Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Chinon

Chinon

Město leží na skalním ostrohu nedaleko soutoku Loiry a řeky Vienne. Tato strategická pozice určovala dramatické osudy Chinonu už od prvních staletí našeho letopočtu, kdy byl založen jako římská osada. Ve 12. století zde vybudoval mocnou pevnost anglický král Jindřich II. Plantagenet, který tu také r. 1189 zemřel. Hrad brzy přešel pod francouzskou nadvládu a Chinon se stal královským městem. Během Stoleté války tu Johanka z Arku přesvědčila krále Karla k ofenzívě proti Angličanům a zvrátila tak neradostný běh francouzských dějin. Pod monumentálním hradem, ze kterého je nádherný rozhled po kraji, se nachází středověké jádro města s křivolakými uličkami a hrázděnými domy. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel sv. Mexme z 11. století a kaple sv. Radegundy, která byla ve 12. století zbudována na místě pohanské svatyně. Oba svatostánky jsou vyzdobeny nádhernými středověkými freskami. Kousek za městem se nachází rodný dům Françoise Rabelaise.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.