Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Rumunsko – Bukovina na kole

dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Rumunsko

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v penzionech s polopenzí
  • Dřevěné kostely a vyřezávané brány Maramureše
  • Vápencové masivy, soutěsky a vodopády
  • Malované pravoslavné kláštery Bukoviny

Popis

Bukovina je část severního Rumunska známá zejména svými jedinečnými byzantskými malovanými kláštery, které se s pomocí UNESCO vracejí do své původní barevné krásy. Geografickou polohou v blízkosti ukrajinských a moldavských hranic je dán i její pestrý přírodní a kulturní charakter. Za týden projedeme několik pohoří severních Karpat, v živém "skanzenu“ údolí řeky Izy budeme obdivovat dřevěné kostely i lidovou architekturu Maramureše. Z horských sedel dohlédneme až k horám Zakarpatské Ukrajiny a zcela nicotní si budeme připadat pod impozantními svahy pohoří a NP Rodna. Vystoupíme na majestátní skalnatý masiv pohoří NP Ceahlau a národním parkem Bicazských soutěsek dojedeme až k vulkanickému pohoří Harghita. Tato oblast je bohatá na sirné prameny a termální koupele a obývá ji enkláva maďarské menšiny v Rumunsku, což jen dokresluje rozmanitost celé projeté trasy.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, ranní příjezd do rumunské Moldávie; na kolech ze sedla Gutin (987 m) do údolí Izy s dřevěnými kostely a zdobenými vstupními branami, komplex kláštera Birsana, nocleh v Sacelu (40 km/100m, 80 km/680 m); částečně variantní trasa i pro horská kola (80 km/700 m).

3. den

Busem do sedla Prislop (1416 m), horská vesnice s tržištěm Cirlibaba, opuštěnou krajinou pohoří Maramureš až k hranicím s Ukrajinou, dojezd ke klášteru Moldovita (30–85 km/460–810 m).

4. den

Přes sedlo Ciumarna (1100 m) ke klášteru Sucevita a odtud ke klášteru Humor (45–84 km/120–1150 m).

5. den

Klášter Voronet, přejezd pohoří Stanisoarei přes horské vesnice a sedlo Tarnita (1161 m) do údolí řeky Bistrita; dojezd busem do NP Ceahlau (60–70 km/800 m).

6. den

Den v NP Ceahlau: pěší túra na hřeben vápencového pohoří Ceahlau (15 km/1270 m), nebo cyklistika u jezera Izvorul Muntelui a pěší výstup ke kaskádovému vodopádu Duruitoarea (70 km/1240 m).

7. den

Národním parkem Bicazské soutěsky kolem unikátního jezera Lacu Rosu do sedla Pangarati (1256 m) s dalekým výhledem na pohoří Harghita (4063 km), nebo pěší turistika ve stejné oblasti; nocleh ve městě Gheorgheni (62 km/830 m).

8. den

Okruh v pohoří Giurgeu – krápníková jeskyně Sugau, loučnaté karpatské sedlo Locfei (1230 m), prameniště slávné sikulské řeky Olt, sedlo Covacipeter (1243 m) (44 km/880 m).

9.–10. den

Závěrečná pohodová etapa: Lazarea – nádherný zámek, muzeum a klášter františkánů, kolem řeky Mureš s pramenem výborné minerálky, nebo pěší výstup ke kapličce sv. Anny (10 km), zpět do Gheorgheni; večerní odjezd, příjezd následující den odpoledne (14–33 km/130–220 m).

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK