Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Myanmar (Barma) na kole

Volné putování opravdovým barmským venkovem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 1. – 11. 2. 202017 dní-2%55 762 Kč56 900 Kč21376001

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena -2%55 762 Kč56 900 KčFirst-minute sleva do 26.9.2019.
Služby za příplatek
Barmské vízum1 200 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Tajuplné pagody a zlaté stúpy ve slavných městech Bagan  a Yangon
  • Unikátní národní park Mat Na Tang a Mt. Victoria
  • Tetované ženy z kmene Čjinů a životodárná řeka Iravádí
  • Závěrečný odpočinek na plážích Bengálského zálivu

Popis

Jde o zcela unikátní, dobrodružnou cestu do velmi málo navštěvované části Myanmaru, do Čjinského a Arakanského státu, které byly ještě v roce 2013 pro jakoukoliv turistiku kompletně uzavřeny.

Začneme tradičně: prohlídkou Yangonu a Baganu, dvou měst proslavených svou krásou i v daleké cizině. Až se jich nabažíme, přeplujeme přes řeku Iravádí a začneme objevovat zcela jiný Myanmar – zemi, jež se pomalu a rozpačitě osměluje k vítání prvních turistů. První část naší výpravy strávíme v Arakánském pohoří, které představuje nejjižnější výběžky Himaláje. V jeho srdci leží národní park Mat Na Tang, odlehlá část země s tropickými lesy, divokým ptactvem a rododendronovými háji v oblasti nejvyšší hory Mt. Victoria. Odsud přes myanmarský venkov postupně sestoupíme až k pobřeží Bengálského zálivu, kde si poslední dny naší dovolené užijeme zasloužený odpočinek na bílých liduprázdných plážích.

Připravte se na to, že v mnoha vesnicích, kterými projedeme, budeme jedni z prvních cizinců. Tomu odpovídá i velmi nízký standard kvality ubytování především ve venkovských oblastech. Ten však vynahrazuje výtečná kuchyně plná zeleniny, tropického ovoce, ryb a mořských plodů a také přátelská otevřenost místních obyvatel.

Otevřete svá srdce myanmarským úsměvům, nestyďte se dorozumívat posunky, neboť angličtinou zde vládne málokdo. Dejte prostor svému objevitelskému já a vydejte se s námi na kole po Myanmaru!

 "Dobrý den paní Lhotová,

chceme Vám všichni poděkovat za krásnou dovolenou v Barmě a všechny fakultativní služby,které jste nám zařídila. Opravdu jsme viděli všechno,co jsme chtěli stihnout,bezva byl jak místní průvodce Win, tak Prokop a i všichni účastníci zájezdu. Trasa na kole vedla krásnou přírodou,ocenili jsme i její náročnost-největší na začátku a lehčí ke konci,kdy už toho stehna měla dost:-) Za návštěvu stála určitě domorodá vesnice s potetovanými ženami a šamanem. 

Ještě jednou díky, z Liberce zdraví Michaela a Pavel, Hana a Jan."

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Yangon (Rangún) s přestupem v Dubaji; transfer do hotelu a podvečerní procházka živým koloniálním centrem v okolí pagody Sule.

3. den

Brzo ráno letecky do Baganu (Paganu) – centra starobylé Puganské říše; sestavení kol a první vyjížďka po šotolinových cestičkách mezi tisíci starodávných tajuplných stúp a pagod; pozorování západu slunce z terasy některého z chrámů (0–30 km).

4.–5. den

Opouštíme Bagan a plavbou přes životodárný veletok Iravádí se vydáváme na cestu do odlehlého a nejméně přístupného barmského státu Čin; nížinou po venkovských silničkách lemovaných políčky s chilli papričkami a rýží, z nichž občas vystupují zlaté stúpy venkovských klášterů; ruch menších měst a oči přitahující jídelny a stánky všeho druhu (první den: 77 km/700 m, druhý den: 50 km/1000 m).

6.–8. den

Třídenní průjezd unikátním národním parkem Nat Ma Taung: izolované horské vesničky Khanpetlet a Mindat, ženy s potetovanými tvářemi, pozvolný výstup/výjezd na vrchol Mt. Victoria (3034 m, pro turistiku otevřen v r. 2013); horské borovicové lesy kombinované s deštným pralesem, gigantické stromové rododendrony, rozkvetlé louky, ráj pro ornitology a nádherné výhledy z vrcholových partií mohutného masivu hory (150 km/4050 m/3 dny).

9.–10. den

Sjíždíme z hor zpět do horké nížiny řeky Iravádí; zapadlé vesničky Saw a Kazoonma (80 km/1020 m) žijící po staletí stejným životem; přejezd minibusem (130 km) do pulzujícího poutního místa Shwe Settaw Pagoda na břehu řeky Mann – dle legendy zde Buddha zanechal otisky obou chodidel, na jejichž místě vznikly svatyně, kam každoročně proudí poutníci z celé země; průjezd zemědělskou krajinou do Padanu (26 km/300 m). 

11. den

Popovezení minibusem (38 km) z nížiny do horského sedla ve výšce 1200 m; odtud na kole úzkou vlnitou hřebenovkou s majestátními výhledy na okolní hory porostlé pralesem přejedeme hranici do Arakanského státu; dojezd do Ann, horské vesničky na břehu stejnojmenné řeky; cestou výhledy na tropický prales a bambusové lesy (70 km/1400 m).

12.–14. den

Tři dny pohodové cyklistiky v úrodné nížině pobřežní oblasti Arakanského státu; po zapadlých silničkách malebným venkovem, rýžová políčka, palmové háje a melounové plantáže, usměvaví vesničané, místní tradiční tržnice, kláštery s procesím následovníků Buddhy; bývalé koloniální městečko Thandwe; dojezd k Bengálskému zálivu (230 km/2650 m/3 dny).

15. den

Volný den na Ngapali Beach – bílé pláže a koupání v teplých vodách Bengálského zálivu, alternativně projížďka ospalou rybářskou vesničkou, která se teprve připravuje na nápor turistů; balení kol, nákupy suvenýrů, kulinářské přímořské speciality a příprava na návrat domů.

16.–17. den

Vnitrostátní přelet Ngapali–Yangon a prohlídka toho, co jsme nestihli první den: nejposvátnější buddhistický stánek v zemi–zlatá pagoda Shwedagon; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum myanmarského života; pozdě v noci letecky Yangon-Praha.

Podmínky