ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Šrí Lanka – turistika v ráji

Do hor i pod vodopády, za lidmi i k moři
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Zájezd plný aktivit vás zavede především za nedotčenou přírodou Šrí Lanky a s trochou fyzické námahy i do míst turisty zatím málo navštěvovaných.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 3. – 8. 4. 202516 dní26233510
1. 4. – 16. 4. 202416 dní26233410

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Poslední deštný prales na ostrově – NP Sinharádža
  • Turistika v pohoří Knuckles Range
  • Rafting a canyoning na překrásné řece
  • Za plejtváky, delfíny a žraloky na východní pobřeží

Popis

Nabízíme aktivní variantu zájezdu na Šrí Lanku určenou všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a chcete ho poznat hlouběji, nebo je to vaše první cesta a chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Pro začátek si uděláme si půldenní výlet do deštného pralesa Sinharádža. Kdo bude chtít, vystoupá na Adamovu horu tou nejnáročnější, ale zároveň i tou nejkrásnější cestou, při níž zdoláme přes 2000 výškových metrů. Tři dny strávíme výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles. Vykoupeme se v nejednom vodopádu, nahlédneme do tradiční domorodé vesničky, navštívíme ale i známé památky – Lví skálu, buddhistické skalní chrámy v Dambulle a Kandy. Naši cestu zakončíme na východním pobřeží u moře. Během zájezdu bude šance vyzkoušet si šnorchlování, canyoning, splutí řeky, potápění... Dokonce bude možnost vydat se na člunech za plejtváky a delfíny.

Program

1.–2. den

Praha – Kolombo – Negombo: letecky na Šrí Lanku a první pohodový den na břehu moře – možnost koupání a návštěvy největšího rybího trhu na ostrově.

3. den

Negombo – Ratnapura: přes sloní sirotčinec v Pinnevalle s více než 80 slony do tzv. Města drahokamů; odpoledne návštěva oblíbeného piknikového místa u vodopádu Bópath s možností koupání.

4. den

RatnapuraNP Sinharádža : poslední primární deštný prales na ostrově – asi 4hodinová procházka pralesem; návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a primitivní štoly na jejich těžbu.

5. den

Ratnapura – Nallathannija: nalehko zdoláme nejposvátnější přírodní místoAdamovu horu (2245 m n.m.) – vystoupáme tropickým porostem s potůčky a bystřinami a v závěru po strmých schodech na vrchol, odkud uvidíme Šrílanskou vysočinu  jako na dlani. Jedná se o náročnou celodenní túru (10 hod.), během níž překonáme 2000 výškových metrů při cestě vzhůru a 800 metrů dolů; jako alternativu lze zvolit objezd hory naším mikrobusem (cca 5 h).

6. den

Nallathannija – Kitulgala: přejezd Šrílanskou vysočinou (cestou mohutné akácie a nedozírné čajové plantáže) do kempu u řeky Kelani – odpočinek a koupání; možnost menšího canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; večerní barbecue.

7. den

Kitulgala – Kandy: přejezd do srdce ostrova a náboženského centra – chrám Kataragamy i Buddhova zubu ; výtečné místní vývařovny i stylové restaurace; večerní taneční vystoupení v maskách.

8.–10. den

Knuckles Range – Corbett's Gap: nalehko třídenní přechod pohoří s výstupem na vrchol (1860 m n.m.) hřebene (variantně lze zůstat v kempu) – přes čajové a kardamomové plantáže, lesy akácií a borovic, porosty rododendronů a bambusů, v závěru přes rýžová políčka – cestou omračující příroda, vesničky plantážových dělníků a továrny na čaj.

11. den

Corbett's Gap – Habarana/Sígirija: východ slunce nad nedozírným údolím, dopolední sestup z pohoří Knuckles a následně sjezd z hor do úrodných plání – návštěva zahrady s kořením a nádherně zdobených skalních chrámů v Dambulle ; nocleh pod majestátní Lví skálou.

12. den

Sígirija – Trincomalee/Nilaveli: symbol ostrova tzv. Lví skála a výstup na nedaleký osamocený boulder Pidurangala s leteckým výhledem na Sígiriju; přejezd na východní pobřeží k Trincomalee.

13.–14. den

Nilaveli: pobyt (3 noci) v kdysi oblíbeném letovisku v tamilské části ostrova, které začínají turisté znovu objevovat – pláže s bílým pískem, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), lodí za plejtváky a delfíny, pevnost Frederick se Skokem milenců.

15.–16. den

Nilaveli – Praha: dopoledne rozloučení s mořem; odpoledne přejezd autobusem napříč ostrovem – zastávky v posvátném Mihintalé, odkud se buddhismus ve 3. st. př.n.l. začal šířit po ostrově, a u zbytků skalní pevnosti Jápahuva ze 13. stol., někdejším úkrytu Buddhova zubu; poslední večeře v pobřežním městečku Negombo a odlet do ČR, přílet domů 16. den.

Podmínky