Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Poitiers

Poitiers

Hlavní město regionu Poitou-Charentes leží na vyvýšenině nad soutokem řek Boivre a Clain. Strategickou výhodnost tohoto místa si uvědomil už keltský kmen Piktů, který se zde ještě před začátkem našeho letopočtu usadil. Když César dobyl Galii, vyrostlo na stejném místě významné římské město s amfiteátrem, lázněmi a třemi akvadukty. Když se v Římské říši začalo prosazovat křesťanství, stalo se Poitiers významným biskupstvím. Dodnes zde najdeme nejstarší kostel v celé Francii, baptisterium sv. Jana ze 4. století. Dalším klenotem je kostel Notre-Dame la Grande z 11. století s překrásně zdobenou románskou fasádou. Ve městě se zachovalo původní středověké centrum s mnoha historickými domy a příjemnými kavárnami a za procházku určitě stojí i břehy řeky Clain lemované zeleninovými zahrádkami zdejších starousedlíků.

S historickým a poklidným rázem Poitiers ostře kontrastuje zábavní park Futuroscope, který najdeme jen několik kilometrů na sever od města. Park se zaměřuje na využívání nejnovějších technologií v kinematografii a návštěvníci mohou strávit mnoho hodin sledováním 3D a 4D projekcí, robotických šou a speciálních efektů, z nichž mnohé jsou světově ojedinělé. Za pozornost stojí i architektura čtrnácti futuristických pavilónů, které zde za více než 25 let existence parku vyrostly.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.