Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Španělsko – Andalusie na kole

dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Španělsko

Na co se můžete těšit?

  • Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech se snídaní (polopenzí)
  • Země slunce, koridy a andaluských koní
  • Křižovatka arabské, židovské a křesťanské kultury

Popis

Pojeďte s námi na jih Španělska, odvěké křižovatky fénické, římské, vizigótské, arabské, židovské i křesťanské kultury. Ochutnáme sherry i víno z Malagy, tapas, šunku, sýry i plody moře. Projedeme háje olivovníků, borové lesy, ospalé bílé vesničky v sousedství horských velikánů, pulzující historická města, pohádková sídla maurských vládců. Z Gibraltaru možná dohlédneme do Afriky…Naše cyklistické putování zakončíme na prosluněných plážích Středozemního moře. Okusíme poklidné tempo Andalusanů a jejich umění radovat se ze života. Andalusie uzavírá naši evropskou cyklistickou sezonu – prodlužte si s námi léto!

Program

1.–2. den

Po poledni odjezd z Prahy do jižní Francie; podle aktuálního počasí cyklo nebo poznávací program a další noc přejezd do Španělska.

3.–4. den

Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu, přejezd do kempu u města Úbeda, ubytování; další den okruh olivovými háji přes renesanční skvosty Úbeda  a Baeza  (30–50 km).

5. den

Cyklovýlet horskými scenériemi provincie Jaén přes přírodní park Sierra Magina (33–46 km).

6. den

Cyklistika v severním podhůří Sierra Nevady, pro nadšences možností výšlapu po nejvyšší silnici Evropy až do výšky 3398 m na Pico Veleta (35 - 80 km).

7. den

Den bez kol, ale s úžasným poznávacím programem: starobylá Granada, městská čtvrť Albaicín, fakultativně jedinečný arabský sídelní palác Alhambra .

8. den

Okruh oblastí Las Alpujarras, bílé vesničky jižní části Sierra Nevada v podhůří nejvyšší pevninské hory Španělska Mulhacén s fakultativní možností výjezdu až pod vrchol (20-90 km).

9. den

Přejezd do Rondy, odpoledne prohlídka elegantní, historické Rondy, bílého města rozděleného hlubokou propastí řeky Tajo (den bez kol).

10. den

Na kole přes Olveru a kuriózní Setenil, skrz tunely a přes mosty, horskou scenérií na trase bývalé železniční trati po Vía Verde de la Sierra (60 km).

11. den

Těžké rozhodování mezi dvěma rozdílnými programy: prohlídka Gibraltaru bez kol nebo cyklistika v okolí Rondy - Sierra de Grazalema (50–85 km).

12. den

Cyklopřejezd přes sedlo Puerto del Viente (1062 m) v pohoří Serrania de Ronda (40-60 km) do Ardales.

13 den

Cyklistika v oblsati soutěsky Garganta del Chorro, fakultativně královskými chodníčky do přírodního parku Torcal de Antequera (20-55 km).

14. den

Z přírodního parku El Torcal, plného bizarních skalních útvarů, do přímořského letoviska Málaga (40-60 km).

15. den

Přejezdový a odpočinkový den: Málaga - prohlídka historického centra, případně koupání v moři; večer odlet letecké varianty a následně noční přejezd do Francie.

16.–17. den

Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; noční přejezd do Prahy, příjezd odpoledne.

Podmínky