Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Národní parky a hory jižní Gruzie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 5. – 12. 6. 202216 dní-4%50 784 Kč52 900 Kč48259210
Základní cena -4%50 784 Kč52 900 KčFirst-minute sleva do 28.11.2021.

Na co se můžete těšit?

  • Rozkvetlou jarní přírodou jižní Gruzie
  • Pěší výpravy národními parky a horami Malého Kavkazu
  • "Africké" stepi, gruzínský "Tibet" i subtropy u Černého moře
  • Stopy slavné minulosti - zapomenuté pevnosti a lesní kláštery
  • V terénních autech mimo běžné turistické trasy

Popis

Výprava do turisty opomíjené jižní Gruzie, pro níž je nejvhodnější jarní termín. Svěží rozkvetlá příroda národních parků, velmi rozmanité biotopy - stepi, lesy mírného pásu i subtropů, náhorní planiny, horské hřbety – zalesněné i pastevecké. Všude cestou budeme navštěvovat a míjet početné kostely, kláštery a pevnosti. Navštívíme Gruzii křesťanskou i muslimskou. Překvapivě pestrý zájezd – koneckonců tak, jak je rozmanitá celá Gruzie.
Cestujeme v terénních autech, zájezd je na půl cesty mezi poznávacím a trekingovým programem. Spíme vždy pod střechou, ale několikrát v spartánských podmínkách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska.

3.–4. den

NP Vašlovani – na východ země do stepní krajiny u ázerbajdžánských hranic, cestou zastávka v pevnost Chornabudži u města Dedoplistkharo, okruh s pěšími výlety národním parkem s bizarními sprašovými útvary a porosty vzácné divoké pistácie, nocleh v bungalovech v centru NP, výstup ke kostelíku Sv. Elia, přejezd takřka neobydlenou stepní krajinou u jižní hranice Gruzie, bahenní sopky (přírodní rezervace). 

5. den

Skalní kostely ranně středověkého klášterního komplexů David Garedža a Jana Křtitele, pěší výstupy na hřbety působivé stepní krajiny.

6. den

Za odlesky zašlé slávy oblasti Kvemo Kartli – pěšky ke klášteru Pitareti utopeném v lesích, pevnost Khuluti, město Bolnisi – dříve obývané kavkazskou německou menšinou, nejstarší v původním stavu dochovaný gruzínský kostel Bolnisi Sioni (5. st.) a nedaleký elegantní kostel Cugrugašeni.

7. den

Výstup lesními kaňony k ruinám pevnosti v oblasti skalních věží Birtvisi, přejezd přes horské sedlo do oblasti "gruzínského Tibetu"jezero Tabatskuri (2000 m), v oblasti žije arménská menšina.

8. den

Přes další horská sedla a středisko zimních sportů Bakuriani do nejznámějších gruzínských lázní Bordžomi, lesní kláštery a kostely v okolí.

9.–10. den

NP Bordžomi – Charagauli – zavazadla naložíme na koně a na dva dny vyrazíme do hor národního parku po "Panorama trail" s krásnými výhledy na hřbety Malého Kavkazu, jdeme nalehko, nocleh v horské útulně. Podvečerní přejezd do Vardzie.

11. den

Návštěva skalního města – kláštera Vardzia které  mívalo obydlí ve 13 patrech nad sebou. Při pěší výpravě kaňonem řeky Mktvari navštívíme další pevnosti (Tmogvi, Khertvisi ), vesnice (Saro) a skalní obydlí v okolí. Nocleh v jednom z center arménské menšiny – městě Akhalsikhe s monumentální zrekonstruovanou pevností.

12.–13. den

Ranní přejezd po horské silnici se zastávkou v klášteru Zarzma (uvnitř jedna z nejkrásnějších freskových výzdob v Gruzii), dvoudenní pěší putování po hřebenech pastevecké horské Adžarie, prakticky nenavštěvované odlehlé hory jsou plné malebných letních pasteveckých osad s typickými patrovými adžarskými dřevěnicemi, možnost okoupání v horském Zeleném jezeře, první nocleh v pastevecké vesnici, druhý v městečku Šuakhevi, jdeme nalehko, zavazadla převážejí auta.

14. den

Muslimskou horskou Adžarií: mešity v dřevěnicích s lidovou výzdobou, dřevěná lidová architektura vesnic lesnatých svahů hor, středověké kamenné mosty a sjezd do subtropické pobřežní Adžarie, pozdní odpoledne a nocleh v Batumi.

15. den

Podhorský národní park Mtirala, slavná batumská botanická zahrada a koupání na kamenitých plážích Černého moře.

16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky