ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za romantikou alpských salaší

Taury a Tennengebirge
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
10. 7. – 14. 7. 20245 dní49402410

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové pěší výlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Vybrané trasy s výhledy
  • K horským chatám za občerstvením

Popis

Krásné vyhlídkové trasy vedou čarokrásnou přírodou přes alpské planiny se starými rázovitými horskými salašemi zvoucími k občerstvení i alpským terénem na vyhlídkové vrcholy. Stoupání vám usnadní autobus i lanovka.

Program

1. den

Ranní přesun busem (z Prahy cca 6.00) do Rakouska. Okruh z Bad Goisern skalním tunelem vápencové stěny Ewige Wand s výhledem na Dachstein, sestup kolem chaty Rathlucken Hütte do údolí řeky Traun (7 km/ 4 h).

2. den

Výjezd lanovkou Preunegg-Jet na Reiteralm, vyhlídková túra kolem jezera Spiegelsee na hřeben Gasselhöhe (2001 m) zpět k lanovce (6 km/ ↑ 550 m/ 4-5 h). 

3. den

Busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm. Panoramatický 10kilometrový okruh po horských salaších. Salcburská Postalm je největší souvislou horskou pastvinou Rakouska a druhou největší v Evropě (4-6 h).

4. den

Autobusem mýtní silničkou ke staletým salaším Hofalmen na úpatí Bischofmütze. Horská pěší túra s nezapomenutelnými scenériemi od jezírka Almsee okruhem úbočím Dachsteinu přes sedlo Sulzenscheid (1970 m) a salaše Sulzenalmen (10/5 km)

5. den

Ze St. Martina k salaši Karalm s výhledy na Tennengebirge a Bischofsmütze (8 km/ ↑ 550 m/ 3 h) . Návrat do ČR Návrat do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky