Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Středověké cyklostezky

Čtvero říčních cyklostezek Tauber, Jagst, Koch, Al
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 8. – 29. 8. 20214 dny49220110

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicově po cyklostezkách
  • Hrady, zámky, hrázděná architektura
  • Hotel s bazénem v centru středověkého městečka
  • Pohádkový Rothenburg

Popis

V Německu získala jedna jediná cyklostezka certifikát pětihvězdičkové kvality. Tou je stokilometrová cyklostezka údolím Taubertal. V polovině jejího toku leží náš hotel, jehož majitel je vášnivý kuchař a milovník piva a vína a těší se na nás. Neméně dokonalé jsou cyklostezky podél řek Jagst, Tauber a Altmühl. Předhánějí se v hladkosti povrchu, romantice středověkých městeček s hrázděnými domy, svádějí ke koupeli nad splavem, či k porovnání würtenberských vín s franckými...

Program

1. den

Po ranním přesunu busem (Praha 6.30) procházka středověkým Rothenburgem, odsud na kolech po cyklostezce údolím řeky Tauber, kolem mlýnů a přes středověká městečka Creglingen, Tauberrettersheim, Weikersheim s hospůdkami na náměstí a s renesančním zámkem do Markelsheimu (44 km).

2. den

Z hotelu pokračujeme po Taubertálské cyklostezce přes lázeňský Bad Mergentheim se zámkem a Muzeem Řádu německých rytířů, kolem luk a polí přes pohádková městečka Tauberbischofsheim, Gamburg a dále lesy a meandry řeky k soutoku Tauberu a Mohanu do historického Wertheimu s monumentálním hradem (55 km).

3. den

Okruh podél řek Jagst a Kocher po dokonalých cyklostezkách ospalými vesničkami i pohádkovými městečky, kolem kláštera Schöntal, přes Jagsthausen s Červeným a Bílým zámkem, opevněný Forchtenberg, kouzelný Niedernhall do Künzelsau (55 km).

4. den

Nejkrásnější úsek bavorské cyklostezky Altmühlradweg z historického Treuchtlingenu do Valdštejnem proslaveného Pappenheimu (kostely, zámky, pohádkový rytířský hrad) a kolem dolomitového skalního útvaru „12 Apoštolů“ přes světoznámé muzeum zkamenělin Sollnhof do barokního Eichstättu (46 km). Odjezd do ČR a návrat do Prahy (22h).

Podmínky