Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Poitiers

Poitiers

Hlavní město regionu Poitou-Charentes leží na vyvýšenině nad soutokem řek Boivre a Clain. Strategickou výhodnost tohoto místa si uvědomil už keltský kmen Piktů, který se zde ještě před začátkem našeho letopočtu usadil. Když César dobyl Galii, vyrostlo na stejném místě významné římské město s amfiteátrem, lázněmi a třemi akvadukty. Když se v Římské říši začalo prosazovat křesťanství, stalo se Poitiers významným biskupstvím. Dodnes zde najdeme nejstarší kostel v celé Francii, baptisterium sv. Jana ze 4. století. Dalším klenotem je kostel Notre-Dame la Grande z 11. století s překrásně zdobenou románskou fasádou. Ve městě se zachovalo původní středověké centrum s mnoha historickými domy a příjemnými kavárnami a za procházku určitě stojí i břehy řeky Clain lemované zeleninovými zahrádkami zdejších starousedlíků.

S historickým a poklidným rázem Poitiers ostře kontrastuje zábavní park Futuroscope, který najdeme jen několik kilometrů na sever od města. Park se zaměřuje na využívání nejnovějších technologií v kinematografii a návštěvníci mohou strávit mnoho hodin sledováním 3D a 4D projekcí, robotických šou a speciálních efektů, z nichž mnohé jsou světově ojedinělé. Za pozornost stojí i architektura čtrnácti futuristických pavilónů, které zde za více než 25 let existence parku vyrostly.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.