ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Totes Gebirge – prodloužený skialpový víkend

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně!
lyžování a skialpinismus2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 2. – 19. 2. 20233 dny13719302

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicovité skialpové túry v malebné oblasti Totes Gebirge
  • Vhodné pro mírně a středně pokročilé skialpinisty
  • Krásné prostředí modřínových lesů a vápencových skal
  • Ubytování na horské chatě s polopenzí

Popis

Přijměte pozvání na skialpový prodloužený víkend do malebného pohoří Totes Gebirge („Mrtvé hory“) nacházející ho se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří jej největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů. Z ní vyrůstají vápencové štíty a pod nimi se rozkládají modřínové lesy. To vše v příjemné dojezdové vzdálenosti Česka. 

Prodloužený skialpový víkend je určen středně i mírně pokročilým skialpinistům s dobrou fyzickou kondicí a technikou jízdy ve volném terénu, případně všem, kdo si chtějí tyto dovednosti dále rozvíjet a naučit se něco nového. Program je kombinací krásných túr, které začínají stoupáním mezi modříny a končí na nekonečných bílých pláních. Pohyb v zimním horském terénu je limitován stupněm lavinového nebezpečí, a proto i problematika lavinové prevence patří k zásadním bodům výuky a podle něj je upravován program a túry. 

Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Spital am Pyhrn ke spodní stanici lanovky Wurzeralmbahn; z parkoviště výjezd lanovkou na chatu Linzerhaus (1371 m); ubytování, úvodní odpolední túra, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: výstupy na Stubwies (1786 m) nebo Rote Wand (1872 m). 

3. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Angerkogel (2116 m) nebo Rossarsch (2229 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ