Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Národní parky a hory jižní Gruzie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
23. 5. – 7. 6. 202016 dní-4%48 864 Kč50 900 Kč48259010
Základní cena -4%48 864 Kč50 900 KčFirst-minute sleva do 23.11.2019.

Na co se můžete těšit?

  • Rozkvetlou jarní přírodou jižní Gruzie
  • Pěší výpravy národními parky a horami Malého Kavkazu
  • "Africké" stepi, gruzínský "Tibet" i subtropy u Černého moře
  • Stopy slavné minulosti - zapomenuté pevnosti a lesní kláštery
  • V terénních autech mimo běžné turistické trasy

Popis

Výprava do turisty opomíjené jižní Gruzie, pro níž je nejvhodnější jarní termín. Svěží rozkvetlá příroda národních parků, velmi rozmanité biotopy - stepi, lesy mírného pásu i subtropů, náhorní planiny, horské hřbety – zalesněné i pastevecké. Všude cestou budeme navštěvovat a míjet početné kostely, kláštery a pevnosti. Navštívíme Gruzii křesťanskou i muslimskou. Překvapivě pestrý zájezd – koneckonců tak, jak je rozmanitá celá Gruzie.
Cestujeme v terénních autech, zájezd je na půl cesty mezi poznávacím a trekingovým programem. Spíme vždy pod střechou, ale několikrát v spartánských podmínkách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska.

3.–4. den

NP Vašlovani – na východ země do stepní krajiny u azerbajdžánských hranic, cestou zastávka v kostelíku Sv. Elia, okruh s pěšími výlety národním parkem s noclehem v bungalovech v jeho centru, pevnost Chornabudži u města Dedoplistkharo.

5. den

Takřka neobydlenou stepní krajinou podél jižní hranice Gruzie, bahenní sopky (přírodní rezervace), skalní kostely ranně středověkého klášterního komplexu David Garedža.

6. den

Za odlesky zašlé slávy oblasti Kvemo Kartli – pěšky ke klášteru Pitareti utopeném v lesích, pevnost Khuluti, město Bolnisi – dříve obývané kavkazskou německou menšinou, nejstarší v původním stavu dochovaný gruzínský kostel Bolnisi Sioni (5. st.) a nedaleký elegantní kostel Cugrugašeni.

7. den

Výstup lesními kaňony k ruinám pevnosti v oblasti skalních věží Birtvisi, přejezd přes horské sedlo do oblasti "gruzínského Tibetu"jezero Tabatskuri (2000 m), v oblasti žije arménská menšina.

8. den

Přes další horská sedla a středisko zimních sportů Bakuriani do nejznámějších gruzínských lázní Bordžomi, lesní kláštery a kostely v okolí.

9.–10. den

NP Bordžomi – Charagauli – zavazadla naložíme na koně a na dva dny vyrazíme do hor národního parku po "Panorama trail" s krásnými výhledy na hřbety Malého Kavkazu, jdeme nalehko, nocleh v horské útulně.

11. den

Z města Achalciche s čerstvě zrekonstruovanou pevností a historickým centrem po horské silnici do oblasti horské Adžarie, cestou zastávka v klášteru Chulevi a Zarzma (uvnitř jedna z nejkrásnějších freskových výzdob v Gruzii), nocleh v letní pastevecké vesnici pod sedlem.

12.–13. den

Dvoudenní pěší putování po hřebenech pastevecké horské Adžarie, prakticky nenavštěvované odlehlé hory jsou plné malebných letních pasteveckých osad s typickými patrovými adžarskými dřevěnicemi, první nocleh v pastevecké vesnici, druhý v městečku Chulo. Jdeme nalehlo, zavazadla převážejí auta.

14. den

Muslimskou horskou Adžarií: mešity v dřevěnicích s lidovou výzdobou, dřevěná lidová architektura vesnic lesnatých svahů hor, středověké kamenné mosty a sjezd do subtropické pobřežní Adžarie, nocleh Batumi.

15. den

Podhorský národní park Mtirala, slavná batumská botanická zahrada a koupání na kamenitých plážích Černého moře.

16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky