ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky Černé Hory na kole

Po horských cestách, skvělá gastronomie
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 6. – 23. 6. 202412 dní11250401

AKTUÁLNĚ PLNO 

Na co se můžete těšit?

  • Etapová cyklistika nalehko s podporou autobusu i hvězdicové cyklovýlety
  • Ubytování v hotelech a chatách se stravováním
  • Sedm různých pohoří, nejhlubší kaňon Evropy
  • Pravoslavné i muslimské památky
  • Středomořský přístav Kotor , dalmatské pobřeží

Popis

Rozlohou nevelká Černá Hora je pestrou mozaikou, kterou projedeme křížem krážem. Užijeme si rozbitý asfalt zapomenutých silniček i horské nezpevněné cesty křižující dramatickou krajinu černohorského vnitrozemí. Ze sedel kol se budeme kochat vápencovými štíty majestátních vrcholků, pestrobarevnými horskými loukami s pasoucími se stády ovcí, pralesy mohutných stromů i hlubokými kaňony s bystrými řekami. Navštívíme zapomenuté pravoslavné kostelíky a kláštery, kde se zastavil čas, vykoupeme se v horských jezerech, ochutnáme černohorská vína, na salaších domácí sýr a pálenku i právem vyhlášený pršut.

Na jeden den nakoukneme „přes čáru“ do Albánie a krátce také vyrazíme k pobřeží Jadranu a vychutnáme si nejen sjezd do boky Kotorské, s leteckými výhledy na pobřeží, ale také slanou vůni, háje pokroucených olivovníků a čerstvé dary moře.

Na závěr zájezdu se pak vydáme do nejnavštěvovanějšího z černohorských pohoří, do Durmitoru. Zde se ubytujeme na tři noci a můžeme se vydat na pěší horskou túru, na královskou okružní etapu nebo na některou z kratších cyklistických etap.

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, ráno příjezd do muslimského městečka Gusinje (2 noci); ruzné varianty cyklistiky - výlet do albánské vesnice Vermosh a do sedla Lepushë v NP Theth, projížďka kolem Plavského jezera, k vývěrům Alipašini izvori a další možnosti (40 km/ ↑ 900 m).

3. den

Cyklistika dolinou Grbaja (20 km/ ↑ 300 m) a pěší výstup na Voljušnici, nebo jiné varianty cyklistiky.

4. den

Přejezd autobusem do NP Biogradska Gora, cyklistika k Biogradskému jezeru a v pohoří Bjelasica, nocleh v sedle Trešnjevik (40 km/ ↑ 1300 m).

5. den

Ze sedla Trešnjevik v pohoří Komovi kaňonem Lijeve rijeky (70 km/ ↑ 800 m), přejezd autobusem do historického města Cetinje.

6. den

NP Lovćen, výjezd na Jezerski vrh, Njegošovo mauzoleum, ochutnávka vyhlášeného pršutu, sýru a pálenky ve vesnici Njeguši; sjezd do města Kotor vyhlídkovou silnicí s úchvatnými "leteckými" pohledy na boku Kotorskou (57 km/ ↑ 1200 m), koupání v Jadranu či procházka starým centrem; večerní přejezd do údolí řeky Komarnica ke kaňonu Nevidio (2 noci).

7. den

Moračka planina – okružní cyklistika v malebně tvarované oblasti travnatých horských luk a skalních vápencových hřebenů s výškou kolem 2000 m, Kapetanovo jezero, sjezd do Šavniku (40–60 km/ ↑ 900–1170 m).

8. den

Podhůřím NP Durmitor přes jezera Rybí a Čertovo do horského městečka Žabljak (40–55 km/ ↑ 1200 m) (3 noci).

9. den

NP Durmitor : okružní etapa přes tři horská sedla a Sušický kaňon s výhledy na nejvyšší vrcholy (80 km/ ↑ 1800 m); nebo kratší etapy v okolí Žabljaku a řeky Tary.

10. den

Přes planinu Sinjavina ke Zmijímu jezeru nebo k nejhlubšímu evropskému kaňonu řeky Tary, vyhlídka Ćurevac (40–60 km/ ↑ 600 m); fakultativně rafting na Taře.

11.–12. den

Procházka kolem Černého jezera, nebo individuální program před odjezdem; polední odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Podmínky