ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Podunajská cyklostezka, Wachau & Kremstal

Hvězdicově z vinařského Spitzu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 6. – 9. 6. 20244 dny49202420

4 denní program 

19. 9. – 22. 9. 20244 dny49202430

4 denní program 

Na co se můžete těšit?

  • NOVĚ upravený program
  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Wachau – jedno z nejkrásnějších říčních údolí Evropy
  • kulturní dědictví UNESCO umocněné vinařskými i gurmánskými zážitky
  • ubytování v penzionu ve vinařském srdci Wachau

Popis

Zájezd vás proveze světovým dědictvím UNESCO – údolím Wachau s přilehlým Kremstalem, jednou z nejstarších osídlených oblastí Rakouska a i jedním z nejmalebnějších říčních údolí Evropy. Naše etapy vám otevřou pohledy na terasovité vinice, které bohatá opatství s obrovským úsilím budovala na strmých svazích spadajících k Dunaji už ve středověku, půvabné vesnice, živé centrum a úzké postranní uličky Kremže, majestátní barokní kláštery Melk a Göttweig a romantické zříceniny hradů. Wachau vás osloví nejen přírodou a kulturní historií, ale i všudypřítomnými meruňkovými sady, světoznámým veltlínským a ryzlinkem a výbornou kuchyní.

Program

1. den

U termínu zájezdu č. 49-202-420 a 49-202-430: Po ranním přesunu busem (Praha 6:30) etapa vinicemi Kremstalu přes největší vinařskou vesnici Langenlois, majestátní zámek Grafenegg, nejdelší sklípkovou ulici Rakouska v Rohrendorfu do Kremže (41 km).

2. den

Po přesunu busem etapa po Podunajské cyklostezce přes barokní Melk s majestátním klášterem do meruňkové části Wachau a srdcem vinic a vinařskými vesnicemi do Spitzu (40/49 km).

3. den

Z pobytového Spitzu podél Dunaje vinařským centrem Wachau přes slavný Dürnstein, město Krems  a vinice Kremstalu do Mautern (40/49 km).

4. den

Ze Spitzu přívozem na druhý břeh Dunaje a po Podunajské cyklostezce kolem vinic a luhů přes Rossatz do Hollenburgu (pivovar) a vinicemi kolem kláštera Gött­weig do Mautern (43 km), návrat do ČR.

Podmínky