Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Myanmar (Barma) na kole

dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 1. – 11. 2. 202017 dní56 900 Kč21376001

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 56 900 Kč
Služby za příplatek
Barmské vízum1 200 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Cyklistické putování barmským venkovem s důrazem na etnografické zážitky
  • Tajuplné pagody a zlaté stúpy v proslulých městech Bagan  a Yangon
  • Famózní národní park Mat Na Tang, tetované ženy z kmene Čjinů 
  • Závěrečný odpočinek na plážích Bengálského zálivu v oblasti Ngapali
  • Hotely, snídaně, doprovodné vozidlo, místní i česky hovořící průvodce

Popis

Jde o zcela výjimečnou, částečně dobrodružnou cestu do velmi málo navštěvované části Myanmaru. Cílem našeho programu je přinést účastníkům co možná nejvíce etnografických zážitků. Tomu je přizpůsobena trasa zájezdu, která vede Čjinským a Arakanským státem, které byly ještě v roce 2013 pro jakoukoliv turistiku kompletně uzavřeny. 

Začneme tradičně: prohlídkou Yangonu a Baganu , dvou měst proslavených svou krásou i v daleké cizině. Až se jich nabažíme, přeplujeme přes řeku Iravádí a začneme objevovat zcela jiný Myanmar – zemi, jež se pomalu a rozpačitě osměluje k vítání prvních turistů. 

První část naší výpravy strávíme v Arakánském pohoří, které představuje nejjižnější výběžky Himálaje. V jeho srdci leží národní park Mat Na Tang, odlehlá část země s tropickými lesy, divokým ptactvem a rododendronovými háji v oblasti nejvyšší hory Mt. Victoria (3020 m). Odsud přes myanmarský venkov postupně sjedeme až k pobřeží Bengálského zálivu, kde si poslední dny naší dovolené užijeme zasloužený odpočinek na bílých liduprázdných plážích v oblasti Ngapali.

Připravte se na to, že v mnoha vesnicích, kterými projedeme, budeme jedni z prvních cizinců. Tomu odpovídá i občasný nižší standard kvality ubytování především ve venkovských oblastech. Ten však vynahrazuje výtečná kuchyně plná zeleniny, tropického ovoce, ryb a mořských plodů a také přátelská otevřenost místních obyvatel. Po celou dobu budeme mít doprovodné vozidlo a průvodcovský tým bude sestávat z místního barmštinu ovládajícího průvodce a česky hovořícího průvodce.

Otevřete svá srdce myanmarským úsměvům, nestyďte se dorozumívat posunky, neboť angličtinou zde vládne málokdo. Dejte prostor svému objevitelskému já a vydejte se s námi na kole po Myanmaru!

 "Dobrý den paní Lhotová,

chceme Vám všichni poděkovat za krásnou dovolenou v Barmě a všechny fakultativní služby,které jste nám zařídila. Opravdu jsme viděli všechno,co jsme chtěli stihnout, bezva byl jak místní průvodce Win, tak Prokop a i všichni účastníci zájezdu. Trasa na kole vedla krásnou přírodou,ocenili jsme i její náročnost-největší na začátku a lehčí ke konci, kdy už toho stehna měla dost:-) Za návštěvu stála určitě domorodá vesnice s potetovanými ženami a šamanem. 

Ještě jednou díky, z Liberce zdraví Michaela a Pavel, Hana a Jan."

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Yangon (Rangún); transfer do hotelu a podvečerní procházka živým koloniálním centrem v okolí pagody Sule.

3. den

Brzo ráno letecky do Baganu (Paganu)  – centra starobylé Puganské říše; sestavení kol a první vyjížďka po šotolinových cestičkách mezi tisíci starodávných tajuplných stúp a pagod; pozorování západu slunce z terasy některého z chrámů (0–30 km)

4.–5. den

Opouštíme Bagan a plavbou přes životodárný veletok Iravádí se vydáváme na cestu do odlehlého a nejméně přístupného barmského státu Čin; nížinou po venkovských silničkách lemovaných políčky s chilli papričkami a rýží, z nichž občas vystupují zlaté stúpy venkovských klášterů; ruch menších měst a oči přitahující jídelny a stánky všeho druhu (první den: 77 km/700 m, druhý den: 50 km/1000 m).

6.–8. den

Třídenní průjezd unikátním národním parkem Nat Ma Taung: izolované horské vesničky Khanpetlet a Mindat, ženy s potetovanými tvářemi, pozvolný výstup/výjezd na vrchol Mt. Victoria (3034 m, pro turistiku otevřen v r. 2013); horské borovicové lesy kombinované s deštným pralesem, gigantické stromové rododendrony, rozkvetlé louky, ráj pro ornitology a nádherné výhledy z vrcholových partií mohutného masivu hory (150 km/4050 m/3 dny).

9.–10. den

Sjíždíme z hor zpět do horké nížiny řeky Iravádí; zapadlé vesničky Saw a Kazoonma (80 km/1020 m) žijící po staletí stejným životem; přejezd minibusem (130 km) do pulzujícího poutního místa Shwe Settaw Pagoda na břehu řeky Mann – dle legendy zde Buddha zanechal otisky obou chodidel, na jejichž místě vznikly svatyně, kam každoročně proudí poutníci z celé země; průjezd zemědělskou krajinou do Padanu (26 km/300 m). 

11. den

Popovezení minibusem (38 km) z nížiny do horského sedla ve výšce 1200 m; odtud na kole úzkou vlnitou hřebenovkou s majestátními výhledy na okolní hory porostlé pralesem přejedeme hranici do Arakanského státu; dojezd do Ann, horské vesničky na břehu stejnojmenné řeky; cestou výhledy na tropický prales a bambusové lesy (70 km/1400 m).

12.–14. den

Tři dny pohodové cyklistiky v úrodné nížině pobřežní oblasti Arakanského státu; po zapadlých silničkách malebným venkovem, rýžová políčka, palmové háje a melounové plantáže, usměvaví vesničané, místní tradiční tržnice, kláštery s procesím následovníků Buddhy; bývalé koloniální městečko Thandwe; dojezd k Bengálskému zálivu (230 km/2650 m/3 dny).

15. den

Volný den na Ngapali Beach – bílé pláže a koupání v teplých vodách Bengálského zálivu, alternativně projížďka ospalou rybářskou vesničkou, která se teprve připravuje na nápor turistů; balení kol, nákupy suvenýrů, kulinářské přímořské speciality a příprava na návrat domů.

16.–17. den

Vnitrostátní přelet Ngapali–Yangon a prohlídka toho, co jsme nestihli první den: nejposvátnější buddhistický stánek v zemi–zlatá pagoda Shwedagon; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum myanmarského života; pozdě v noci letecky Yangon-Praha.

Podmínky