ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Podunajská cyklostezka, Wachau a Mostviertel

Hvězdicově z vinařského Spitzu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 9. – 18. 9. 20223 dny49202220

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • "Moštová" etapa mezi 300 000 hrušněmi Mostviertelu
  • Wachau – nejkrásnější část rakouského Podunají
  • Ubytování s polopenzí ve vinařském srdci Wachau

Popis

Projedeme přírodně nejpodmanivější část Podunajské stezky – Wachau a moštový kraj Mostviertel podél řeky Ybbs, jež spojuje Alpy s Dunajem. Naše trasy lemují terasovité vinice, kláštery, ruiny hradů, vrcholky Alp i Předalpí a malebné vesnice. Každý den se můžeme těšit na ochutnávky v typických lokálech Heurige. Pobytový Spitz an der Donau láká k vycházkám za ochutnávkami vína, na vyhlídkový vrchol uprostřed vinic i pozorovat tok druhé nejdelší řeky Evropy.

Program

1. den

Po ranním přesunu (Praha 6:30) busem etapa po Podunajské cyklostezce přes barokní Melk s majestátním klášterem do meruňkové části Wachau a srdcem vinic a vinařskými vesnicemi do Spitzu (40 km).

2. den

Z pobytového Spitzu podél Dunajeindividuální cyklotoulka za vínem, přírodou a historií pohádkovými vinařskými vesnicemi Weissenkirchen, Dürnstein a historickým městečkem Krems. Zpět stejnou cestou nebo kopcovitou trasou vedoucí vinohrady s výhledy (40-50 km). Nebo naším autobusem a s průvodcem do alpského střediska Lunz am See na úpatí dominantního vrcholu Ötscher (1893 m), na kole klesající Ybbstálskou cyklostezkou poetickým Mostviertelem po podél řeky Ybbs do Opponitzu (44/64 km km).

3. den

Ze Spitzu přívozem na druhý břeh Dunaje a po Podunajské cyklostezce kolem vinic a luhů přes Rossatz do Hollenburgu (pivovar) a kolem kláštera Gött¬weig do Mautern (43 km), návrat do ČR (Praha asi 22:00).

Podmínky