ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Běžkování v tyrolském Seefeldu

3 dny skvělého běžkování a wellness
lyžování a skialpinismus1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Na co se můžete těšit?

  • Dva dny běžkování v olympijském regionu Seefeld
  • Třetí den běžkování v Zugspitz Areně v Ehrwaldu
  • Ubytování v hotelu se snídaní, saunou a bazénem v bavorském Mittenwaldu

Popis

Prosluněná náhorní plošina v okolí Seefeldu je jako stvořená pro běžecké lyžování a nabízí nejlepší běžkařské tratě z celého Rakouska. V oblasti severních vápencových Alp mezi pohořími Karwendel, Wetterstein a Mieminger nad údolím Innu v nadmořské výšce kolem 1200 metrů se vine hustá síť 245 kilometrů kvalitně upravených tratí pro všechny výkonnostní kategorie. Ne náhodou hostil tento špičkový běžkařský region jako jeden z nejlepších na světě závody již tří olympiád i dvou Mistrovství světa FIS v klasickém lyžování a každoročně je jednou z nejdůležitějších zastávek Světového poháru FIS v severské kombinaci. Abychom si užili nových panoramat okolních vápencových štítů, přesuneme se třetí den přes Garmisch-Partenkirchen do areálu Zugspitz Areny, do horské kotliny s okružními běžkařskými tratěmi v okolí městečka Ehrwald ve výšce kolem 1000 m. Odtud si mohou zájemci za jasného počasí případně vyjet lanovkou na Zugspitze (2962 m), nejvyšší horu Německa a navštívené oblasti s panoramatickou vyhlídkovou plošinou. 

Ubytováni budeme v německém Mittenwaldu, jen kousek od rakouských hranic. Příjemný hotel v centru města, plném obchodů a restaurací, nám nabídne bohaté místní snídaně a po návratu z běžek si vychutnáme relaxaci v hotelovém bazénu a sauně.

Program

1. den

Odjezd z Prahy ve 14. hod., příjezd na místo kolem 21. hod., ubytování v hotelu.

2. - 3. den

Ráno po snídani popojedeme autobusem do Seefeld in Tirol či Leutasch, celodenní běžkování pokaždé v jiné části areálu (výběr z velkého množství tras různé délky a obtížnosti); návrat do hotelu asi v 17:30, možnost využití bazénu (do 21 hod.) či sauny (do 19 hod.), individuálně večeře. Nejbližší trasy začínají i 1,5 km od hotelu, takže v případě zájmu je možné některý den neodjet se skupinou a místo toho si užít dopolední běžkování za Mittenwaldem a odpolední hotelové wellness.

4. den

Snídaně, sbalení a běžkování v Zugspitz Areně v okolí Ehrwaldu; odjezd domů kolem 16. hodiny, abychom byli v Praze před půlnocí.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ