Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Litva, Lotyšsko a Estonsko na kole

To nejkrásnější z Pobaltí
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 7. – 10. 8. 202113 dní11611101
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Jednodenní nenáročné cyklovýlety malebnou krajinou
  • Ubytování v pensionech, hostelech nebo chatkách s polopenzí
  • Prohlídky hlavních pobaltkých měst
  • Moře a křišťálově čistá jezera - koupání a relaxace
  • Národní parky, přírodní rezervace, skanzeny

Popis

Pojďme společně objevit tajemství a mýty zahalené země na břehu Baltského moře. Připomeňme si divokou historii pohanských kmenů a křižáckých rytířů. Poznejme tři malé sympatické země, které to v minulosti neměly jednoduché a teď se ze všech sil snaží všechno dohnat. Během našeho putování si zajezdíme na kole nedotčenou přírodou nejkrásnějších vnitrozemských i přímořských národních parků. Dotkneme se nejzajímavějších míst jejich historie, samozřejmě si prohlédneme i všechna tři hlavní města. Nevynecháme ani vesnice s lidovou architekturou, dřevěnými kostelíky, vodními a větrnými mlýny, řádové křižácké hrady a zříceniny. Podíváme se na ostrov Saaremaa, zbude čas i na odpočinek s koupáním v Baltském moři a ve Finském zálivu. Program zájezdu je rovnoměrně rozvržený a není stavěn pro vyhraněné cyklisty. Celé dny věnované cyklovýletům v národních parcích se střídají s dny, které strávíme prohlídkou měst a kulturních památek, mezi nimiž budeme přejíždět autobusem.

Program

1. den

Odpolední odjezd, noční přejezd přes Polsko.

2. den

Cyklistika v polském NP Wigry; pohodová cyklistika v malebné krajině plné jezer a hlubokých lesů, po trase návštěva kamaldulského kláštera na poloostrově uprostřed jezera Wigry (47 km).

3. den

Nejznámější litevský ostrovní hrad Trakai a hlavní město Litvy Vilnius, nádherná ukázka barokní architektury, starý hrad s Gedyminovou věží, bohémská čtvrť Užupis; přesun na sever do NP Aukštaitijos (den bez kol).

4. den

Celodenní cyklistika kolem průzračných jezer v NP Aukštaitijos, vesničky s vodními mlýny, dřevěnými kostelíky, originální dřevěné skulptury, včelařské muzeum, koupání v jezerech (40–50 km).

5. den

Přejezd do Lotyšska, hanzovní město Riga na řece Daugava, gotický Rižský dóm, slavné domy Tři bratři, návštěva Rižské tržnice s možnou ochutnávkou místních produktů; odpoledně přejezd autobusem do nedalekého NP Gauja (den bez kol).

6. den

Cyklistika v údolích NP Gauja – město Sigulda, řádové hrady SiguldaTuraida a Krimulda (55 km).

7. den

Ranní přesun busem do Estonska na ostrov Saaremaa, po cestě prohlídka větrných mlýnů v Angla a kráteru po dopadu meteoritu v Kaali, ubytování a podvečerní cyklo vyjížďka v okolí dle chuti.

8. den

Saaremaa – cyklovýlet po ostrově s prohlídkou největšího hradu Estonska v Kuressaare a objevování bludných balvanů.

9. den

Ráno přesun busem do Tallinnu, odpolední prohlídka historického centra Tallinu a jeho mohutných hradeb, fakultativně návštěva námořního muzea; odpoledne krátký přejezd na východ do NP Lahemaa.

10. den

Cyklistika podél moře v NP Lahemaa, rybářské vesničky, osamělé majáky a malebný přístav Käsmu, pro zájemce zřícenina křižáckého hradu Toolse (50 km); noční přesun zpět do Litvy.

11. den

Brzy ráno zastávka u Kryžiu kalnas (Hory křížů) - poutní místo s tisíci kříži poblíž města Šiauliai; poté celodenní cyklovýlet po Kurské kose, kopec čarodějnic v Juodkrantés s desítkami vyřezávaných soch, procházka po písečných dunách, kouzelný přístav Nida, koupání, relaxace a ochutnávka rybích specialit.

12. – 13. den

Odpočinek, individuální cyklistika v okolí, návštěva místního aquaparku nebo lanového centra; noční návrat, příjezd druhý den ráno.

Podmínky