Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

To nejlepší z Kamčatky

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 8. – 20. 8. 201910 dní-4%100 608 Kč104 800 Kč25127901
Základní cena -4%100 608 Kč104 800 KčFirst-minute sleva do 11. 2. 2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
jednolůžkový pokoj - povinný7 400 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Vhodné období pro zájezd je červenec a srpen.

Zájezd vám připravíme na zakázku pro skupinu od 2 a více osob. Program lze zajistit i bez českého průvodce v některém ze světových jazyků.   

Popis

Zcela jedinečné přírodní podmínky a strategická poloha na východní výspě ruského impéria předurčily tomuto výraznému pacifickému poloostrovu jeho unikátní postavení v rámci Ruska i v deníčcích cestovatelů, kteří touží poznat odlehlé oblasti civilizovaného světa. Na Kamčatce je ale pořád hlavním vládcem nespoutaná příroda, modelovaná rozsáhlou sopečnou činností, která Kamčatku řadí mezi nejaktivnější vulkanické oblasti světa  s desítkami sopek typického kuželovitého tvaru, s gejzíry, fumarolovými poli i termálními prameny. Připravit do této krásné, hornaté a převážně liduprázdné krajiny relativně pohodlný poznávací zájezd není snadné. Asfaltové silnice končí pár kilometrů za jedinou výrazně osídlenou oázou kolem přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a dále je třeba se do nitra poloostrova probíjet těžkými terénními automobily nebo elegantněji a rychleji s pomocí vrtulníků. S výjimkou sopečných pouští po nedávných erupcích ale tuto oázu převážně obklopuje bujně zelená tajga, zavlažovaná hojnými srážkami od okolního oceánu.
Nabízíme vám aktivní pobytový zájezd se zázemím v příjemném hotelu s vlastním termálním bazénem a zajištěnou plnou penzí, který leží na okraji obydlené oblasti. Odtud budeme vyrážet do bližšího okolí směrem do vnitrozemí i k romantickému pobřeží Pacifiku. A do vzdálených lokalit, na nejunikátnější místa rozlehlého poloostrova, nahlédneme dvěma vrtulníkovými lety směrem na sever a na jih. 

Na co se můžete těšit?

 • Nejaktivnější vulkanická oblast současnosti 
 • Vrtulníkové lety na unikátní a jinak nedostupné lokality
 • Lodní výlet podél romantického pobřeží Pacifiku
 • Aktivní pobyt se zázemím v penzionu s termálním bazénem

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva – Kamčatka, přílet před polednem, transfer do hotelu, oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat každodenně.

 • 3. den

  Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a nenáročný pěší výlet k vodopádům.

 • 4. den

  Vrtulníkem na sever do nejpřísněji chráněné Kronocké rezervace – přibližně 6 hodin programu s přistáním na 2–3 místech, z toho asi polovinu doby trvají přelety – unikátní Dolina gejzírů, dle podmínek přistání i v rozlehlé a velmi aktivní kaldeře Uzon, koupání v Nalyčevských termálních pramenech, během letu i na místě výhledy na řadu vulkánů.

 • 5. den

  Minibusem do Petropavlovsku-Kamčatského, prohlídka metropole Kamčatky, a dále na pláže Pacifiku obklopené skalními útesy.

 • 6. den

  Vrtulníkem na jih do Jihokamčatské rezervace – podmínky shodné se severní trasou – medvědi lovící lososy u Kurilského jezera, dle podmínek přistání u jezer pod vulkánem Ksudač, koupání v Chodutkinských termálních pramenech s výhledem na Chodutkinskou sopku.

 • 7. den

  Terénním autem do sedla mezi vulkány Korjackij (3456 m) a Avačinskij (2741 m) – nenáročný pěší výlet na vrchol Verbljud a pozorování dlouhochvostých syslíků, cestou zpět koupání v přírodních siřičitých termálních pramenech Zeljonyje ozerka.

 • 8. den

  Terénní přejezd pod vulkán Mutnovskij (2322 m)  – výhledy na vulkány Viljučinkij, Gorelij aj., efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem, pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij a bezprostřední kontakt s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.)

 • 9. den

  Minibusem Petropavlovsk-Kamčatskij a lodní výlet po Avačinském zálivu a za standardních podmínek i po okolním otevřeném Pacifiku (asi 6 hodin) – panoramata pobřeží s třemi elegantními kuželovými vulkány, skalní útvar Tři bratři, ostrov Staričkov, příbojové jeskyně a další skalní útvary, pozorování tuleňů a ptačích kolonií (zejména mnoho papuchalků, kormoránů a alkounů). Závěrečný nákup kamčatských specialit ve velké tržnici – uzení lososi, kaviár a mořské plody za příznivé ceny.  

 • 10. den

  Závěrečná ranní koupel v bazénu a odjezd na letiště, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce CK, místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Kamčatka–Praha ve výši 33 000 Kč, doprava minibusy a terénními vozidly, 2x vrtulník na Kurilské jezero a do Doliny gejzírů v ceně asi 32 000 Kč, lodní výlet po Avačinském zálivu, 8x ubytování v penzionu s termálním bazénem, plná penze s výjimkou dvou obědů, vyřízení vstupních formalit a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí, informační materiály.

Ubytování:

V menším hotelu ruského typu, umístěném v přírodní lokalitě, ve vybavených dvoulůžkových pokojích. V jídelně je bar, v ceně pro ubytované jsou setrvale k dispozici dva venkovní termální bazény, ve větším si lze i zaplavat.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování:

Hotelová polopenze se opírá o ruskou, místně specifickou kuchyni s využitím darů moře.

Obědy na pěší výlety dostaneme  formou balíčku, během lodního a vrtulníkových výletů je oběd součástí programu. Mimo cenu jsou individuální obědy v den příletu a v Petropavlovsku během prohlídky města.

Náročnost:

V programu jsou naplánovány až tři dny s nenáročnými pěšími výlety, pokud do nich nezasáhne přesun vrtulníkových výletů kvůli počasí. Vždy jde o přejezd terénním autem a několikahodinový pozvolný pěší program s převýšením do 300 m a se zastávkami na zajímavých místech. Nejnáročnější bude den s výletem do kráteru vulkánu Mutnovskij, který zahrnuje i dlouhý terénní přejezd a u nějž by eventuální neprůjezdnost posledního úseku mohla převýšení pěšího výstupu navýšit. Vždy bude případně možné užít si okolní přírodu jen v okolí auta.

Klima:

Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné např. s jižní Skandinávií.

Očkování a zdrav. příprava:

Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Velikost skupiny:

10–15 účastníků.

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dní programu se může měnit podle počasí, zejména s ohledem na povolení vzletu vrtulníkům, které se uděluje vždy až v den odletu. Kdyby se za mimořádně nepříznivých podmínek nepodařilo jeden či dokonce oba lety přesunout, vrátíme vám ušetřené náklady, tj. v přepočtu asi 15 500 Kč za jižní let a 16 500 Kč za severní let, mínus případné vícenáklady za náhradní program nad rámec plánovaného itineráře zájezdu. Částky byste dostali zpět na místě v rublech, takže je potřeba počítat s menší kurzovní ztrátou při zpětné výměně.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.