Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

To nejlepší z Kamčatky

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 8. – 21. 8. 201710 dní99 800 Kč25127701

Popis

Zcela jedinečné přírodní podmínky a strategická poloha na východní výspě ruského impéria předurčily tomuto výraznému pacifickému poloostrovu jeho unikátní postavení v rámci Ruska i v deníčcích cestovatelů, kteří touží poznat odlehlé oblasti civilizovaného světa. Na Kamčatce je ale pořád hlavním vládcem nespoutaná příroda, modelovaná rozsáhlou sopečnou činností, která Kamčatku řadí mezi nejaktivnější vulkanické oblasti světa  s desítkami sopek typického kuželovitého tvaru, s gejzíry, fumarolovými poli i termálními prameny. Připravit do této krásné, hornaté a převážně liduprázdné krajiny relativně pohodlný poznávací zájezd není snadné. Asfaltové silnice končí pár kilometrů za jedinou výrazně osídlenou oázou kolem přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a dále je třeba se do nitra poloostrova probíjet těžkými terénními automobily nebo elegantněji a rychleji s pomocí vrtulníků. S výjimkou sopečných pouští po nedávných erupcích ale tuto oázu převážně obklopuje bujně zelená tajga, zavlažovaná hojnými srážkami od okolního oceánu.
Nabízíme vám aktivní pobytový zájezd se zázemím v příjemném hotelu s vlastním termálním bazénem a zajištěnou plnou penzí, který leží na okraji obydlené oblasti. Odtud budeme vyrážet do bližšího okolí směrem do vnitrozemí i k romantickému pobřeží Pacifiku. A do vzdálených lokalit, na nejunikátnější místa rozlehlého poloostrova, nahlédneme dvěma vrtulníkovými lety směrem na sever a na jih. 

Na co se můžete těšit?

 • Nejaktivnější vulkanická oblast současnosti 
 • Vrtulníkové lety na unikátní a jinak nedostupné lokality
 • Lodní výlet podél romantického pobřeží Pacifiku
 • Aktivní pobyt se zázemím v penzionu s termálním bazénem

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva – Kamčatka, přílet před polednem, transfer do hotelu, oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat každodenně.

 • 3. den

  Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a nenáročný pěší výlet k vodopádům.

 • 4. den

  Vrtulníkem na sever do nejpřísněji chráněné Kronocké rezervace – přibližně 6 hodin programu s přistáním na 2–3 místech, z toho asi polovinu doby trvají přelety – unikátní Dolina gejzírů, dle podmínek přistání i v rozlehlé a velmi aktivní kaldeře Uzon, koupání v Nalyčevkých termálních pramenech, během letu i na místě výhledy na řadu vulkánů.

 • 5. den

  Minibusem do Petropavlovsku-Kamčatského, prohlídka metropole Kamčatky, a dále na pláže Pacifiku obklopené skalními útesy.

 • 6. den

  Vrtulníkem na jih do Jihokamčatské rezervace – podmínky shodné se severní trasou – medvědi lovící lososy u Kurilského jezera, dle podmínek přistání u jezer pod vulkánem Ksudač, koupání v Chodutkinských termálních pramenech s výhledem na Chodutkinskou sopku.

 • 7. den

  Terénním autem do sedla mezi vulkány Korjackij (3456 m) a Avačinskij (2741 m) – nenáročný pěší výlet na vrchol Verbljud a pozorování dlouhochvostých syslíků, cestou zpět koupání v přírodních siřičitých termálních pramenech Zeljonyje ozerka.

 • 8. den

  Terénní přejezd pod vulkán Mutnovskij (2322 m)  – výhledy na vulkány Viljučinkij, Gorelij aj., efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem, pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij a bezprostřední kontakt s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.)

 • 9. den

  Minibusem Petropavlovsk-Kamčatskij a lodní výlet po Avačinském zálivu a za standardních podmínek i po okolním otevřeném Pacifiku (asi 6 hodin) – panoramata pobřeží s třemi elegantními kuželovými vulkány, skalní útvar Tři bratři, ostrov Staričkov, příbojové jeskyně a další skalní útvary, pozorování tuleňů a ptačích kolonií (zejména mnoho papuchalků, kormoránů a alkounů). Závěrečný nákup kamčatských specialit ve velké tržnici – uzení lososi, kaviár a mořské plody za příznivé ceny.  

 • 10. den

  Závěrečná ranní koupel v bazénu a odjezd na letiště, letecky zpět do Prahy.

  .

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce CK, místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Kamčatka–Praha ve výši 33 000 Kč, doprava minibusy a terénními vozidly, 2x vrtulník na Kurilské jezero a do Doliny gejzírů v ceně asi 32 000 Kč, lodní výlet po Avačinském zálivu, 8x ubytování v penzionu s termálním bazénem, plná penze s výjimkou dvou obědů, vyřízení vstupních formalit a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí, informační materiály.

Ubytování:

V menším hotelu ruského typu, umístěném v přírodní lokalitě, ve vybavených dvoulůžkových pokojích. V jídelně je bar, v ceně pro ubytované jsou setrvale k dispozici dva venkovní termální bazény, ve větším si lze i zaplavat.

Stravování:

Hotelová polopenze se opírá o ruskou, místně specifickou kuchyni s využitím darů moře.

Obědy na pěší výlety dostaneme  formou balíčku, během lodního a vrtulníkových výletů je oběd součástí programu. Mimo cenu jsou individuální obědy v den příletu a v Petropavlovsku během prohlídky města.

Náročnost:

V programu jsou naplánovány až tři dny s nenáročnými pěšími výlety, pokud do nich nezasáhne přesun vrtulníkových výletů kvůli počasí. Vždy jde o přejezd terénním autem a několikahodinový pozvolný pěší program s převýšením do 300 m a se zastávkami na zajímavých místech. Nejnáročnější bude den s výletem do kráteru vulkánu Mutnovskij, který zahrnuje i dlouhý terénní přejezd a u nějž by eventuální neprůjezdnost posledního úseku mohla převýšení pěšího výstupu navýšit. Vždy bude případně možné užít si okolní přírodu jen v okolí auta.

Klima:

Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné např. s jižní Skandinávií.

Očkování a zdrav. příprava:

Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dní programu se může měnit podle počasí, zejména s ohledem na povolení vzletu vrtulníkům, které se uděluje vždy až v den odletu. Kdyby se za mimořádně nepříznivých podmínek nepodařilo jeden či dokonce oba lety přesunout, vrátíme vám ušetřené náklady, tj. v přepočtu asi 15 500 Kč za jižní let a 16 500 Kč za severní let, mínus případné vícenáklady za náhradní program nad rámec plánovaného itineráře zájezdu. Částky byste dostali zpět na místě v rublech, takže je potřeba počítat s menší kurzovní ztrátou při zpětné výměně.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.