ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska

Pohodlně s *** ubytováním!
turistické zájezdy2 středně náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
11. 7. – 19. 7. 20239 dní15551301

Na co se můžete těšit?

  • Nejhezčí pěší výlety Norska
  • Výstup na nejvyšší horu severní Evropy Galdhøpiggen
  • Projížďka historickým vláčkem železnicí Flåmsbana stoupající od moře do hor
  • Rafting na řece Numedalslågen
  • Útulné ubytování v hotelích a horských penzionech

Popis

Norsko je země, která má pro milovníky drsné přírody jedinečný půvab, díky kterému se do ní budete chtít vždy vracet. Toto severské království vás učaruje nejen hlubokými fjordy, třpytivými ledovci a nekonečnými horskými masivy, ale také příjemnou a pohostinnou atmosférou, která na vás dýchne na každém kroku. Není se čemu divit, že Norové patří k nejšťastnějším národům světa.

Zájezd Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska je naplněn samými superlativy – vystoupáme na nejvyšší horu severní Evropy Galdhøpiggen, projdeme se po nejkrásnější hřebenové túře Bessegen, prozkoumáme největší náhorní plošinu Evropy Hardangenvidda a strávíme den u druhého nejdelšího fjordu světa Sognefjorden. Mimo to se můžete těšit na nezapomenutelný výhled ze skály připomínající trolí jazyk Trolltunga, projížďku historickým vláčkem po jedné z nejprudších železnicí světa Flåmsbana a pro odvážlivce rafting na horské říčce Numedalslågen.

Cestu si vychutnáme v malé skupince s průlvodcem, který bude zároveň našim řidičem. Stany a karimatky můžeme nechat doma – ubytujeme se v hotelích a útulných horských penzionech, kde zažijeme tu pravou hygge atmosféru. 

Věříme, že si Norsko zamilujete tak, jako my. God tur!

Program

1. – 2. den

Přílet do Osla - hlavního města Norského království; v případě časného příletu prohlídka města – Královský palác, pevnost Akershus festning, Frogner park se sochami Gustava Vigelanda; další den přesun do NP Jotunheimen – první zahřívací pěší výlet na horu Bitihorn (1 608 m) s výhledem na okolní jezera a hory (5,5 km/ ↑ 550 m/ ↓ 650 m/ 2,5 h). 

3. den

Besseggen – nejkrásnější norská hřebenová túra (14,5 km/ ↑ 1100 m/ ↓ 1050 m/ 6,5 h). Den začneme plavbou lodí po jezeře Gjende do přístavu Memurubu, z něj se vydáme prudce nahoru na samotný hřeben oddělující jezera Gjende a Bessvatnet; po chvíli chůze se nám naskytne nezapomenutelný pohled na obě tyrkysově modrá jezera, ležící kaskádovitě nad sebou a okolní hory v NP Jotuheimen; okruh se uzavře v přístavu Gjendesheim, ze kterého jsme ráno vyjížděli lodí.

4. den

Výstup na Galdhøpiggen (2469 m) – nejvyšší horu Norska a celé severní Evropy (12 km/ ↑ 1400 m/ ↓ 1400 m/ 6,5 h). Budeme vycházet z horské chaty Spiterstulen (1100 m.n.m.)  po stezce podél horských potůčků míjící stáda ovcí s výhledy do údolí; během druhé části výstupu překonáme sněhové pole vedle ledovce Styggebreen; v poslední části výstupu zdoláme první předběžný vrcholek Keilhaus topp (2355 m.n.m.) a následně samotný vrchol Galdhøpiggen; po návratu k horské chatě se vydáme do oblasti norských fjordů, kde přenocujeme.

5. den

Den v okolí fjordu Sognefjorden – druhého nejdelšího fjordu světa s mnoha rameny. Projedeme nejdelším silničním tunelem světa Lærdalským tunelem (24,5 km) do vesničky Flåm; z té vyjedeme vláčkem po slavné železniční trati Flåmsbana, která prudce stoupá přímo od fjordu krásným údolím Flåmsdalen podél vodopádů až na náhordní plošinu do stanice Myrdal; fakultativně možnost nezapomenutelného sjezdu z náhorní plošiny zpět ke fjordu na vypůjčených horských kolech (20 km/ ↑ 0 m/ ↓ 850 m/ 1 h). V odpoledních hodinách přesun k Nærøyfjorden – nejužšímu a nejkrásnějšímu ramenu fjordu Sognefjorden, ze kterého se tyčí okolní hory až do výšky téměř 1500 m; z vesničky Bakka se vydáme po kamenité stezce Romstigen k vodopádu Tuftefossen, ze kterého je úžasný výhled na celý fjord a okolní vodopády (3 km/ ↑ 650 m/ ↓ 650 m/ 1,5 h); alternativně prohlídka malebného kostelíku Bakka kyrkjea relaxace u fjordu s možností koupání.

6. den

Túra v údolí vodopádů Husedalen (8 km/ ↑ 580 m/ ↓ 580 m/ 3,5 h). Výchozím bodem bude vesnička Kinsarvik na břehu fjordu Hardangenfjorden ze které budeme stoupat ledovcovým údolím až na Hardangenviddu – největší náhorní plošinu Evropy; cestou projdeme kolem třech velkopepých vodopádů až kvodopádu Søtefossen – nejmohutnějšímu vodopádu celého údolí; pro odvážlivce možnost prodloužení o technicky náročnější úsek po stezce zajištěné žebříky a řetězy až na vrchol vodopádu s úžasným výhledem do údolí a na okolní hory (1,5 km/ ↑ 260 m/ ↓ 260 m); večer přejezd na ubytování nedaleko od fjordu, kde strávíme dvě noci.

7. den

Trolltunga – ikonický skalní útvar připomínající trolí jazyk tyčící se vysoko nad jezerem Ringedalsvatnet patřící k nejznámějším místům v Norsku; k vyhlídce vede dlouhá stezka přes náhorní plošinu lemována několika vodopády, jezery a kamenitými útvary nejrozličnějších podob. (18 km/ ↑ 830 m/ ↓ 830 m/ 8 h); ti z vás, kteří netrpí závratěmi se mohou vyfotit ze samotné špičky trollího jazyka 700 metrů nad jezerem.

8. den

Náhorní plošina Hardangenvidda a rafting – zastávka u nejznámějšího norského vodopádu Vøringsfossen, který kaskádovitě stéká z hor do hluboce zařezaného údolí Måbødalen; přejezd náhorní plošiny Hardangenvidda krajinou severské tundry, kde se pasou stáda sobů; v odpoledních hodinách možnost raftingu na horské řece Numedalslågen - jednoho z nejlepších v Norsku;alternativně kratší pěší výlet v NP Halligskarvet na horu Prestholtskaret  (3,5 km/ ↑ 350 m/ ↓ 350 m/ 2 h).

9. den

Přejezd do Osla a návrat do Prahy (dle letového řádu).

Podmínky