Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cognac

Cognac

Město bylo založeno v 9. století na břehu řeky Charente. Větší část středověkého centra leží na levém břehu pod hradem, v němž se v roce 1494 narodil pozdější francouzský král František I. Ten udělil městu právo obchodovat se solí, která se dopravovala po řece, a založil tak bohatou obchodnickou historii Cognacu. V 15. století byla oblast proslulá svým vínem a holandské lodě odsud odvážely tisíce sudů s tímto nápojem do severní Evropy. Víno ale cestu nepřežilo vždy bez úhony, a tak Holanďany napadlo obsah před cestou předestilovat. Později se ukázalo, že dlouhým stáním v dubových sudech se chuť obsahu zlepšuje a někteří obchodníci s vínem se začali specializovat přímo na výrobu koňaku. Ten se dnes vyrábí pomocí dvojité destilace a dlouhého zrání v sudech uložených ve sklepích podél řeky Charente a rozlišuje se na několik typů podle délky doby zrání. V Cognacu můžete navštívit některou ze slavných palíren (Martell, Hennessy) či se jen procházet mezi středověkými domy starého města s jejich hrázděnými fasádami a chrliči fantastických tvarů..

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.