Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Náhorní planina Millevaches

Náhorní planina Millevaches

Náhorní planina Millevaches (milvaš) je jednou z nejméně osídlených částí Francie. Leží v nadmořské výšce 500 až 900 metrů a ve zdejších průzračných jezerech a na početných vřesovištích pramení hned několik velkých řek. I proto se oblasti někdy přezdívá Vodárna Francie. Na četných loukách se tu poklidně popásá slavné plemeno limousinského skotu a listnaté lesy, jež pokrývají zdejší oblé kopce, obývá celá řada vzácných živočichů, kteří byli jinde už vyhubeni. Budete-li mít štěstí, spatříte vydru, jak si hraje na břehu řeky, při koupání najdete na dně potoka perlorodku a na obloze nad polem zahlédnete kroužit luňáka či jestřába. Stejně nerušeně jako přírodní děje plyne na planině Millevaches i čas ve zdejších vesnicích a městečkách. V mnohých z nich najdeme památky na slavnou minulost, kdy krajem procházely významné římské cesty a ve středověku tu sídlily kláštery mocných církevních řádů. Díky relativní nedostupnosti se oblasti vyhnula průmyslová revoluce, a lidská sídla tak zůstala zachována ve svém často středověkém rázu. Život v nich plyne poklidně a není zde vzácností potkat místní oblečené do tradičních limousinských krojů.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.