Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Litva, Lotyšsko a Estonsko na kole

To nejkrásnější z Pobaltí
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
30. 7. – 11. 8. 202013 dní17 990 Kč11611005

UZAVŘENO

Základní cena 17 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)1 000 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Na co se můžete těšit?

  • Jednodenní nenáročné cyklovýlety malebnou krajinou
  • Ubytování v pensionech, hostelech nebo chatkách s polopenzí
  • Prohlídky hlavních pobaltkých měst
  • Moře a křišťálově čistá jezera - koupání a relaxace
  • Národní parky, přírodní rezervace, skanzeny

Popis

Pojďme společně objevit tajemství a mýty zahalené země na břehu Baltského moře. Připomeňme si divokou historii pohanských kmenů a křižáckých rytířů. Poznejme tři malé sympatické země, které to v minulosti neměly jednoduché a teď se ze všech sil snaží všechno dohnat. Během našeho putování si zajezdíme na kole nedotčenou přírodou nejkrásnějších vnitrozemských i přímořských národních parků. Dotkneme se nejzajímavějších míst jejich historie, samozřejmě si prohlédneme i všechna tři hlavní města. Nevynecháme ani vesnice s lidovou architekturou, dřevěnými kostelíky, vodními a větrnými mlýny, řádové křižácké hrady a zříceniny. Podíváme se na ostrov Saaremaa, zbude čas i na odpočinek s koupáním v Baltském moři a ve Finském zálivu. Program zájezdu je rovnoměrně rozvržený a není stavěn pro vyhraněné cyklisty. Celé dny věnované cyklovýletům v národních parcích se střídají s dny, které strávíme prohlídkou měst a kulturních památek, mezi nimiž budeme přejíždět autobusem.

Program

1. den

Odpolední odjezd, noční přejezd přes Polsko.

2. den

Cyklistika v polském NP Wigry; pohodová cyklistika v malebné krajině plné jezer a hlubokých lesů, po trase návštěva kamaldulského kláštera na poloostrově uprostřed jezera Wigry (47 km).

3. den

Nejznámější litevský ostrovní hrad Trakai a hlavní město Litvy Vilnius, nádherná ukázka barokní architektury, starý hrad s Gedyminovou věží, bohémská čtvrť Užupis; přesun na sever do NP Aukštaitijos (den bez kol).

4. den

Celodenní cyklistika kolem průzračných jezer v NP Aukštaitijos, vesničky s vodními mlýny, dřevěnými kostelíky, originální dřevěné skulptury, včelařské muzeum, koupání v jezerech (40–50 km).

5. den

Přejezd do Lotyšska, hanzovní město Riga na řece Daugava, gotický Rižský dóm, slavné domy Tři bratři, návštěva Rižské tržnice s možnou ochutnávkou místních produktů; odpoledně přejezd autobusem do nedalekého NP Gauja (den bez kol).

6. den

Cyklistika v údolích NP Gauja – město Sigulda, řádové hrady SiguldaTuraida a Krimulda (55 km).

7. den

Ranní přesun busem do Estonska na ostrov Saaremaa, po cestě prohlídka větrných mlýnů v Angla a kráteru po dopadu meteoritu v Kaali, ubytování a podvečerní cyklo vyjížďka v okolí dle chuti.

8. den

Saaremaa – cyklovýlet po ostrově s prohlídkou největšího hradu Estonska v Kuressaare a objevování bludných balvanů.

9. den

Ráno přesun busem do Tallinnu, odpolední prohlídka historického centra Tallinu a jeho mohutných hradeb, fakultativně návštěva námořního muzea; odpoledne krátký přejezd na východ do NP Lahemaa.

10. den

Cyklistika podél moře v NP Lahemaa, rybářské vesničky, osamělé majáky a malebný přístav Käsmu, pro zájemce zřícenina křižáckého hradu Toolse (50 km); noční přesun zpět do Litvy.

11. den

Brzy ráno zastávka u Kryžiu kalnas (Hory křížů) - poutní místo s tisíci kříži poblíž města Šiauliai; poté celodenní cyklovýlet po Kurské kose, kopec čarodějnic v Juodkrantés s desítkami vyřezávaných soch, procházka po písečných dunách, kouzelný přístav Nida, koupání, relaxace a ochutnávka rybích specialit.

12. – 13. den

Odpočinek, individuální cyklistika v okolí, návštěva místního aquaparku nebo lanového centra; noční návrat, příjezd druhý den ráno.

Podmínky