Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Vánoce a Silvestr na kole na Kubě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 12. 2020 – 2. 1. 202115 dní-4%54 624 Kč56 900 Kč21762101

Odlet z Prahy je 19.12. v 0:35, sraz na letišti v Praze 18.12. ve 22:00

Základní cena -4%54 624 Kč56 900 KčFirst-minute sleva do 19.6.2020.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 500 Kč
kubánské vízum900 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Cyklotoulky západní Kubou nalehko s podporou autobusu
  • Na kole pohádkovou krajinou údolí Viñales 
  • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba...a kolo
  • Oslava Silvestra v ulicích koloniální Havany 
  • Ubytování v soukromí kubánských rodin

Popis

Vánoční dovolená v tropických kulisách je skvělým únikem z chladné Evropy. Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí malebné, šťavnatě zelené nejkrásnější oblasti Kuby, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Mexického zálivu, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si i dostatek času na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit. Návštěva tabákové výrobny je na Kubě samozřejmostí. Cyklistický program probíhá kompaktně bez dlouhých autobusových přejezdů, některé etapy lze zkrátit, úplně vynechat nebo se svézt doprovodným busem.

Program

1. den

Letecky Praha–Havana; ubytování na dvě noci v hlavním městě Kuby.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

3. den

Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) na západ do Havany do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baños, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol, krátký cyklovýlet po městě a blízkém okolí; fakultativně návštěva Muzea humoru.

4. den

Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách (62 km/ ↑ 350 m).

5.–6. den

Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží ostrova do oblasti La Mulata a ubytování na dvě noci (65 km/ ↑ 850 m); další den celodenní výlet na kole a lodičkou na snový ostrůvek v Mexickém zálivu Cayo Levisa – celodenní koupání (28 km/ ↑ 300 m).

7.–8. den

Dva dny v úžasné krajině údolí Viñales a pohoří Guaniguanico:cykloetapy pohádkovou krajinou kuželového krasu; světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků - návštěva tabákové farmy; bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov (sedmý den: 60 km/ ↑ 700 m), (osmý den: 73 km/ ↑ 850 m).

9.–10. den

Cyklistika v opuštěné nejzápadnější provincii Kuby - Pinar del Río: krajinou tabákových plantáží a citrusových sadů dojedeme až na samý konec ostrova v oblasti pláží María La Gorda (devátý den: 68 km/ ↑ 800 m), (desátý den: 52 km/ ↑ 450 m).

11. den

Přejezdový den bez kola - autobusem se vrátíme zpět do Viñales; ubytování na dvě noci.

12. den

Cyklistický výlet na poloostrov Cayo Jutías zanořený do průzračných teplých vod Mexického zálivu: koupání a lenošení na jedné z nejkrásnějších kubánských pláží Playita de las estrellas (66 km/ ↑ 900 m).

13. den

Rozloučení s Viñales, poslední nákupy rumu a doutníků, zabalení kol a přesun do Havany - oslava Silvestra v ulicích hlavního města Kuby.

14.–15. den

Dopoledne přesun na letiště a letecky Havana–Praha.

Podmínky