků ze zlata. V případě, že bude již přístupná pro turisty, projdeme se historickou čtvrtí Ad-Dirdžah . Večer přelet z Rijádu do Al-Ula.

4. den

Al-Ula – prastaré pouštní město (biblické království Dedan), oáza a důležitá obchodní křižovatka mezí jižní Arábií a Středozemním mořem, "knihovna pod širým nebem" vytesaná do skály Ikma, staré město Al-Ula s centrální pevností; jedno z center Nabatejského království Madáin Sálih  (neboli Hegra či Al-Hidžr) – méně známý "příbuzný" slavné jordánské Petry s více než 130 dodnes dochovanými monumentálními hrobkami, skalní útvar Džabal al-Fil (Elephant Rock).

5. den

Přejezd z Al-Ula do Medíny, cestou Harrat Chajbar – zastávka u jednoho z největších lávových polí Saúdské Arábie; Medína – Prorokova mešita, druhé nejposvátnější místo islámu s hrobem Mohameda; krátká procházka kolem hory Uhud a odjezd rychlovlakem do Džiddy.

6. den

Džidda – "brána do Mekky", historické centrum Al-Balad  se zdobenými balkóny ze dřeva, starý trh, "plovoucí" mešita Al-Rahma na břehu Rudého moře, fontána krále Fahda – nejvyšší fontána na světě.

7. den

Přejezd na jih do nádherně položené opuštěné vesnice Dzí Ajn v pohoří Hidžáz s kamennými domy z 8.–16. stol.; jemenská vesnice a historicky důležitá obchodní křižovatka na cestě do Mekky Ridžal Almaʽa s výraznými hnědými domy; výjezd na pravděpodobně nejvyšší vrchol Saúdské Arábie Džabal Sauda (3133 m); město Abhá – pestrobarevné centrum Al-Muftáha a starý trh.

8. den

Přejezd dále na jih země k hranicím s Jemenem – nádherné hliněné opuštěné vesnice Al-Džahmá a Zahrán al-Džanúb; město Nadžrán – tradiční jemenská architektura, paláce Al-Án a Al-Emara; pevnost a archeologické naleziště Al-Úchdúd.

9. den

Vádí Ladžab – malá túra a osvěžující koupání v kaňonu mezi dvěma horskými masivy; plavba trajektem z města Džizán na ostrovy Farasán – večer odpočinek na ostrově a koupání.

10. den

Historická vesnice Al-Qasr a zdobené kamenné domy rodu Al-Refai; možnost šnorchlování nebo rybaření; odpoledne návrat trajektem do Džizánu.

11.–12. den

Prohlídka přístavního města Džizán; letecky Džizán – Džidda – Praha.

Podmínky