Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Turquant

Turquant

Praštěná jablka z Turquantu

Svahy lemující tok Loiry jsou často tvořeny měkkým tufem, který místní obyvatelé po staletí využívali jako stavební materiál. Brzy zjistili, že prostory, které těžbou vznikaly, poskytují optimální ochranu před nepřízní počasí a začali se do nich stěhovat. Konstantní teplota 12,5 °C, která v nich panuje, zaručovala v létě chlad a v zimě teplo. Později, když se v kraji rozšířilo pěstování vinné révy, začaly sloužit jeskyně i jako ideální sklepy pro zrání a skladování vína. Zatímco za tímto účelem jsou využívány na mnoha místech dodnes, většinu skalních vesnic už jejich obyvatelé opustili. Ne ale všechny. Například v obci Turquant nedaleko královského města Saumur několik místních stále využívá původní skalní příbytky. Věnují se tu navíc prazvláštní činnosti – naklepávání jablek. Když na konci 19. století zdecimoval většinu francouzských vinic révokaz, hledali vinaři nové způsoby obživy. V okolí Turquantu se rozhodli pro pěstování jabloní. Aby jablka dlouho vydržela, začali je zdejší sadaři sušit. Během komplikovaného procesu pomalého vysoušení v pecích se jablka postupně sklepávají speciálním kladívkem, až jsou z nich asi 2 cm vysoké koláčky. Tato „praštěná jablka“ (pommes tappées) pak vydrží poživatelná až 18 let.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.