Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cognac

Cognac

Město bylo založeno v 9. století na břehu řeky Charente. Větší část středověkého centra leží na levém břehu pod hradem, v němž se v roce 1494 narodil pozdější francouzský král František I. Ten udělil městu právo obchodovat se solí, která se dopravovala po řece, a založil tak bohatou obchodnickou historii Cognacu. V 15. století byla oblast proslulá svým vínem a holandské lodě odsud odvážely tisíce sudů s tímto nápojem do severní Evropy. Víno ale cestu nepřežilo vždy bez úhony, a tak Holanďany napadlo obsah před cestou předestilovat. Později se ukázalo, že dlouhým stáním v dubových sudech se chuť obsahu zlepšuje a někteří obchodníci s vínem se začali specializovat přímo na výrobu koňaku. Ten se dnes vyrábí pomocí dvojité destilace a dlouhého zrání v sudech uložených ve sklepích podél řeky Charente a rozlišuje se na několik typů podle délky doby zrání. V Cognacu můžete navštívit některou ze slavných palíren (Martell, Hennessy) či se jen procházet mezi středověkými domy starého města s jejich hrázděnými fasádami a chrliči fantastických tvarů..

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.