Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Chinon

Chinon

Město leží na skalním ostrohu nedaleko soutoku Loiry a řeky Vienne. Tato strategická pozice určovala dramatické osudy Chinonu už od prvních staletí našeho letopočtu, kdy byl založen jako římská osada. Ve 12. století zde vybudoval mocnou pevnost anglický král Jindřich II. Plantagenet, který tu také r. 1189 zemřel. Hrad brzy přešel pod francouzskou nadvládu a Chinon se stal královským městem. Během Stoleté války tu Johanka z Arku přesvědčila krále Karla k ofenzívě proti Angličanům a zvrátila tak neradostný běh francouzských dějin. Pod monumentálním hradem, ze kterého je nádherný rozhled po kraji, se nachází středověké jádro města s křivolakými uličkami a hrázděnými domy. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel sv. Mexme z 11. století a kaple sv. Radegundy, která byla ve 12. století zbudována na místě pohanské svatyně. Oba svatostánky jsou vyzdobeny nádhernými středověkými freskami. Kousek za městem se nachází rodný dům Françoise Rabelaise.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.