Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Vánoce a Silvestr na kole na Kubě

Západní Kuba pohodově
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 12. 2019 – 4. 1. 202015 dní56 900 Kč21762001

Odlet z Prahy je 21.12. v 0:35 ráno.

Základní cena 56 900 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 500 Kč
kubánské vízum900 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Cyklotoulky nalehko s podporou autobusu
  • Hotely nebo ubytování v soukromí
  • Čtyři dny v pohádkové krajině údolí Viñales 
  • Koloniální Havana  a životem kypící Trinidad 
  • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba...a kolo
  • Aktivní dovolená v poklidném tempu

Popis

Vánoční dovolená v tropických kulisách je skvělým únikem z chladné Evropy. Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí malebné, šťavnatě zelené nejkrásnější oblasti Kuby, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Karibiku, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si i dostatek času na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit. Návštěva tabákové výrobny je na Kubě samozřejmostí. Cyklistický program probíhá kompaktně bez dlouhých autobusových přejezdů, některé etapy lze zkrátit, úplně vynechat nebo se svézt doprovodným busem.

"Ahoj Kači a Jardo,
fakt bych chtěla strašně moc poděkovat za vánoční Kubu na kole.
Je úplně výborný nápad, že se jede jen západní část Kuby, takže nejsou žádné velké přejezdy. Ubytko v Havaně je moc milé a strávit první den prohlídkou Havany je na aklimatizaci ideální. Ivka vymyslela, že se projedeme městem v cabrioletech, což nadchlo úplně každého. Před prohlídkou výrobny rumu jsme zašli do baru a byla tam tak úžasná kapela, že jsme byli všichni úplně oněmnělí a jen jsme zírali s otevřenou pusou a husí kůží. Den jsme strávili procházením barů, pojídáním langust a popíjením mojita. Fakt úžasné prochutnání Havany.
Etapy byly nachystané moc hezky, jezdili jsme zajímavou krajinou, cestou nás míjely koňské kočáry, volské povozy, sem tam nějaký americký bourák, ale provoz téměř žádný. Obtížnosti byla fakn, že to ujede každý a zase se nikdo nenudí, kdo je jezdivec. Rozhodně jsme ani po cestě netrpěli hladem nebo žízní vždycky se dala sehnat pizza, houska s hamburgesou, nějaký džusíky nebo pivko i za místních pár pesos....někdy zase byly cestou hospůdky, kde bylo i normální jídlo za ty turstické peníze....někdy toho bylo více, někdy méně....ale rozhodně jsem byla překvapená, osobně jsem měla představu, že tam toho moc není...ale opak je pravdou...samozejmě množství pouličních žrádelniček není takové jako v Asii, ale rozhodně cyklista žádným nedostatkem nestrádá :-)

Co se týká ubytování, tak bylo veskrze strašně pěkný, ty casas, domací extrémně milí, vůbec jsem nečekala, že se bude bydlet tak pěkně, většinou moc hezká koupelnička a veškerý komfort, myslela jsem že to bude mnohem mnohem skromnější. Úžasně nám vařili. Hlavně teda v La Mulata "U kohouta", taková smažená vajíčka, co nám tam udělali, jsme nikdy v životě ještě neměli... a jaké připravili večer langusty a ryby, to byl sen na talíři.

Trochu méně se nám líbily ty hotely, protože je to takové neosobní, obzvlášť ten v Pinar Del Rio, ale myslím, že je taky zajímavé poznat tuhle formu ubytování ;-) Někomu se nelíbil dlouhý přejezd do Trinidadu, jestli by to nešlo udělat jinak... ale většině to přišlo OK, ten program tam byl pak fajn, takové na volno, na kole na pláž...mojito, cuba libre a krásnej den na vlnách :-)

Ale fakt všechno bylo naprosto skvěle zorganizované, vám a Ivce je třeba složit obrovskou poklonu, páč nám tam klapalo všechno jak někde ve Švýcarsku... 

Na letišti tradiční opruz, ale s tím se počítalo, štěstí bylo že nám dorazilo všechno a v pořádku!!!!!!! i když výdej zavazadel byl trochu netradiční.

Tak dííííííííííííík za další báječný zážitek (na Kubu se rozhodně vrátím!)
Blanka

Program

1. den

Letecky Praha–Havana; ubytování na dvě noci v hlavním městě Kuby.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

3. den

Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baños, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol a první projížďka po okolí (10 km); fakultativně návštěva Muzea humoru.

4. den

Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách (61 km/350 m).

5.–6. den

Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží do oblasti La Mulata a ubytování na dvě noci (66 km/900 m); další den na kole k moři a lodičkou na snový karibský ostrůvek Cayo Levisa – celodenní koupání (15 km).

7.–10. den

Čtyři dny v úžasné krajině údolí Viñales  a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků): bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (290 km/3500 m/4 dny).

11.–12. den

Přesun z oblasti Viñales do Trinidadu  a ubytování na dvě noci v tomto proslulém koloniálním městě s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání na pláži Ancón s bílým pískem; na kole do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Indigenos a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (první i druhý den okruh cca 30 km).

13. den

Rozloučení s Trinidadem, poslední nákupy, zabalení kol a přesun do Havany.

14.–15. den

Letecky Havana–Praha.

Podmínky