Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking pod Annapúrnu a Machapuchare

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 10. – 5. 11. 201916 dní-4%44 928 Kč46 800 Kč22315911
Základní cena -4%44 928 Kč46 800 KčFirst-minute sleva do 21. 4. 2019.
22. 10. – 5. 11. 201815 dní46 800 Kč22315801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

duben – květen, říjen – listopad

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku od minimálního počtu dvou klientů s anglicky mluvícím místním průvodcem.

Popis

Treking do jižního base campu Annapúren nabízí v Nepálu nejrychlejší možnost, jak se dostat do bezprostřední blízkosti osmitisícovek. Tento treking plánujeme na 9 dnů a jeho trasa je velmi různorodá. Začneme stoupat mezi nízko položenými vesnicemi a rýžovými políčky a postupně se rododendronovými lesy dostaneme k hranici 3000 m. Odtud vystoupáme na vyhlídkový vrchol Poon Hill, který nabízí krásné výhledy na osmitisícovou Dhaulagiri. Stezka ve svazích divokého kaňonu Modi Kholy nás zavede k úpatí Annapúren, až do jižního základního tábora. Nasajeme atmosféru místa startu horolezeckých expedic dobývajících okolní vrcholy. Kromě mohutného hřebene Annapúren budeme obdivovat i nádherný vrchol, tzv. "nepálský Matterhorn“ – posvátnou Machapuchare. 

Na co se můžete těšit?

 • Velkolepé panorama z base campu Annapúren
 • Výhledy na osmitisícové Annapúrny a Dhaulagirí
 • Treking horskými vesnicemi a údolím Modi Kholy
 • Královská města Káthmándú a Pátan

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha - Káthmándú.

 • 3. den

  Prohlídka královského města Káthmándú (historické centrum, Boudhanáth stúpa, Svajambhunáth a pohřebiště Pašupatináth).

 • 4. den

  Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u jezera Phewa Tal.

 • 5.–13. den

  Treking do Ghorepani,  výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů přes Tadapani, Chhomrong až do Annanpurna base campu (4200 m), zpět kaňonem Modi Kholy; z Nayapulu přejezd zpět do Pokhary.

 • 14. den

  Letecky zpět do Káthmándú, prohlídka historického centra Pátanu.

 • 15. – 16. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–ve výši 23 500 Kč + jeden vnitrostátní přelet, 4x hotel v Káthmándú a 1x Pokhaře, 8x lodže na treku, treking permit, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD, místní doprava ve městech, poplatky za teplou vodu v průběhu treku (1–3 USD/den).

Fakultativní služby:

nosiči na celou dobu treku - 20 USD/den treku (do dvojice)

Náročnost:

I když tento trek patří k nejsnazším nepálským vysokohorským trekům, kvůli značnému převýšení s batohem na zádech je třeba ho označit jako středně náročný až náročný. V rámci jednodenních etap se překonávají značné výškové rozdíly (střídavé stoupání a kleasání). Nese se jen spacák a osobní vybavení. 

Klima:
Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.
Velikost skupiny:

od 8 účastníků

Poznámka:

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Přijďte na naše promítání

Treking ve stínu himálajských osmitisícovek

Promítající: David Skrbek

24.01.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se s námi po stezkách čtyř nejznámějších nepálských treků. Představíme vám jejich náročnost, zajímavosti a rozdíly, vše doprovozeno tradiční nepálskou hudbou. Přijďte posedět a vybrat si ten pravý výlet pro vás.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.