ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky balkánského trojmezí na kole

Severní Makedonie, Albánie a Řecko
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 9. – 23. 9. 202412 dní11271401

autobusová varianta

AKTUÁLNĚ PLNO!

13. 9. – 22. 9. 202410 dní11271402

Letecká varianta.

Cena u letecké varianty je na vyžádání (mění se s aktuální cenou letenky) a její nákup je podmíněn odjezdovou kapacitou zájezdu.

Na co se můžete těšit?

  • Průzračné Ochridské jezero 
  • Albánská horská městečka, národní parky a kláštery
  • Závěrečné koupání v moři
  • Hotely se snídaní nebo polopenzí 
  • Etapově s doprovodným autobusem, možnost letecké dopravy

Popis

Pestrost našeho zájezdu asi nejlépe ilustruje fakt, že se nejenže v každé navštívené zemi mluví zcela odlišným jazykem, ale používá se i úplně jiná abeceda. Země se liší i svými klikatými cestami k dnešnímu období klidu, míru a prosperity. 

Ale zároveň mají i mnoho společného: nádhernou divokou horskou krajinu, výbornou kuchyni a vřelou vstřícnost místních obyvatel. Veškerých těchto lákadel si užijeme dosyta. Celá oblast má určitě našlápnuto k tomu, aby se stala turistickým hitem blízké budoucnosti, a proto neváhejte a pojeďte co nejdříve!

Denní etapy jsou kopcovité a vedené částečně po horských štěrkových cestách, ale celou dobu s námi pojede doprovodný autobus, kterým si můžeme většinou trasy zkrátit. 

Program

1. den

Dopoledne odjezd z Prahy, přejezd přes Maďarsko a Srbsko do Severní Makedonie; večerní odlet letecké skupiny z Prahy. 

2. den

Kolem poledne příjezd k Ochridskému jezeru, které je nejstarším tektonickým jezerem Evropy; ubytování v hotelu s vlastní pláží na břehu jezera; odpolední program dle chuti: koupání v průzračné vodě, cyklovýlet do Ochridu (16 km), nebo až do Strugy, kde z Ochridského jezera vytéká řeka Černý Drin (36 km).

3. den

Horská etapa přes NP Galičica (55 km/ ↑ 1300 m/ střídavě asfalt a šotolina) nebo vyhlídková trasa podél jezera (30 km/ ↑ 500 m/ asfalt); prohlídka kláštera Sv. Naum a mohutné vyvěračky s křišťálově čistou vodou, která pod zemí přitéká z výše položeného Prespanského jezera; přejezd do Albánie a ubytování v "letovisku" Pogradec

4. den

Etapa albánským venkovem do upraveného města Korča (44 km/ ↑ 500 m) s dobrovolnou zajížďkou do horského městečka Voskopoja s několika krásnými kláštery (84 km/ ↑ 1500 m); ubytování na dvě noci, večerní posezení v restauraci místního vyhlášeného pivovaru

5. den

Cyklistika s výhledy na NP Bredhi e Drenovës, tři různé varianty náročnosti dle chuti, ale vždy část terénem a s nádhernými výhledy (40–50 km/ ↑ 800–1000 m). 

6. den

Po vyhlídkové silnici s minimálním provozem přes nejvýše položené albánské město Erseka do horské chaty na hranici rezervace Gërmenj–Shelegure (70 km/ ↑ 1200 m/ asfalt). 

7. den

Z Albánie do Řecka: přes horské městečko Leskovik sjedeme divokým kaňonem až k mostu přes hraniční řeku Vjosa; následuje stoupání monumentální horskou krajinou do turistického střediska Monodendri, ubytování na dvě noci (87 km/ ↑ 1500 m/ asfalt různé kvality, část stoupání lze absolvovat busem).

8. den

Od cyklistiky si odpočineme celodenním pěším výletem jedinečným kaňonem Vikos (geopark ) s dechberoucmi výhledy (16 nebo 20 km/ ↑ 800 nebo 1000 m/ ↓ 400 nebo 600 m/ 6-7 hod/ kamenité, náročné).

9. den

Po snídani nepovinná (ale velice doporučená) vyjížďka na vyhlídku nad kaňonem (7+7 km/ ↑ 300 m) a dále poslední pevninská etapa do historické Janiny na břehu jezera (45 km/ ↑ 700 m/ s terénní vložkou) nebo (73 km/ ↑ 700 m/ asfalt); večer v živém pulsujícím centru s možným výletem lodí na ostrov vyhlášený rybími restauracemi.

10. den

Sjíždíme k moři; poslední etapa řeckým venkovem do přímořské Platarie a zasloužené koupání (40 km/ ↑ 600 m); večerní přejezd autobusem do Igoumenitsy a nalodění na trajekt do Itálie (doba plavby je 16,5 hod, lůžko v kajutě je zahrnuto v ceně zájezdu); letecká varianta: dopoledne autobusem do Igoumenitsy, přejezd trajektem na Korfu a odlet.

11.–12. den

V časném odpoledni vylodění v Anconě a noční přejezd busem, příjezd do Prahy dopoledne.

Podmínky