Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Náhorní planina Millevaches

Náhorní planina Millevaches

Náhorní planina Millevaches (milvaš) je jednou z nejméně osídlených částí Francie. Leží v nadmořské výšce 500 až 900 metrů a ve zdejších průzračných jezerech a na početných vřesovištích pramení hned několik velkých řek. I proto se oblasti někdy přezdívá Vodárna Francie. Na četných loukách se tu poklidně popásá slavné plemeno limousinského skotu a listnaté lesy, jež pokrývají zdejší oblé kopce, obývá celá řada vzácných živočichů, kteří byli jinde už vyhubeni. Budete-li mít štěstí, spatříte vydru, jak si hraje na břehu řeky, při koupání najdete na dně potoka perlorodku a na obloze nad polem zahlédnete kroužit luňáka či jestřába. Stejně nerušeně jako přírodní děje plyne na planině Millevaches i čas ve zdejších vesnicích a městečkách. V mnohých z nich najdeme památky na slavnou minulost, kdy krajem procházely významné římské cesty a ve středověku tu sídlily kláštery mocných církevních řádů. Díky relativní nedostupnosti se oblasti vyhnula průmyslová revoluce, a lidská sídla tak zůstala zachována ve svém často středověkém rázu. Život v nich plyne poklidně a není zde vzácností potkat místní oblečené do tradičních limousinských krojů.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.