Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Krásy Nového Zélandu

Nevšední dny v „zeleném ráji“ na konci světa
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 1. – 9. 2. 202125 dní132 900 Kč25926102
Základní cena 132 900 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj - povinný26 000 Kč
maorský večer s večeří hangi2 100 Kč
plavba po Milford Sound1 600 Kč
rafting Waitomo Caves2 450 Kč
loďka Waitomo Caves900 Kč
plavba tryskovým člunem4 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Gejzíry, sopky, romantické vodopády a ledovce
  • Kontrast maorské kultury a moderních velkoměst
  • Jedinečná flóra a fauna

Popis

Detailní poznávací program v poklidnějším tempu nabízí ucelenou cestu napříč oběma ostrovy. Z nejsevernějšího mysu Reinga projedeme krajinou gejzírů a sopek až k hlavnímu městu Nového Zélandu. Přeplavíme se přes Cookovu úžinu, abychom si odpočinuli při sklence místního výborného vína v malebných zátokách Marlborough Sounds. Poté vyrazíme poznávat divoký Jižní ostrov až k nejjižnějšímu bodu země. Jezdíme pronajatým minibusem v malé skupině tak, aby zážitek z druhého konce světa byl co nejintenzivnější.

Program

1. - 3. den

Letecky Praha – Auckland – prohlídka "města plachet": přístav, vyhlídková věž, fakultativně některé ze zdejších muzeí.

4. - 5. den

Tropický Northland: osamělý mys Reinga, kouzelná Zátoka ostrovů se stožárem bez vlajky, slavná pláž Ninety Mile Beach.

6. - 7. den

Poloostrov Coromandel, největší stromy jižní polokoule – Kauri; přejezd do oblasti Rotorua.

8. - 9. den

Rotorua – oblast gejzírů, horkých pramenů a maorské kultury: prohlídka kmenového centra s maorsko-křesťanským kostelem a slavnostní Marae, možnost koupální v jezeře Rotorua či v teplých pramenech, večer fakultativní maorská večeře hangi a kulturní večer s ukázkou tradičních zvyků, zpěvů a tanců; majestátní vodopády Huka, farma na chov krevet, geotermální elektrárna; fakultativně návštěva jeskyní Waitomo se svítícími červy.

10. - 11. den

NP Tongariro  – oblasti vulkánů a sjezdovek, možnost fakultativního pěšího výletu mezi sopkami Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; návštěva Tokaanu Hot Springs – lázně a přírodní hangi, přejezd do hlavního města Wellingtonu (prohlídka města, fakultativně muzeum Te Papa).

12. - 13. den

Přejezd lodí Cookovou úžinou na Jižní ostrov, stovky zátok v Marlborough Sounds – zde se projdeme populární stezkou Queen Charlotte s vyhlídkami na malebné a fotogenické zátoky.

14. - 16. den

NP Abel Tasman – procházka podél jednoho z nejmalebnějších pobřeží na NZ, kolonie lachtanů u Cape Foulwind, "lívancové skály" Punakaiki v NP Paparoa, osada zlatokopů Hokitika (továrny na zpracování jadeitu), návštěva kiwihouse (pozorování ptáků kiwi), ledovce Franz Josef a Fox, zrcadlové jezero Mattheson. Fakultativně při dobré viditelnosti možnost letu vrtulníkem.

17. den

Queenstown – proslulé horské městečko, pěší výlet (s částečnou podporou lanovky) na majestátní vyhlídkovou horu Ben Lomond. Mimo to je zde bohatá nabídka fakultativních programů (např. jízda na tryskových člunech, bungeejumping do 102 m hlubokého kaňonu a mnoho dalších). 

18. den

Glenorchy – vycházka do Národního parku Mt Aspiring v 80 miliónů let starém pabukovém lese, maorská historie a příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie atd.

19. - 20. den

Kouzelný fjord Milford Sound – osmý div světa, zároveň jedno z nejvíce fotografovaných míst na světě, fakultativní výlet lodí fjordem, po Milford Road do Te Anau, při dobrém počasí výstup na vyhlídku Key Summit.

21. - 23. den

Slope Point – přes nejjižnější bod Nového Zélandu k Moeraki Boulders (geologický unikát), Oamaru (kolonie tučňáků modrých a žlutookých) a slavné kachlíkové nádraží v Dunedinu, pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook, jezera Pukaki a Tekapo. Přesun do města Christchurch – krátká prohlídka města.

24. - 25. den

Ranní přelet do Aucklandu a letecky zpět do Prahy.

Podmínky