ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kuba – Vánoce a Silvestr na kole 2023-24

Aktivní pohoda v karibském rytmu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Etapová cykloturistika kubánským venkovem po zapadlých silničkách
  • Koloniální Havana , životem kypící Trinidad  a famózní Cienfuegos 
  • NP Alexandro Humboldt, proslulá La Farola a oblast Baracoa
  • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba...a kolo
  • Ubytování v hotelech či soukromí kubánských rodin

Popis

Vánoční dovolená v tropických kulisách je skvělým únikem z chladné Evropy. Zveme vás na největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou.

Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí malebné, šťavnatě zelené kubánské krajiny, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Mexického zálivu, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si i dostatek času na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit.

Program zájezdu je sestaven našimi specialisty na Kubu - zahrnuje to nejznámější, ale také to nejkubánčtější z celého ostrova. Jde o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, pomocí níž vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova – některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality s malým provozem. 

Čekají nás písečné pláže lemované královskými a kokosovými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvaví vesničané – díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete.

Program

1. den

Transfer do Frankfurtu a letecky Frankfurt–Holguín; krátký přejezd do oblasti oblíbeného letoviska Guardalavaca; ubytování a sestavení kol; odpočinek po cestě.

2.–4. den

Etapově po severním pobřeží ostrova; tyrkysové moře a pláže s bílým pískem, na kterých v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus; krajem dětství Fidela Castra, biologický skvost národní park Alejandro de Humboldt (135 km/ 3 dny).

5.–6. den

Dva dny v kouzelném koloniálním přímořském městečku Baracoa a v jeho mimořádně malebném okolí; první den výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque (22 km); druhý den vyjížďka podél pobřeží k ústí řeky Yumurí (60 km); večery plné bohatého kulturního a společenského života. 

7. den

V sedle po legendární horské silnici La Farola, průjezd několika vegetačních pásem - z tropického pralesa do vyprahlé polopouště; koupání na plážích Karibského moře; vyhlídka na americkou námořní základnu Guantánamo; dojezd do Santiago de Cuba - noční procházka s hudbou a tancem (65 km).

8. den

Santiago de Cuba – hlavní město kubánské hudby a rumu; pirátská pevnost San Pedro de la Roca, prohlídka centra s nejstarším domem na Kubě; po opuštěné pobřežní silničce klikatící se unikátním národním parkem Baconao, bizarní muzeum pravěku pod širým nebem, koupání na Playa Siboney, slavný hřbitov Santa Ifigenia (35 km).

9.–10. den

Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra , pod Pico Turquino (1974 m), nejvyšší kubánský vrchol (150 km/ 2 dny), dojezd do ospalého města Manzanillo.

11. den

Celodenní přejezd Manzanillo–Trinidad se zastávkou ve městě Camagüey – hlavním městě katolického srdce Kuby plného kostelů, obřích džbánů a bronzových soch; večer v jednom z bezpočtu hudebních klubů a stylových barů, kterými Trinidad doslova oplývá.

12. den

Pěší prohlídka proslulého koloniálního města Trinidad s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; cyklovyjížďka s koupáním na pláži Ancón s bílým pískem (30 km); fakultativně návštěva unikátní strážní věže Manaca Iznaga v údolí cukrovarů Valle de los Indigenos.

13. den

Na kole napříč jedinečným parkem Topes de Collantes tyčícím se nad Trinidadem; pěší procházka tropickým pralesem, koupání v chladivých vodopádech; dojezd do města Cienfuegos  - elegantního novoklasicistního města s francouzským šarmem, přezdívaného „Perla jihu“ (35/70 km).

14. den

Přesun autobusem přes proslulou Zátoku sviní a krokodýlí farmu do Havany.

15. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

16.–17. den

Projížďka veterány přes Plaza de la Revolución a Parque Lennon po nezapomenutelném Malecónu; poslední nákupy, zabalení kol a odlet; přílet následující den.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ