ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Piz Bernina – nejvýchodnější čtyřtisícovka

turistické zájezdy4 velmi náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Švýcarsko

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Ledovcová túra s krátkými skalními pasážemi
  • Ubytování na chatě s možností polopenze
  • Vhodné pouze pro zdatné a zkušené horaly!
  • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Popis

Piz Bernina patří do Východních Alp a je jediným vrcholem, který zde přesahuje výšku čtyři tisíce metrů. Právem je tedy nazýván „králem Východních Alp“. Leží na hranici Švýcarska a Itálie. Z jeho vrcholu je za dobrého počasí možné vidět téměř celý hřeben Alp, od tyrolských třítisícovek přes skupinu Ortler a čtyřtisícové vrcholy Walliských a Bernských Alp až po masiv Mont Blanku. Výstup na vrchol Piz Bernina patří k těm náročnějším. Na vrchol vystoupáme ze švýcarské strany, od lanovky Diavolleza. Nejprve půjdeme po ledovci Vadret Pers až ke skalnímu hřebínku Fortezza, kde nás čeká krátká skalnatá část II. stupně obtížnosti. Podobně náročný úsek pak překonáme ještě jednou nad chatou Marco e Rosa, při výstupu na předvrchol La Spalla. Zázemím nám budou horské chaty s polopenzí, vydáme se tedy jen s malými batohy s nejnutnější výbavou.

Program

1.–2. den

Odjezd ve odpoledních hodinách, nocleh cestou v Rakousku, před polednem příjezd do švýcarské Pontresiny, lanovkou na Diavollezu (2937 m), zde nocleh.

3. den

Ráno sestup k ledovci, přes ledovec až k hřebeni Fortezza, lehký skalní výstup přes hřeben a dále po ledovci až k chatě Marco e Rosa (3597 m); výstup k vrcholu La Spalla a odtud krátkým skalním hřebínkem na vrchol nejvýchodnější čtyřtisícovky Piz Bernina (4049 m), sestup stejnou cestou na chatu Marco e Rosa (dvě túry 6 h a 4 h).

4. den

Sestup stejnou cestou přes hřeben Fortezza až na Diavollezu, lanovkou do údolí; po poledni odjezd do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách (sestup a krátký výstup asi 5 h).

Podmínky